USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.92

Українцям розіслали платіжки за квартири і будинки: кому доведеться заплатити 25 тисяч податку

10 Липня 2021 10:23
Українцям до 1 липня розіслали платіжки-повідомлення: заплатити потрібно за свої квартири і будинки. За кожен квадрат понад встановлену норму потрібно віддати 70,8 грн, а якщо площа квартири перевищує 300 квадратів або дому – 500 квадратів, додатково доведеться віддати 25 тис. грн.

Про це йдеться в 265-й статті Податкового кодексу, повідомляє OBOZREVATEL.

«Норма» для квартири становить 60 квадратів, а для будинку – 120 квадратів. Платити за цю площу не потрібно. А ціна кожного наступного квадрата становить до 1,5% від розміру мінімалки за минулий рік. Наразі це 70,8 грн.

Податок надходить до місцевого бюджету. Після 1 липня податкова дає 60 днів для того, щоб оплатити свою нерухомість. Якщо запізнитися, доведеться платити штрафи і пеню.

Також варто відзначити, що якщо ви живете в помешкані, площа якого перевищує встановлену норму, але при цьому нерухомість розділена в власності між усіма членами сім’ї, то для кожного буде діяти своя норма. Наприклад, якщо квартира площею 100 квадратів належить в рівних частках чоловікові і дружині, то платити податок не доведеться (у кожного у власності 50 квадратів, що менше норми).

Уточнити, чи потрібно вам платити податок на нерухомість, можна в податковому відділенні за місцем реєстрації. Навіть якщо платіжка не прийшла, це не означає, що податкового зобов’язання немає.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 22
Податок Показати IP 10 Липня 2021 11:21
"Скоро будем платить даже за воздух...." Черновецький Леонід, він же "Льоня Космос"
Хрен собачий Показати IP 10 Липня 2021 11:48
Слава зеленому клоуну і його цирковій команді. Це перемога. С..ки
Все правильно Показати IP 10 Липня 2021 12:35
Як казав Ісус «Віддайте кесареві, що кесареве, а Богові - що Боже»
Анонім до Все правильно Показати IP 10 Липня 2021 14:51
Вова, ти їбанутий?
Andrij до Анонім Показати IP 11 Липня 2021 11:44
Всё правильно- нечего жировать и государство дурить!!!
Орися Показати IP 10 Липня 2021 12:37
А чому держава не доплачує тис в кого квартири менше 60 м2? Чи взагалі немає
Валерй Показати IP 10 Липня 2021 12:41
Більш цинічнішої влади як зараз в Україні ще не було...При повному провалі всіх так званих "реформ" зелені видумують все нові і нові схеми для викачування грошей з народу.Це вже просто перебір.....
Анонім до Валерй Показати IP 10 Липня 2021 13:28
Так чого ти сидиш, їдь в Європу подивишся як там люди живуть, ще забери таких як ти з собою !
Так їм до Валерй Показати IP 10 Липня 2021 14:44
Тільки так зі стабом і потрібно. Стадо заслуговує тільки на кнут.
Лучанин Показати IP 10 Липня 2021 13:25
Платити за СВОЮ квартиру.....
Лучанин Показати IP 10 Липня 2021 13:35
А якої ви правди хотіли , щоб один мав 5 квартир ("чесно зароблених") і здавав в оренду, а інші жили на зйомних. То ж скажіть, "нецинічний народ", де, за стільки часу і як в Україні правомірно можна заробити ті надлишкові квадратні метри , для себе і для дітей, чесно сплачуючи податки
Slawko до Лучанин Показати IP 13 Липня 2021 12:03
так а в чому проблема переоформили на бомжів? у більшої частини так і є все одно постраждають ті у кого 1 квартира або великий будинок, який будували може все життя
Лучанин Показати IP 10 Липня 2021 13:41
Це ж закон проти боротьби з корупцією, яку ви так прагнете
Евгенiй Показати IP 10 Липня 2021 14:56
Потрiбно, щоб держава обмiнювала людинi , велику площу на меньшу! Люди живуть , вмирають i з* являеться зайва площа! Дозволяеться мати будинок 120 м2 , на 1 людину , як мають депутати, це не розкiш, а квартира 65 i бiльше, на одну людину , це вже розкiш! Бо у депутатiв будинки , а у людей квартири. Що дорожче , квартира, чи будинок????????
Валерій Справедливий Показати IP 10 Липня 2021 15:12
Згідно усіх цивілізованих норм коли прийнятий закон вступає в силу ,то він стосується тих громадян ,які придбали нерухомість після прийняття цього закону, і не стосується хто придбав наприклад 20 років тому.Тут явно порушено конституцію ст.22 .А порушники будуть сидіти за гратами ,бо строку давності не має.Так що народні депутатики сушіть сухарі.
Валерій Справедливий Показати IP 10 Липня 2021 15:34
Явно порушено ст.22 Конституції Прийняття нових законів не може погіршувати права і свободи громадян.По цивілізованим міркам це має стосуватись тих, хто придбає нерухомість після прийняття цього закону, а не заднім числом.Ну тут хіба що ,,дуракам закон не писан,,
Валерій Справедливий Показати IP 10 Липня 2021 15:46
Беріть приклад з Ілона Маска, продав усю свою нерухомість, придбав 35м.кв.будиночок і живе, бо і його податками задовбали.
Будильник Показати IP 10 Липня 2021 19:23
Поки люди будуть погоджуватись на все, що їм пропонують зробити, доти будуть виходити такі закони. Все, що потрібно - не приймати такі пропозиції. Можна боятись і останні гроші віддавати, а можна відкинути страх, прокинутись і зрозуміти, хто є хто і кому насправді все вирішувати... Прокиньтесь, любі брати і сестри, світає за вікном!
Радувець Ларіса Показати IP 10 Липня 2021 23:59
У цих д..білів марок немає щоб листи повідомлення розіслати, а вони гори грошей з людей хочуть здерти, державна система, всьому має бути кінець!
Віталій Показати IP 11 Липня 2021 08:22
Мені вопще з хати зробили квартиру, а тепер плачу 1980грн, нах.. тоді приватизація? Останні гроші вкідував в хату щоб було все і собі і дітям, то тепер ще їм маю платити !?
Просто Показати IP 11 Липня 2021 16:22
Може потрошенка хочете вернути??
Киса Показати IP 12 Липня 2021 18:34
Цей податок не Зеленський ввів! Люди, вивчайте закони вчасно! Скажіть "дякую" місцевим попередникам цієї влади, які проголосували за підвищені коефіцієнти до податків на нерухомість. Вивчайте податкове законодавство, бухгалтерію і т.ін. Може тоді зрозумієте - хто не може в державі нажертися!!!