USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

У Луцьку демонтували комуністичний пам’ятник

13 Квітня 2016 14:29
Демонтували пам’ятник члену КПЗУ Степану Бойку, що знаходився на вулиці Лесі Українки.

Пам’ятник разом із постаментом зняли 13 квітня, - повідомляють Хроніки Любарта.

Скульптурну композицію демонтували в рамках так званої декомунізації. Нагадаємо, цей процес зачепив і стелу Героїв на Меморіалі в Луцьку та кілька меморіальних дошок, зокрема Петру І.


Демонтувати монумент Бойку вирішили ще в грудні 2015 року під час засідання постійної комісії міськради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження. Потім це рішення підтримали депутати міськради голосуванням на сесії 30 березня.

Пам’ятник передали у Волинський краєзнавчий музей.

ЧИТАТИ ЩЕ: ШІСТЬ МОНУМЕНТІВ НА ВОЛИНІ ПОЗБАВИЛИ СТАТУСУ ПАМ’ЯТОК

Нагадаємо, у Волинській єпархії УПЦ КП планують спорудити капличку неподалік знесеного постаменту.

Раніше Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що луцькі історики та ветерани – проти знесення пам’ятника Бойку. Вони зазначають, що Степан Бойко, як секретар підпільного окружкому Комуністичної партії Західної України (КПЗУ), був закатований польськими спецслужбами в 1930 році.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 11
лучани Показати IP 13 Квітня 2016 14:31
Коли перенесуть могили НКВДистів з Меморіалу в Гараджу, які загинули вже після другої світової війни, воюючи з мирним населенням ?
Олесь Показати IP 13 Квітня 2016 14:38
Жаль. Читайте історію! Зараз інформація у вільному доступі. Хто був Бойко? За що і ВЯКІЙ ТЮРМІ СИДІВ? У якій державі? Проти кого боровся? За що? -. Західно Ураїнська Республіка- це минуле-чи майбутне? Боротьба з вітряками набула розмаху. А хто" ворог-комуняка"- вирішують хлопці, що історію (книжку)- бачили лише у школі, у радянські часи. Прикро!
Небайдужий Показати IP 13 Квітня 2016 14:41
Пам"ятник одному мученику замінять пам"ятником (капличкою) іншому мученику. Це вже українці в своїй історії проходили: маланці вже топили Ідолів в Дніпрі, й Русь, через прокляття волхвів, опинилася в тисячолітній розрусі. Війни проти пам"ятників тривають...
лучанам Показати IP 13 Квітня 2016 16:19
і що, від мирного населення ці енкаведисти й загинули?
Анонім Показати IP 13 Квітня 2016 16:25
Ото вже заживем!!!
антонім до Анонім Показати IP 13 Квітня 2016 16:59
ти і так не погано живеш...
нострадамус до антонім Показати IP 17 Квітня 2016 08:50
а ти дуже добре? мабуть депутат?,,,,
Лучанка Показати IP 13 Квітня 2016 17:07
Хто не пам*ятає свого минулого - той не має майбутнього! У Європі пам*ятники усім імператорам стоять і ніхто їх не знімає, і Карлу Марксу, до речі, теж! Так то ж ЄВРОПА!! Знесуть і ці - новозбудовані, бо мають "гарний" приклад. Не робіть собі кумирів - не будете мати розчарування!
Халк Показати IP 14 Квітня 2016 00:22
А при чому до комуністів Петро І?
шкода Показати IP 14 Квітня 2016 13:21
Скоро зомбовані памятники своїм батькам руйнувати будуть, бо так "гуру" скажуть. Нація без мізків. І без майбутнього....
нострадамус Показати IP 17 Квітня 2016 08:48
ломать-не строить... много ума не надо!