USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.15 39.45
  • PLN 9.71 9.93

Українці масово їдуть на заробітки: куди вирушають найбільше

1 Січня 2021 08:00
На заробітки за кордон упродовж 2020 року, за офіційними даними, виїхали 61,9 тисячі українців. Найбільше громадян працює нині окрім Польщі, на Кіпрі та в Ліберії.

Про це повідомили в Державному центрі зайнятості за запитом «Радіо Свобода».

За офіційною інформацією, найбільше у 2020 році українці для роботи обирали Кіпр, туди поїхали 12,3 тисячі осіб. Польща – на другій сходинці. До сусідньої країни виїхало за рік 4,7 тисячі громадян. Ліберія – третя у списку. В країну поїхали 1,9 тисячі осіб.

Дещо менше українців виїхало у 2020 році у Панаму, це 1,8 тисячі заробітчан. Також популярні серед українських робітників Маршаллові Острови. За рік там працевлаштувалося 1,8 тисячі осіб, у Бельгії – 1,6 тисячі осіб. У Росії, за офіційними даними, роботу отримали 88 громадян України.

Порівняти показники з аналогічними 2019 року не вдасться, оскільки до другого півріччя минулого року відповідна звітність подавалася раз на рік. Але є інформація за друге півріччя минулого року: тоді агенції влаштували за кордон 63,6 тисячі українців, із них у Росії – 79 осіб.

Найбільше торік їхали на заробітки: до Польщі (14,2 тисячі осіб), Кіпру (10,7 тисячі осіб), Німеччини (5 тисяч осіб), Великої Британії (4,3 тисячі осіб), Греції (4 тисячі осіб), Чехії (3,3 тисячі осіб), Маршаллових Островів (2,8 тисячі осіб).

І хоч у Польщі від березня кількість застрахованих заробітчан впала на 10%, але поступово, після відкриття кордону в червні, почала зростати. Так, у вересні зафіксовано рекордну кількість іноземців, зареєстрованих у Фонді соцстраху. Найбільше у Польщі серед іноземних працівників саме українців.

Нагадаємо, від 2016 року українців визнають найбільшою групою іноземців, які отримують перші дозволи на проживання в ЄС. Так, у 2019 році відповідну посвідку отримали 757 тисяч наших громадян, і майже чотири п’ятих дозволів їм видала Польща.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
127 Показати IP 1 Січня 2021 08:53
Либерия, Маршалловы острова.... Несчастные украинцы. Или счастливые ?
дідо Показати IP 1 Січня 2021 09:12
На все життя неназаробиш...тільки поповнюють іноземну бідноту.
незаробітчанин до дідо Показати IP 1 Січня 2021 15:43
"іноземна біднота" в порівнянні з більшістю українців - заможні люди)
А Показати IP 1 Січня 2021 12:45
Молодці. Так тримати!
Ірина Показати IP 1 Січня 2021 13:55
Росія 88 чоловік? Не смішіть... Дивні дані,я думаю зовсім не відповідають дійсності.
24081991 Показати IP 1 Січня 2021 14:55
Да какая-то чушь , в панаму в маршаловые острова , либерия , их на карте тяжело найти и сколько дорога туда стоить будет.Да и страны бедные , в панаме кроме как в жопе наркотики возить занятся то нечем.
Правда до 24081991 Показати IP 1 Січня 2021 15:12
От ви темні люди, перш ніж писати таку туфту, з'ясували б в чому тут справа. Дана статистика є офіційною, коли людина їде працювати легально за контрактом! А не так як наша основна маса заробітчан. А в Ліберію, Панаму і т.д. "їдуть" наші моряки, які працюють на суднах які ходять під прапорами, даних "лояльних" країн. А в самих цих країнах вони можуть навіть ніколи не бути.
24081991 Показати IP 1 Січня 2021 14:57
Дидо , вобще язва токсичная !!! Ти зачем язвишь это выбор людей, да и они что то делают в отличии от тебя .Не ошибается тот кто ничего не делает , верно?
123 Показати IP 3 Січня 2021 11:06
Велика кількість українських заробітчан за кордоном свідчить про те, що самі українці за 30 років незалежності не змогли побудувати нормальну економіку. І не треба казати, що у всьому винна влада, яка за людей не дбає, бо в різні часи до влади приходили українці, а не іноплатеняни. Як показує час, ніхто не хотів розвивати державу, а думали як побільше урвати поки бвля корита. На даний час Україна найбідніша країна Європи, це таки про щось говорить. Звикли бути під кимось, самі не вміємо жити, тому заробітчани показник для всіх інших, ми при таких природніх ресурсах виявились не здатними нормально жити. Стид і позор
Александр Клинцов до 123 Показати IP 4 Лютого 2021 09:19
Ото ж, 100 % так воно и є.