USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Суд на Волині скасував 170 тис. штрафу за нерозмитнену «євробляху»

11 Січня 2020 15:54
Любомльський районний суд Волинської області розглянув справу про штраф у розмірі 170 тисяч гривень за порушення митних правил, скасував штраф та закрив провадження.

Про це повідомляють на сторінці організації «Авто-Євро-Сила» у Facebook, пише ВолиньPost.

Інформують, що у грудні 2019 року в офіс «Авто-Євро-Сила» звернулась особа із протоколом від митниці на 170 тисяч гривень та запитанням, як діяти.

Юристи підготували набір документів, а саме той, який засвідчує зняття з обліку, договір купівлі-продажу, сертифікат відповідності та договір з брокером.

Зауважують, що вже пізніше весь цей пакет документів почали називати «Рятувальний жилет», оскільки він дійсно допоміг сотням людей уникнути штрафу у 170 тисяч гривень.

Додають також, що не останню роль зіграв прийнятий Закон України № 2288, відповідно до якого всі штрафи за порушення митних правил в розмірі 170 тис. грн. зменшуються до 8500 грн. «А тому, оскільки у особи був «Рятувальний жилет», а митний протокол на 170 тис. грн. складений до нового року, суд скасував повністю усі штрафи та закрив провадження», – повідомляють у «Авто-Євро-Силі».

В організації рекомендують тим, хто отримав протокол на 170 тисяч в минулому році, написати клопотання в суд про перекваліфікацію правопорушення.

Нагадаємо, 30 грудня 2019 року офіційно опублікували закон 2288 щодо відтермінування підвищених штрафів за «євробляхи». Закон набув чинності на наступний день після публікації – 31 грудня 2019 року.

Він передбачає скасування шалених штрафів у 170 тисяч гривень, які були виписані власникам «євроблях» від завершення терміну дії попереднього відтермінування штрафів до 1 січня 2020 року. На кого були складені відповідні матеріали, були змушені виплатити всього 8,5 тисячі гривень, а не вищезгадану суму.

При цьому уже з перших днів нового року правоохоронці отримали формальне право штрафувати власників «євроблях» і виписувати штрафи у розмірі 170 тисяч гривень. Цим правом можуть скористатись лише митники, бо патрульні не мають доступу до відповідних баз даних.

Отже, ті, хто ввіз автомобіль із порушенням митних правил, мають сплатити штраф:

17 тисяч гривень штрафу – за перевищення від 10 до 20 діб;

85 тисяч гривень – за перевищення від 20 до 30 діб;

170 тисяч гривень або конфіскація ТЗ – за перевищення більш ніж на 30 діб.

Щоправда, на тлі протестів «євробляхарів» Кабмін погодився поки не штрафувати їх.

На першому засіданні в новому році 14 січня уряд має розглянути два законопроєкти, яких вимагали власники авто на іноземних номерах.

