USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У Луцьку – показ фільму «Острів» про Миколу Голованя

20 Липня 2016 15:34
Вже з 22-го липня лучани зможуть три вечори поспіль безкоштовно дивитись кращі зразки сучасної Польської та Української документалістики, відвідавши фестиваль Lampa.doc, що відбудеться на території Замку Любарта. Початок дійства о 20.30. Під час кіноперегляду відбудеться прем'єра фільму «Острів» про Миколу Голованя, - інформує Таблоїд Волині.

«Для мене Lampa.doc дуже особистий і особливий проект... Що вже казати про покази у Луцьку. Адже, це перші кроки фестивалю, де відбудеться офіційна луцька прем’єра мого фільму «Острів» про Луцького Гауді – скульптора Миколу Голованя, який напевно буде на показі – тож це подвійні хвилювання» – говорить організаторка фестивалю, режисерка Наталя Красильникова.

Наталя Красильникова – випускниця кіношколи Анджея Вайди (Варшава) та Київського Національного Уківерситету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого. Авторка та режисерка 7 короткометражних документальних фільмів, з яких 3 постали у копродукції з Польщею.

Перший Фестиваль документального кіно просто неба Lampa.doc проходитиме у трьох містах України. Стартує Lampa у Луцьку (22-24 липня), а пізніше поїде до Умані (5-7 серпня), та на острів Хортиця, Запоріжжя (26-28 серпня).

Покази відбуватимуться на території історичних місць й унікальних природних ландшафтів України: у Луцьку на території Замку Любарта, в Умані фестиваль прийматиме Василіанський монастир XVIII століття, а третім місцем проведення стане найбільший острів на Дніпрі, осередок українського козацтва – острів Хортиця.

«Наша мета – зруйнувати міф про документальну пропаганду, про повчальні лекції з екрану. Lampa.doc хоче і буде популяризувати сучасну документалістику – цікаву, справжню, відверту, смішну та покаже найкращі фільми просто неба в наймальовничіших містах країни. У програмі фестивалю 10 документальних фільмів виробництва Польщі та України 2013-2016 років. Станьте поціновувачами документального кіно, яке здобуло нагороди у Латинській Америці («Суперблок»), зібрало більше 30 відзнак у Європі («Кінець світу», «Равлики»), тріумфувало в Північній Америці (номінант на «Оскар» – «Йоанна»), було показано у Китаї та Новій Зеландії («Острів») та ще 5 не менш цікавих фільмів про сьогодення», – рекламують організатори.

Фестиваль проходитиме за адресою: Луцьк, вулиця Кафедральна, 1а. Усі покази фестивалю – безкоштовні. Вхідний квиток на територію замку сплачується окремо і становить 10 гривень.



Докладніше з програмою фестивалю можна ознайомитись на офіційній сторінці в Фейсбуці.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Маша Показати IP 20 Липня 2016 23:16
Насправді прем"єрний показ "Острова" Наталії Красильникової відбувся у Луцьку у серпні минулого року У Галереї мистецтв спілки художників. Микола Головань з родиною був там присутній. Про це писали Волинські новини http://www.volynnews.com/news/culture/vechirniy-perehliad-ukrayinskykh-korotkometrazhok-v-halereyi-mystetstv-mariyi-pylypchuk/ Багато лучан тоді жалкували, що не втрапили на нього. Чудова нагода все таки побачити цей фільм!!! Завершував вечірній показ фільм «Острів» («Wyspa») про луцького скульптора Миколу Голованя – дебют у документальному кіно випускниці Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого Наталії Красильникової, прем’єрний показ якого відбувся в рамках програми 55 Краківського міжнародного кінофестивалю, куди на запрошення директора фестивалю Кшиштофа Герата прибув і сам Микола Головань. Робота над стрічкою тривала 3 роки, було відфільмовано 24 години матеріалу, які сконцентрувалися у надзвичайно насичені 20 хвилин чорно-білого фільму-притчі про філософію життя скульптора. Тема картини надзвичайно проста – творчий процес, праця митця в його майстерні. Зйомки епізоду «зима – рання весна» в «будинку з химерами» Миколи Голованя, одному з найпопулярніших атракцій нашого міста, відбувалися за досить екстремальних обставин – саме тої весни Стир розійшовся повінню до самої творчої домівки скульптора, що надало стрічці співзвуччя з Всесвітнім потопом. По коліна у мутній воді, серед хаосу кам’яних фігур, готових скульптур і необтесаних брил, у резинових чоботах ходить пан Микола і намагається дати лад усьому цьому безладдю. Він ловить руками плаваючі у воді пляшки, складає їх на купи сміття і скульптур, потім заходить у майстерню, знімає мокрі шкарпетки і … починає творити. Безладдя та хаос напівзатопленого двору митця починають дивним чином трансформуватися у конкретні рухи, мудрі дії мозолястих рук скульптора, напругу м’язів, біль у ногах, ломоту в спині, обпечені весняним сонцем плечі, сиву щетину на обличчі. Безформне місиво під міцними натисками долонь майстра спочатку опирається і відлякує брудом, та нарешті поступається його наполегливості та вмінню, переконане його силою та баченням кінцевої довершеної форми того, що зветься твором мистецтва. Для декого, мабуть, це стане шокуючим прозрінням, а інший може і здогадувався, але не усвідомлював до кінця, що творчий процес – це щоденний «адський труд», піт і біль, які роками віддає творець заради краси та досконалості форми. І такою є проста філософія його життя. Життя Миколи Голованя, скульптора.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus