USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Сьогодні - 23 роки, як розпався СРСР

8 Грудня 2014 11:00
Рівно 23 роки тому підписали угоди про розпад СРСР.

Так, 8 грудня 1991 у Білорусі, президент РРФСР Борис Єльцин, Президент України Леонід Кравчук і голова Верховної ради Білорусі Станіслав Шушкевич підписали угоду про розпад СРСР, - повідомляє УНН.

Документ увійшов в історію як Біловезька угода.

Зустріч відбувалася в умовах секретності під посиленою охороною.

Леонід Кравчук (ліворуч), Станіслав Шушкевич (центр) та Борис Єльцин (2 праворуч) після підписання угоди про створення СНД у Біловезькій пущі
Леонід Кравчук (ліворуч), Станіслав Шушкевич (центр) та Борис Єльцин (2 праворуч) після підписання угоди про створення СНД у Біловезькій пущі


На зміну СРСР, який відповідно до угоди припиняв своє існування, приходила Співдружність незалежних держав.

Згідно з угодою, СРСР зникав як геополітичний суб’єкт, на територіях колишніх держав союзу припиняли діяльність союзні органи влади, починався перехід від законодавчих норм радянського часу.

Цим документом була підтверджена прихильність держав принципам статуту ООН та інших міжнародних зобов'язань.

Також, була підкреслена недоторканність існуючих кордонів у рамках СНД, заявлені гарантії їх відкритості та свободи пересування громадян.

Підписавши угод,у країни закликали до приєднання до нього всіх країн колишнього СРСР та інших держав, які поділяють "цілі та принципи цього документа".

Угода про розпад СРСР була ратифікована українським та білоруським парламентами 10 грудня, а 12 грудня - Верховною радою Росії.

Ця угода поставила крапку в майже 80-річної історії СРСР.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
Анонім Показати IP 8 Грудня 2014 11:04
Розвалили ДЕРЖАВУ феодали! Влади захотелось!
Анонім до Анонім Показати IP 8 Грудня 2014 12:04
Державу? Що саме ти називаєш ДЕРЖАВОЮ? Насильницьке зігнання людей під кремлівський дах?
історик Показати IP 8 Грудня 2014 11:36
Таку країну загубили!!!:(
Боголюбы Показати IP 8 Грудня 2014 11:38
Не знаю как кому, но раньше я чувствовал, что живу в великом государстве СССР, а сейчас не понятно где живу то ли в европейской стране, то ли в стране третьего мира.
Анонім до Боголюбы Показати IP 8 Грудня 2014 12:06
Боголюби - це "комуністично-олігархічна держава". Там же всі виходці з колишнього СеРеСеР.
фактична до Анонім Показати IP 8 Грудня 2014 12:13
А Україна зараз це яка держава?:) Твої батьки де жили, освіту, роботу здобували?!
Анонім до Боголюбы Показати IP 8 Грудня 2014 13:36
Третьего? Че-то роскошно как-то. Не третьего, а мира 7-8. Дыра, короче.
віктор Показати IP 8 Грудня 2014 12:13
23 роки тому народилась демократична україни...звичайно не все гаразд в державі але великий український народ справиться з трунощами....кажуть що московія друг - мати таких друзів то ворогів вже не треба...кажуть що московія брат - авель також мав брата..кажуть що московія товариш - товариші в гості зі зброєю не приходять...СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
вікторУУУ до віктор Показати IP 8 Грудня 2014 12:15
Народилась?:) Це аборт, у тому вигляді що було всі ці 23 роки!!!
ми до вікторУУУ Показати IP 8 Грудня 2014 12:47
коментар було видалено
Анатоль до віктор Показати IP 8 Грудня 2014 15:21
Дуже правильні слова, Наталко!
Вадим Показати IP 8 Грудня 2014 17:47
Умер Максим, ну и чёрт с ним!
Usa Показати IP 8 Грудня 2014 21:50
Слава Богу, что СССР распался. Лично я голосовал за независимость Украины. А потом мне сказали (это был 1995 год),что я москаль и мне нечего здесь делать. Пришлось уехать, о чем я теперь не жалею.