Йдеться про спрощення процедури розмитнення та відтермінування штрафів ще на 180 днів. Далі ці законопроекти мають протягом місяця розглянути в Раді.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
Всім Показати IP 11 Січня 2020 16:06
Скільки можна загравати з шахраями-євробляхерами?
Анонім Показати IP 11 Січня 2020 16:37
Чому не відібрали його недобиток і не здали на металобрухт ???
111 до анонім Показати IP 11 Січня 2020 16:59
Цікаво який в тебе автомобіль що ти так висловлюєся зо євробляхі
Місцевий до 111 Показати IP 11 Січня 2020 17:21
Да наверно новенька Лада сідан
Лінч Показати IP 11 Січня 2020 17:31
Таких суддів треба четвертувати. Це вони донищууть державу і сіють беззаконня в країні. І це твориться на всіх рівнях.
Ххх до Лінч Показати IP 11 Січня 2020 20:04
Ти ідіот. Люди борються за адекватне розмитнення для всіх. Щоб такі як ти могли собі дозволити Пежо, рено фольц, опель за 2500_3000.разом зрозмитненням. А не копійку 40 років за 1000_1500.
Всім до Ххх Показати IP 11 Січня 2020 22:23
Нехай собі борються. Всі твльки ЗА. Тільки справа тут в іншому: євробляхери поприганяли недобитки, знаючи наперед, що порушують закон і цей металобрухт буде поза законом. Тільки замість того, щоб відповідати згідно законодавства, вчиняють безлад, а влада їм потурає,замість того, щоб просто поставити раком...Інакше для чого така влада і закони взагалі, якщо кожний покидьо буду їх порушувати, а потім вимагатиме їх змінити
Я Показати IP 11 Січня 2020 18:08
Які щирі Українці них впізнаєш скрізь них завжди тішить чиясь біда Тещо пробачили людині то не довольні А якби наказали радості булоббб Напевне незря Українців не люблять
для Жаби Показати IP 11 Січня 2020 22:56
Просто відсотків 35 людей в Україні які живуть за межею бідності ,які дійсно отримують заробітну плату до 5000-6000 гривень ,як такій людині знайти на розмитнення як мінімум 2500-3000$ ?(з усіма «розводами »брокери,шпокери,сертифікат ,штраф 8500,постановка,купча і т.д),а ви деякі шановні коментатори нерівняйте по своїх статках і доходах!!! І ще на зарплату 6000грн потрібно прокормити 2-3 дитини,одіти в школу,заплатити ком.послуги !!!
Для для жаби до для Жаби Показати IP 12 Січня 2020 13:33
А чим ті 35 відсотків думали, коли завозили в Україну цей непотріб ? Отримуєте низьку зарплату - ходіть пішки!
Арафат Показати IP 12 Січня 2020 00:04
Це просто гімн дя тих, хто стогне, що в європі краще. Тому там і краще, що закон один для всіх, а н@#общиків держава карають «за всією строгістю». В нас же - з чесного підприємця - три шкури, а г@ндону «бляхеру» - «рятівний жилет». Прийдемо до влади - першим ділом «АЄС» постане перед судом
юрій неживий Показати IP 12 Січня 2020 08:02
наприклад очільник української пошти Смілянський має платню у майже 2 мільйони гривень..якби хоча би у 50 раз!!!!...меншу...у 50 ра-а-азззз!!!..меншу платню мали пересічні українці ...то проблема купити авто не існувала би..
Анонім Показати IP 12 Січня 2020 19:07
Bez zmian preferencji Większość Polaków wciąż stać jedynie na używany samochód. Świadczą o tym liczby. Podczas gdy w 2019 r. z salonów wyjechało 555,6 tys. nowych aut, import używanych czterech kółek wyniósł dokładnie 929 028 pojazdów. To o 0,1 proc. więcej niż w 2018 r. Nasi rodacy najczęściej decydowali się na samochody Volkswagena (106,8 tys.), Opla (93,2 tys.), Audi (85,8 tys.), Forda (81,3 tys.) oraz BMW (60,0 tys.). Skoro w pierwszej piątce najpopularniejszych marek znaleźli się dwaj producenci segmentu premium, to można byłoby spodziewać się, że kupujący wydają sporo i kupują stosunkowo młode samochody. Jest jednak inaczej. Aż 54,5 proc. przywożonych aut stanowią egzemplarze liczące sobie więcej niż 10 lat. Spośród importowanych pojazdów 34,3 proc. miało od 4 do 10 lat, a młodsze niż cztery lata to pozostałe 11,1 proc. W 2018 r. było to odpowiednio 54,0 proc., 35,4 proc. oraz 10,7 proc. Nieco lepiej niż w 2018 r. jest ze spełnianymi przez importowane pojazdy normami emisji spalin. Spośród samochodów sprowadzonych do Polski w 2019 r. 11,1 proc. spełniało najnowszą normę Euro 6, 26,3 proc. normę Euro 5, a aż 40,4 proc. Euro 4. W 2018 r. było to odpowiednio 6,9 proc., 22,9 proc. oraz 42,1 proc. Polscy nabywcy importowanych samochodów wciąż nie odcinają się od diesli. Podczas gdy wśród samochodów kupionych w 2019 r. w salonach auta wysokoprężne stanowiły zaledwie 20 proc., to w przypadku pojazdów importowanych było to aż 44,2 proc. Jeśli chodzi o pozostałe samochody, to 52,3 proc. stanowiły egzemplarze benzynowe, a 3,4 proc. pozostałe – w tym na LPG (2,3 proc.), hybrydy (0,5 proc.) czy auta elektryczne (0,1 proc.).
Макола Показати IP 24 Січня 2020 09:12
Що за безпрєдєл??? Коли уже поліція на кінець получить доступ до баз даних митників??? Чим ви там у міністерстві занімаєтесь??? Пора уже Зеленському серйозно наводити порядок і з євробляхунами і з поліцейськими, бо хана буде його рейтингу.