USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Ціни на продукти хочуть повернути під контроль держави. Що зміниться

6 Грудня 2021 14:51
В Україні ціни на продукти можуть повернути під контроль держави. Відповідно до зареєстрованого в парламенті законопроєкту, надбавка в магазині не повинна перевищувати 25% від ціни виробника.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Законопроєкт передбачає регулювання цін на продукти вітчизняного виробництва. Ціни на імпортні товари регулюватися державою не будуть.

Крім того, планується державне регулювання соціальних продуктів: яєць, хліба, соняшникової олії й т.ін.

Читати ще: Щоб поклали на полицю – плати: пояснили, як супермаркети роздувають ціни на хліб

Раніше в Україні існувало державне регулювання цін на продукти. У 2017 році його скасували, розраховуючи на те, що ринок не допустить невиправданого підвищення цін.

Як повідомляли, цієї осені світові ціни на продукти досягли десятирічного максимуму. За даними Держстату, українці витрачають на продукти 40% своїх доходів, і ця цифра може збільшитися в грудні, напередодні новорічних свят.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
Василь Показати IP 6 Грудня 2021 15:28
Дуже тонка справа.Якщо держ.регулювання буде сприяти виробнику чи фермеру-то це позитив.Хоча любе втручання держави мало тільки негатив.Особливо при допомозі 95 кварталу.
Народна прокуратура Показати IP 6 Грудня 2021 15:31
А як виспівував Яценюк, ліквідовуючи Комісію контролю за цінами, що ринок сам все відрегулює! Ось і результат. А ще цей "талановитий урядовець" ліквідував санстанцію і пожежний нагляд. Теж стверджував, що вони тільки заважають бізнесу, останній все робитиме якнайкраще і без контролю. Результати всім відомі - цілий ряд пожеж з загиблими і повна безпорадність держави під час епідемії Ковіду. А відповідальності - нуль. Так і живем
Корінний лучанин Показати IP 6 Грудня 2021 15:41
"Взятий совок" повертається???
Оксана Показати IP 6 Грудня 2021 15:56
Яка служба контролювати буде? Механізм контролю є, а хто його здійснює - немає. Бо скорочення державних службовців це улюблена пісня уряду.
Анонім Показати IP 6 Грудня 2021 16:00
деякі продукти важливі для людей нехай контролює . а то в польщі дешевші ніж в бідній Україні. ті люди і так економлять на чому тільки можуть.
Коля Показати IP 6 Грудня 2021 16:15
Ціни на продукти першої необхідності повинні бути контрольовані
Леся Показати IP 6 Грудня 2021 16:57
Які 40 %%% ,я витрачаю всі 100% на продукти,бо ціни космічні
Дідо Показати IP 6 Грудня 2021 18:00
Ой людоньки, це хіба не комунізм?! Як так?! Це ж так по-радянськи! А як же ж ринок все роставить по місцях? Капіталізм?
скептик Показати IP 6 Грудня 2021 20:21
ми строили, строили и наконец построили. недолугі шл"хи народу можуть побудувати тільки соціялізьм і то без чєловєчєского ліца