USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.94

У Луцьку показали «Місто, що зникає». ФОТО

4 Листопада 2010 17:59
У Луцьку на вулиці Лесі Українки відбувся пленер під назвою «Місто, що зникає», який підняв тему збереження історичної спадщини Луцька.
На пленері було представлено близько 200 тематичних фоторобіт та 7 картин. Про це пише газета «Аверс-прес» 4 листопада.
Серед авторів – Юлія Стернічук, Іван Шворак, Віктор Дембицький, Олександр Котис, Андрій Рейкін, Андрій Аксьонов, Володимир Рощина, Богдан Маренич, Святослав Тофан та Ігор Левчук.
Деякі фотографії доповнені віршованими рядками і фактами. А окремі не потребують коментарів: наприклад, людські останки, що стирчать із землі поблизу дитячих атракціонів.
Одним з найгучніших випадків, зафіксованих на фото, стало знищення відомого кургану під назвою Романсівка, котрий зберігся і в 20-30 роках. Тут свого часу було виявлено рештки перших поселень лучан VII-X ст. У 1940 році курган був взятий радянською владою під охорону як пам’ятка історії. Проте, через незаконне будівництво семінарії, Романсівку було знищенно – варварів не зупинили навіть людські останки, які вони засипали у кузови «КамАЗів».
«Для виставки я намалювала одну графічну картину, а також підготувала фотороботи, – ділиться Юлія Стернічук. – Своїми роботами хочу показати, що не лише влада шкодить архітектурній спадщині міста, а й самі громадяни здатні творити чи руйнувати наш Луцьк. Було б добре, якби люди задумались над своїми вчинками і над своєю позицією – можливо, тоді щось зміниться».
«Основна мета нашої виставки – подолання байдужості, – додає Ігор Левчук, один із організаторів пленеру, голова Громадської Ради Волині. –Ми хотіли привернути увагу людей до тих неподобств, повз які вони проходять, краєм ока бачать, але на які не реагують».
Левчук каже, що левова частка робіт зроблена протягом останніх місяців, хоча є і фотографії п’ятирічної давності. «Цим поглядом у минуле ми хотіли показати, що в Луцьку є проблеми, які ніхто не вирішує – вони передаються з покоління в покоління. Хоча є і небайдужі люди – так, вже створено Комітет захисту національної спадщини, в рамках якого ми будемо практично вирішувати ті питання, що сьогодні показали на світлинах».





Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 7
МИША Показати IP 4 Листопада 2010 18:28
Чи можна десь побачити ці фотки. Треба знати цінні об'єкти міста
Україночка Показати IP 4 Листопада 2010 21:49
Скоро в нас від історії Луцька залишиться тільки замок...За магазинами і жахливими косметичними ремонтами четвертини будинків, (то зелених, то жахливо-рожевих) обличчя нашого міста, як жо..А особливо центр((( Але ж ми нікуди не дінемось від нашого менталітету...
Відлуння віків Показати IP 5 Листопада 2010 04:26
передрук - http://www.pamjatky.org.ua/DetailedNews.aspx?NewsID=11957
Сергій Показати IP 10 Листопада 2010 18:45
Говорили балакали...читайте http://pravda.lutsk.ua/news/24622/
володимир Показати IP 18 Квітня 2012 05:57
мїсто не зникне Зникнуть люди
Ярослав Показати IP 8 Травня 2012 10:29
Старе місто зникне, але виросте нове, із мафіозних ьудинків.
Микола Показати IP 15 Червня 2012 08:44
Суд прийняв рішення знести будинок БУРАТІНО, а він і далі будується !

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus