USD 39.50 40.00
  • USD 39.50 40.00
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

У Луцьку хочуть виділити кошти з бюджету на викладання основ християнської етики в закладах освіти

28 Квітня 2021 18:55
Луцькі депутати хочуть виділити кошти з бюджету на фінансування основ християнської етики у школах.

Про це стало відомо 28 квітня під час засідання сесії Луцької міської ради.

Із депутатським запитом до міського голови Ігоря Поліщука з приводу викладання християнської етики у закладах освіти звернувся Володимир Пшибельський.

Він зазначив, що відповідно до стратегії національно-патріотичного виховання, затвердженої указом президента № 286 від 18 травня 2019 року, серед зазначених пріоритетів – формування активної громадської позиції, утвердження національної ідентичності громадян на основі духовних цінностей українського народу.

Тому обранець громади звернувся до мера із проханням активізувати системне викладання курсів морально-духовного спрямування, у тому числі основ християнської етики у Луцькій територіальній громаді, використовуючи повноваження щодо формування складових освітнього простору, надані навчальним закладам.

Депутат попросив міську владу вжити заходів для забезпечення у 2022 році фінансування курсів морально-духовного спрямування, зокрема основ християнської етики та інших з дозволеного законом переліку.

Луцькі обранці громади депутатський запит підтримали.

Нагадаємо, раніше Інформаційне агенство Волинські Новини повідомляло про те, що в соціальних мережах волиняни активно обговорюють запровадження в школах християнської етики. Є і прихильники такого рішення, і ті, хто проти, аби їхню дитину «вербували в секту». Однак такий суспільний ажіотаж не має підґрунтя – християнська етика давно є в навчальних закладах, за згодою батьків її викладають факультативно.

А 14 квітня 2021 року відбулося чергове засідання Луцької ради церков, під час якого на рівні міської влади прийняли рішення із 1 вересня в усіх школах Луцька введуть факультатив християнської етики. Тоді ж члени ради церков запропонували відкрити школу дошлюбної підготовки.

Вікторія СЕМЕНЮК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 23
Ангст Показати IP 28 Квітня 2021 19:39
Я проти щоб мої податки йшли на це
Анонім Показати IP 28 Квітня 2021 19:53
панове, годі страждати дурницями
Glover Показати IP 28 Квітня 2021 20:10
Краще уроки психології, фінансової грамотності, чи сексуального виховання вводять вчити.
Анонім до Glover Показати IP 28 Квітня 2021 20:43
про контрацепцію та аборти дійсно варто говорити в школі
Депутат до Glover Показати IP 29 Квітня 2021 06:14
Пропоную попам вести уроки сексуального виховання та фінансової грамотності та психології. У нас же світська держава
Анонім до Депутат Показати IP 29 Квітня 2021 10:05
попівська корпорація буде проти
Сс Показати IP 28 Квітня 2021 20:34
Хоч чомусь доброму навчать дітей. Бо, судячи по лексикону і поведінці наших школярів, батьки з цим не справляються..
Анонім до Сс Показати IP 28 Квітня 2021 21:03
Якраз доброму вони вчити не хочуть.
ВІРУС Показати IP 28 Квітня 2021 21:49
ПІЗНО ТОВАРИШІ ВИ ЗАПІЗНИЛИСЯ НА РОКІВ ДВАДЦЯТЬ.СПОЧАТКУ ПОПІВ ПОТРІБНО НА ЗЕМЛЮ ОПУСТИТИ.
Корона до ВІРУС Показати IP 29 Квітня 2021 06:17
Гігієни треба вчити. І тіла і душі.
Анонім Показати IP 28 Квітня 2021 23:31
Що то за термін такий - християнська етика, хіба є поділ етики на християнську і нехристиянську?
Wel Показати IP 29 Квітня 2021 00:28
Для бажаючих є недільні школи при церквах. Там хай і сіють своє добро. Може ще всю освіту зведемо до рівня церковно-приходської школи?
Арафат Показати IP 29 Квітня 2021 07:43
«...національно-патріотичного виховання...» і християнство - абсолютно РІЗНІ речі!
Wel Показати IP 29 Квітня 2021 07:44
Вже існують недільні школи для бажаючих. Мало? Давайте зведемо освіту до рівня церковно-приходської школи і буде всім щастя.
Вася Показати IP 29 Квітня 2021 08:04
Чого депутатів не хвилює якість навчання у школах програмних дисциплін, чого ніхто не переймається етикою і етикетом? Для чого навязувати дітям світогляд? Вони мабуть не чули, що релігія і держава повинні бути окремо
А вгадайте Показати IP 29 Квітня 2021 10:04
Під яку церкву рехворма?
Лучанин Показати IP 29 Квітня 2021 10:53
Без світогляду не має суспільства без моралі не буде етики та естетики і як ви панове дивитесь коли семилітні та десятилітні дівчатка з такими самими хлопцями грають в бутилочку і дванадцятилітні говорять про вагітність.Розпущаному суспільству християнство завжди було поперек горла.Cаме щерез це і стратили Ісуса Христа.
Анонім до Лучанин Показати IP 29 Квітня 2021 12:32
Нарешті нормальний коментарій.
Анонім до Лучанин Показати IP 29 Квітня 2021 13:51
орфографія - не ваше. лишайтеся спікером в своєму середовищі.
Я до Лучанин Показати IP 29 Квітня 2021 18:28
В Союзі суспільство не було розпущене і попів ганяли та церкви закривали. А зараз тільки наливайки відкриваються і церкви але суспільство розпущене.. Може не з тієї сторони починають депутати???
Пасажир Показати IP 29 Квітня 2021 12:33
Черговий раз витерли ноги об Конституцію!!
Пасажир Показати IP 29 Квітня 2021 12:36
Ст. 35: Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа ѕ від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова.
Анонім Показати IP 29 Квітня 2021 21:35
В коментаторів схоже викрутив чиряк на сраці через цю статтю.