USD 39.60 40.00
  • USD 39.60 40.00
  • EUR 39.70 39.95
  • PLN 9.70 9.86

У центрі Луцька руйнується націоналізований маєток

10 Січня 2016 21:00
З російськомовною табличкою «улица Парковая, 65» у самісінькому центрі Луцька бовваніє колись ошатний маєток заможного пана, а нині – аварійна споруда, де знаходять прихисток ті, кому йти більше нікуди.

Його історію розповіла Волинська газета.

Це панорамне зображення – яскравий приклад існування двох світів і двох способів життя. На передньому плані – колись добротний та дорогий маєток, який після більшовицької націоналізації в 1940 року був конфіскований та переданий «таваріщам». Оскільки на чужому щасті довго не «пожируєш», то будівля, яка могла б простояти ще з сотню літ, перетворилася у аварійну споруду. Частина даху вже завалилася всередину, а рештки можуть впасти на голови поодиноких мешканців будь-якої миті.

А на другому плані – зразок новітньої архітектури, де власники квартир просто радіють життю. Вочевидь, невдовзі аварійну хату хтось купить, щоб знести, а на її місці збудувати чергову багатоповерхівку. І так колишній Луцьк продовжуватиме зникати.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 16
Анонім Показати IP 10 Січня 2016 21:07
З 40-го року минуло 75 років. От вона й простояла майже сто років. А вам усе "таваріщі" винні?
Анатоль_ до Анонім Показати IP 10 Січня 2016 23:33
Бо як завжди в нас винуваті папередники
Корінний лучанин Показати IP 10 Січня 2016 21:15
Чому так буває, що помічають лише тоді коли ВАЛИТЬСЯ, а до цього часу не було помітно стан будівлі? Цей давній будинок я памятаю, скільки живу в Луцьку.
Анонім Показати IP 10 Січня 2016 21:54
Мда, на сході України такі шикарні будівлі називаються мазанками.
124--- Показати IP 10 Січня 2016 22:26
і будинок ПУЗИНИ теж чомусь ПРИВАТНИЙ. жити - живуть, а ГРОМАДА повинна ремонтувати... а приміщення на ярощука - колишня бухгалтерія міськвно - теж ЗАНЕПАДАЄ.... щось ці чиновники від освіти по місту б-а-г-а-т-о споруд ЗАНЕХАЯЛИ !!!
Анонім Показати IP 10 Січня 2016 22:37
колись там був дитсадок
Лучанин Показати IP 10 Січня 2016 22:49
Ще напевно недовго їй залишилось, скоро там буде напевно незаконна новобудова ( з попередньою вивіскою що будується музей). Сплатять штраф і буду сміло собі будувати) А що б люди затихли скажуть однокімнатну квартиру дамо учаснику АТО
Анонім до Лучанин Показати IP 10 Січня 2016 23:11
Без обид, но этот домик оттуда надо убирать. И это скажет любой градостроитель. Иной разговор, что, как следует из статьи, за освобождаемое при этом место уже началась драчка, пока правда - подковерная.
калькулятор Показати IP 10 Січня 2016 23:40
реальний сарай
дачник Показати IP 11 Січня 2016 08:26
"Ошатний маєток"? Погляньте в Вікіпіедію, що це означає. А на фото - звичайна довоєнна сільська хата. Такі хати навіть в глухих поліських селах селах давно повалили і збудували справді ошатні. Але не дивую, оскільки це писали журналісти "Волинської газети". Я б цього "маєтку" не хотів би задаремно.
маєток до дачник Показати IP 11 Січня 2016 09:26
цей колись ошатний маєток є будівлею історичного значення. Єдиний будинок який лишився від колись єврейської дільниці Вулька. Потрібно рятувати його.
Лучаночка до дачник Показати IP 11 Січня 2016 10:57
Дуже навіть ошатний маєток свого часу. В тих навіть ще 40-х роках навіть у мого дідуся був будинок з підлогою та металевим чи шиверним (не дуже розбираюся в тому) перекриттям на даху, його родина вважалася заможною. А в бабусеній хаті з сім'ї середнього достатку був дах з соломи і не було підлоги - ось такі були сереньостатистичні будинки в ті часи.
наталя Показати IP 11 Січня 2016 08:52
Мабуть, колись ошатним будинком був і той жах, що навпроти міськради. Краще вчасно землю продати, щоб не було сорому від такого господарювання.
ФигВам Показати IP 11 Січня 2016 09:49
А что это за многоэтажное страшилище на заднем плане?
ВОВК до ФигВам Показати IP 11 Січня 2016 12:57
А це хата з якої твою кацапейщину видно. Халупу завалити і поставити на тому місці пивнуху.
Єльцин Показати IP 11 Січня 2016 14:30
Звалити той курник!! І не позорити місто трущобами