USD 39.60 40.00
  • USD 39.60 40.00
  • EUR 39.70 39.95
  • PLN 9.70 9.90

У Луцьку судили таксиста, який хотів продати власну колекцію монет

13 Січня 2024 21:17
Киянин роками збирав монети, хотів їх продати, а в результаті отримав неабиякі проблеми і кримінальну статтю. Як розповів чоловік, він таксує в Києві й хотів передати монети автобусом у Польщу.

Понад чотириста монет не мали жодної культурної цінності. І все б нічого, якби на кордоні в пакунку не знайшли одну монету XIV століття. До слова, її вартість – близько п’яти тисяч гривень, ідеться в сюжеті ТРК «Аверс».

На чоловіка відкрили кримінальну справу за статтею «контрабанда культурних цінностей». Йому загрожувало від трьох до семи років ув’язнення.

«Більшість монет коштують від 20 до 60 гривень за штучку. 440 монет, середня вартість – 50 гривень, можна порахувати. Вони всі однакові, ваги не мають. І виявилася одна монета історична чи культурна. Навіть уявлення не мав, що вона така… Потрібно жити за щось (тому вирішив продати колекцію, – ВН). Тут варіантів інших немає. Життя так розпоряджається», – розповів обвинувачений Ігор.

Чоловікові потрібно утримувати сім’ю. Він має двох дітей. Тому йде на угоду з прокурором і визнає вину. Роки ймовірного ув’язнення замінюють штрафом у розмірі 30 тисяч гривень.

«У мене виходу немає. Мені потрібно його сплатити», – констатував чоловік.

Читати ще: Ножем – у серце: судять чоловіка, який влаштував різанину в центрі Луцька

Справу рік розслідували і в поліції, і в суді. До того ж, проводили експертизи. Їх вартість – 102 тисячі гривень. Прокурор просив, щоб за них заплатив обвинувачений киянин.

«Було три чи чотири експертизи на загальну суму понад 100 тисяч гривень. Якщо ці судові витрати покладати на мого підзахисного, то це поставить його в тяжке матеріальне становище. Він і так погодився на досить великий штраф у розмірі 30 тисяч гривень. Має на утриманні двох малолітніх дітей, непрацездатну дружину і непрацездатну матір», – зазначив адвокат Ігор Мамченко.
Навіть про ті монети, які не мають культурної цінності, чоловік може забути.

«Волинський краєзнавчий музей просить при розгляді справи в разі конфіскації майна, а точніше 444 монет різних розмірів і номіналів, у вказаному кримінальному провадженні вирішити питання про передачу речових доказів у власність держави, тобто на постійне зберігання у фонд Волинського краєзнавчого музею. Ці предмети будуть вагомим поповненням нумізматичної колекції музею», – оголосив прокурор Олег Костюк.

Суд вирішив: окрім штрафу, чоловік мусить компенсувати витрати на експертизи – разом понад 130 тисяч гривень.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
П Показати IP 14 Січня 2024 01:04
Правосуддя
Сергій Показати IP 14 Січня 2024 08:12
Дибілоїди
Сонце Показати IP 14 Січня 2024 09:20
Блятс*а держава, таке ж і правосуддя. Покарати чиновника, який мільйони краде - руки короткі, а на простому громадянину можна відігратися. ДИБІЛИ
Бульба Показати IP 14 Січня 2024 12:11
Це Україна!!!
Справкдливість Показати IP 14 Січня 2024 12:52
Дармоїдам немає чим зайнятись, знайшли контабандиста! Жах. Ідіть потрусіть чиновників і митницю, там є що конфісковувати!
Саша Показати IP 14 Січня 2024 13:32
Вкотре переконуєшся , що треба валити і подалі.
33 квартал до Саша Показати IP 15 Січня 2024 18:38
А как же патриотизм?За границей тем более нужно жить по закону!!!!
Вадим Показати IP 14 Січня 2024 18:59
Так ,судова система в Україні на найвищому рівні!!!!! Зарплата судді - 150 000 в місяць ,пенсія 100 000 , !!!!!! Чому б не працювати!!!!!хто краде вагонами ,ще не одного не посадили ,!!!!! Але знайшли контрабандиста!!!!!!!! Ганьба!!!!!!!!?!після такого несправедливого рішення суду ,з людської точки зору , я думаю ,що людина поповнить лави кримінальних елементів, у неї просто немає іншого виходу !!!!! І це закономірно !!!!!
33 квартал до Вадим Показати IP 15 Січня 2024 18:32
Пускай скажет.спасибо,что не посадили!!!!Не нужно нарушать закон,и будет все хорошо!!!И не нужно смотреть,сколько кто зарабатывает!!!Нужно учиться!!!
Олег Показати IP 15 Січня 2024 07:36
Резніков на мільярди гривень обікрав народ, і нічого йому не є - а тут хлоп вирішив продати свої власні монетки, і з нього деруть три шкури, приписуючи контрабанду... Скотська держава...
Справедливець Показати IP 15 Січня 2024 08:38
Ну так, викрили велику схему, а гринкевичам і рєзнікам слабо вирок винести. Так і живемо.
Дмитро Показати IP 15 Січня 2024 08:41
Стидоба та й годі ,ще раз доводить що закон як друшляк проціжує тільки простих громодян а крадіїв чиновників вдкидує в сторону і не чіпає.
Коля Показати IP 15 Січня 2024 11:53
Позорники. Тупорила держава яка гнобить власний народ. Сволочі.
Микола Показати IP 15 Січня 2024 12:11
Живемо весело
Лучанин Показати IP 15 Січня 2024 18:20
Якщо фото не ілюстративне, то тут якраз всі монети цікаві. Хтось тут лукавить.
Дімон Показати IP 15 Січня 2024 19:18
То є повний пізд...ц! Міліардами крадуть, митниця помагає, судді прикривають, все цінне конфісковане розкрадають! Нахєра музею речі які не мають історичної цінності?? Повний пизд..ц! Немає слів.
Віктор Показати IP 15 Січня 2024 19:28
Якщо монети не мають історичної та культурної цінності, якого чорта тероризуєте людину ?!?! Всі ДЄРЬМОПУТАТИ мають колекції крадені в музеях, та куплені в чорних археологів !!! Державі не потрібна ніяка власність, тому все розкрадається
Тарос Показати IP 16 Січня 2024 09:13
Так що він украв??? Людину покарали за те що належить йому і більш нікому. Злодії покарали невинного.
Анонім Показати IP 17 Січня 2024 17:14
Піздєц всім сподіваннями...