USD 39.60 40.00
  • USD 39.60 40.00
  • EUR 39.70 39.95
  • PLN 9.70 9.90

Ціни на соняшникову олію в Україні встановили рекорд

20 Липня 2021 14:42
У магазинах України ціни на соняшникову олію перевищили 70 грн за 900 мл. У європейських супермаркетах вона вдвічі дешевша.

«Ситуація з олією в Україні унікальна. В усьому світі ціна впала майже на 10%. В Україні за рік ціна олії зросла на 89%. Від початку року – на 59%, а за останній місяць на 3,8%. Тобто не було жодного місяця, коли вона падала у ціні, а в світі впала», – розповів економіст Олег Пендзин у сюжеті Сніданку з 1+1.

На українському ринку всього декілька великих виробників. Тому спекулювати цінами просто.

«Споживачу немає з чого обирати. Є дорога оливкова, а є соняшникова. А весь світ пропонує ще й інші види олій», – каже експерт.

Читати ще: Ціни на Волині: за пів року олія подорожчала майже на 50%. Інфографіка

До Європи наші виробники вимушені продавати олію вже за реальними цінами.

«Якщо вони там поставить ціну не 28-29 чеських крон, а 50 чеських крон, то він з тим товаром і залишиться. Ніхто у нього не візьме той товар», – підсумував Олег Пендзин.

Якщо держава не втрутиться, то українцям надалі продаватимуть вітчизняну олію вдвічі дорожче, ніж іноземцям.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 13
Лучанин Показати IP 20 Липня 2021 15:05
Державі немає коли цим займатись. Треба посадити мільярд дерев, побудувати 100 стадіонів, зарплату вчителям дотягнути до 4000 ойро, комуналку знизити на 50 відсотків....а ви причепились з тою олією і з цукром. Ви ж проголосували за кінець епохи бідності, то з вашими слугами наступає епоха зубожіння.
73% до Лучанин Показати IP 20 Липня 2021 16:50
Та то нічого, то навіть нормально. Жаране воно ж шкідливе для желудка, а ми желудок бережемо, то наш головний орган. Будемо варити, варане воно хорошо.
Люто + Показати IP 20 Липня 2021 15:46
Люто плюсую. Ви ж проголосували ... а вас попереджали ... Жеріть тепер.
так таки так! до Люто + Показати IP 20 Липня 2021 16:09
Люто підтримую! Ще вам бубочка буде дуже дорогим ! і нехай не скіглять! ще ціни підскочать після подорожчання електроенергіі! а в жовтні завиють навіть 73% після платіжок за комунальні! не говорячи про аптеку!
А? Показати IP 20 Липня 2021 16:01
А для чого вам та олія? Давайте, АО ПРІКОЛУ, жарьте без олії, на пустій сковороді. То ж по пріколу, ГА?
Тефлон до А? Показати IP 20 Липня 2021 20:19
Істинно глаголіш.
Народна прокуратура Показати IP 20 Липня 2021 16:06
Головне, не заважати бізнесу працювати!!! А то понапридумували різних там контролюючих органів, які не дають бідолахам-торгашам барижити!
ринок Показати IP 20 Липня 2021 16:15
Це простий зговір великих виробників. Антимонопльний комітет в «тємі».
Степан Показати IP 20 Липня 2021 16:54
Називається підтримай українського виробника. Головне щоб не москальська олія, хай в три рази дорожча але патріотична.
О! до Степан Показати IP 20 Липня 2021 17:15
До чого ти тут се*еш своєю москальнею, коли питання в нашому мудрому керівництві і олігархах?
Лучанин до Степан Показати IP 20 Липня 2021 17:25
А що у москалів є олія? Не смішіть. Ані на маргарінє і машіннам маслє жарят. Тє єщьо кулінари.
Дід Панас до Лучанин Показати IP 20 Липня 2021 20:57
Є дурню, ти навіть гречку російську і казахстанську їси, хоча гречкосіями спокон віків називали нас
Бо ми того варті Показати IP 20 Липня 2021 20:17
Як найбільший у світі виробник олії можемо собі дозволити.