USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У Луцьку розповіли, як будуватимуть перші в Україні «безпечні» енергоблоки

20 Лютого 2019 13:37
У Луцьку обговорили доцільність добудови двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Зустріч провели у форматі громадського обговорення 20 лютого в приміщенні Волинської обласної ради.

Як розповів представник Міністерства екології та природних ресурсів Андрій Тіщенко, громадські слухання, зокрема й у Луцьку, оголошено відповідно до прийнятого закону «Про оцінку впливу на довкілля».

Так, ДП «НАЕК «Енергоатом» до кінця року планує провести переоцінку надійності наявних конструкцій енергоблоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС, аби стала можливою їх добудова. Йдеться про будівництво енергоблоків потужністю близько 1000 MВт із застосуванням реакторної установки ВВЕР-1000 європейського виробництва, яка відповідає вимогам нормативних документів України та Міжнародного агентства з атомної енергії. Роботи виконуватимуть на ділянці площею 14,8 гектара в межах 30-кілометрової зони навколо АЕС.
Заступник головного інженера ДП «НАЕК «Енергоатом» Геннадій Самосєй повідомив, що стан готовності на момент припинення робіт у 1997 році енергоблоку № 3 становив 75 %, а енергоблоку № 4 – 28 %.

Він акцентував, що частина обладнання з того часу морально застаріла, інше обладнання, яке пройшло обстеження, вдалося законсервувати.

«Значна кількість важкого обладнання вже змонтована», – сказав Геннадій Самосєй.
Недобудовані енергоблоки № 3, 4 Хмельницької АЕС
Недобудовані енергоблоки № 3, 4 Хмельницької АЕС
І додав, що не скористатися ресурсами недобудованих енергоблоків із такою кількістю обладнання, що пройшло оцінку й зберігається на складах АЕС, просто недоцільно.

Геннадій Самосєй також акцентував, що реалізація проекту з добудови енергоблоків із використанням наявних споруд – це не щось нове, адже таку практику успішно впроваджували інші країни, до прикладу держави ЄС чи США. Окрім того, добудовували й енергоблоки Рівненської АЕС.
Вартість робіт на території Хмельницької АЕС оцінили у понад 72 мільярда гривень. Кошти можуть залучити в рамках реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз». Будівництво на двох енергоблоках планують проводити паралельно і закінчити за 84 місяці. Запустити об’єкти в експлуатації хочуть у 2024–2026 роках.

За словами заступника головного інженера, нові енергоблоки відрізнятимуться від наявних в Україні, адже матимуть додаткові системи безпеки (зокрема, систему зовнішнього охолодження корпусу реактора, систему контролю та видалення водню чи систему контрольованого скиду тиску з герметичного об’єму), механізм відведення залишкового тепла від активної зони реактора з використанням мобільних установок тощо.
Відзначимо, що громадські слухання щодо добудови реакторів Хмельницької АЕС уже відбулися у Хмельницькому, Рівному, Тернополі, Житомирі, Вінниці, Чернівцях та Києві.

Заплановано провести ще одне обговорення у Івано-Франківську, а також експертні консультації з представниками Австрії, Білорусі та Польщі в рамках транскордонної процедури оцінки впливу на довкілля.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Жах Показати IP 20 Лютого 2019 14:59
Надійність європейських АЕС давно відома. Частково можна радіти що це Хмельницька, а не Рівненська АЕС, трохи далі знаходиться. А взагалі то дно випендрьожу десь має бути, бо в даному випадку мова йде якраз про реальну безпеку.
Авіатор Показати IP 21 Лютого 2019 00:52
Цей реактор виготовляється в московії

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus