USD 39.00 39.35
  • USD 39.00 39.35
  • EUR 39.20 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Старі фотографії: Луцьк та Волинь 50 років тому

6 Вересня 2021 07:00
Завдяки старим світлинам можна побачити, якими колись були волинські міста і села, як одягалися волиняни, який транспорт курсував вулицями, які речі використовували в побуті.

Сьогодні в інтернеті можна відшукати багато раритетних фотографій минулих десятиліть. Натрапити на невідомі або маловідомі фото – справжній успіх.

Читачі Інформаційного агентства Волинські Новини мають нагоду одними з перших побачити невідомі фотографії Луцька та Волинської області, які датуються 1971 роком. Ці кадри були опубліковані в презентаційному виданні, яке мало популяризувати Волинь серед туристів інших регіонів.

В об’єктиви фотокамер потрапили мешканці Луцька, Любешева, Колодяжного та інших населених пунктів Волині.

На фото можна побачити працівників тогочасних потужних підприємств: Луцького заводу культурно-побутових виробів та Луцького автомобільного заводу.

З-поміж освітніх закладів на фото фігурують центральний корпус тогочасного Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки. В першому ряду на фото вдалося розпізнати Калапушу Леоніда Романовича, який пізніше став професором, завідувачем кафедри загальної фізики фізичного факультету педінституту, а відтак університету.

Особливим є фото з учасницями художньої самодіяльності Любешівського районного Будинку культури. На ньому вдалося розгледіти Раю Муху (Маринчак), а справа – Ліду Повницю (Солоху).

У добірці можна побачити світлини таких фотографів: Є. Александровича, Л. Веліщинського, М. Плаксіна, Г. Сажнєва, В. Седачова, Л. Спіцина.

Доволі оригінальною є фотографія відпочинку дівчат на озері Світязь. З усього видно, що панянки фігурують тут в якості моделей зі стильними зачісками, в новому одязі – ніби на сторінках модного журналу.

Будемо вдячні нашим читачам, якщо вони також впізнають на фото волинян і залишать їхні імена в коментарях.

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Фото видавництва «Мистецтво»
Центральний корпус ЛДПІ ім. Лесі Українки
Центральний корпус ЛДПІ ім. Лесі Українки
Луцький завод культурно-побутових виробів серед іншого випускав великий асортимент дитячих іграшок
Луцький завод культурно-побутових виробів серед іншого випускав великий асортимент дитячих іграшок
Луцький завод культурно-побутових виробів, виготовлення ялинкових прикрас
Луцький завод культурно-побутових виробів, виготовлення ялинкових прикрас
Луцький автомобільний завод
Луцький автомобільний завод
Універмаг у центрі Луцька
Універмаг у центрі Луцька
Луцький автомобільний завод
Луцький автомобільний завод
Вогні вечірнього Луцька
Вогні вечірнього Луцька
Готель «Україна»
Готель «Україна»
Викладачка художньої школи
Викладачка художньої школи
На полях Волинської області
На полях Волинської області
Будинок культури в селі Колодяжному
Будинок культури в селі Колодяжному
У сільському будинку побуту
У сільському будинку побуту
Учасниці художньої самодіяльності Любешівського районного Будинку культури
Учасниці художньої самодіяльності Любешівського районного Будинку культури
Волинська природа
Волинська природа
Волинська природа
Волинська природа
Дівчата на Світязі
Дівчата на Світязі
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 15
Олег Показати IP 6 Вересня 2021 08:27
А ЛДПІ яким був 50 років назад такий і тепер.
БУХой АЛкаш Показати IP 6 Вересня 2021 10:03
А за незалежності все пр*срали...
Ігор луцький до БУХой АЛкаш Показати IP 6 Вересня 2021 11:23
А кому потрібний завод з обладнанням і технологіями 70-х,80-х років?Яка конкуретноспроможність виробленої продукції?Яка енергоємкість виробництва і екологічність?Бачу експерд ви сильний з економічних питань.А можете спробувати написати щось своє,а не користуватись стандартними коментами масковських холуїв?
Масюк Ілля до Ігор луцький Показати IP 7 Вересня 2021 15:27
Так, замість того щоб їх модернізувати, то треба їх закрити. Де тут логіка?
Нострадамус Показати IP 6 Вересня 2021 10:04
А тепер бар, аптека, самокат...
Луч Показати IP 6 Вересня 2021 11:17
Жах викликають дані фото! Ніколи більше в совок!
Аліна до Луч Показати IP 6 Вересня 2021 16:18
Що викликає жах? Те, що люди мали роботу ? Те ,що природа не була сплюндрована? А тепер на бар, самокат треба ішачити за кордоном, а років в 45 - повним ходом на аптеку. Я хочу в такий совок. Там молоді люди з вищою освітою мали змогу працювати на роботі за спеціальністю, А тепер з дипломом вишу - на польські важкі роботи .
Вася до Аліна Показати IP 6 Вересня 2021 23:04
Ти підсвідомо ностальгуєш тільки за молодістю, яка лишилась у совку. А все решту - халва аллаху що минуло і ніколи не з'явиться. Не побудували рай на землі під назвою комунізм, а то б мали північну корею #2
Сиськимасиськи до Аліна Показати IP 7 Вересня 2021 14:59
Як це природа була не сплюндрована?! А вибух на ЧАЕС? а важка та хімічна промисловість на нашому сході? Та коли за совка думали за охорону природи?! Шо ви люди несете! То як тюрму згадувати, декому подобається
Динозавр Показати IP 6 Вересня 2021 18:48
Да, были же люди как люди...
Ого Показати IP 6 Вересня 2021 21:42
Всьому свій час. Вертатися в час дефіциту, "залізної" завіси? А фото гарні, люди молоді та щасливі.
Н до Ого Показати IP 7 Вересня 2021 14:17
Хто тодi не жив, немае з чим порiвняти... А те що пишуть, то зараз багато чого пишуть усi хто що хоче... Усi грамотнi та мало освiдчених. Ще меньше тих, хто може мислити критично.
Лучанин до Н Показати IP 7 Вересня 2021 17:44
Все залежало від того де людина жила і ким вона була. Якщо жила в місті, а ще якщо була партійним чиновником, то це звичайно були хороші часи: доступ до хорошого житла, кращих дефіцитних товарів, кращі школи, тут є за чим поностальгувати. А якщо людина мешкала в селі, працювала в колгоспі, де грошей довгий час не бачили, не мала паспорта і її не дозволяли виїхати в місто, щоб наприклад поступити у навчальний заклад і отримати професію, тобто людина фактично працювала на жителів міста, які зараз розповідають про свої рожеві спогади, то яка тут може бути ностальгія.
Jack до Н Показати IP 8 Вересня 2021 03:24
Ти теж з освітою не теєво)
Юля Показати IP 8 Вересня 2021 15:18
Розумна людина і в наш час може заробити гроші, не зважаючи на вищу освіту.А люди, які сумують за радянськими часами, це або туга за їхньою молодістю або ті які звикли чекати "мани небесної", що їм квартиру дадуть, що їм хтось щось забов'язаний. Рукава закачуйте і до роботи, і квартири будуть і машини і золото....