USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Українцям загрожують штрафи за старі паспорти. Хто повинен обміняти на ID-картку

1 Жовтня 2025 19:41
Українців попередили про штрафи за невчасне оновлення паспортів старого зразка. Державна міграційна служба нагадує: власники паспортів-книжечок ризикують отримати адміністративне покарання, якщо не дотримаються встановлених термінів.

Про це інформує ТСН.

Чи обов’язково міняти паспорт-книжечку на ID-картку?

Паспорт-книжечка залишається чинним і не має терміну дії. Тож міняти його на ID-картку примусово не потрібно – достатньо вчасно оновлювати фото.

Проте обмін паспорта-книжечки на ID-картку стає обов’язковим у кількох випадках:

– якщо минув місяць для вклеювання фото;

– у разі пошкодження, втрати або крадіжки документа;

– у разі зміни особистих даних (наприклад, прізвища).

Читати ще: У міграційній службі пояснили, чи можуть українці мати два закордонних паспорти одночасно

Яке покарання за протермінований паспорт?

За статтею 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення, використання протермінованого паспорта тягне за собою:

– попередження у разі першого порушення;

– штраф від 17 до 51 грн – за повторне порушення протягом року.

Нові терміни оформлення паспортів

Кабінет міністрів України ухвалив рішення скоротити терміни термінового виготовлення документів. Тепер обмін чи відновлення втраченого паспорта триватиме сім робочих днів замість 10.

Представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук уточнив, що це стосується лише термінових випадків. Первинне оформлення документів, як і раніше, здійснюється у стандартні терміни.

Коли вклеювати нове фото в паспорт?

У паспорті-книжечці фотографію обов’язково потрібно оновлювати у 25 та 45 років. На це законодавство дає один місяць від дня народження.

Читати ще: На Волині оформили ID-картку військовому, який 3 роки був у полоні

Якщо пропустити цей термін, документ вважатиметься недійсним, а власник може отримати штраф до 51 грн.

До слова, українці мають завершити оцифрування своїх паперових трудових книжок до 10 червня 2026 року. Несвоєчасне переведення документів у електронний формат може призвести до неприємних наслідків: скорочення страхового стажу, його часткової втрати та затримань під час оформлення пенсії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 3
Івін Показати IP 1 Жовтня 2025 22:46
Відповідно до Постанови КМУ від 21 жовтня 2022 р. № 1202 "Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану" установлено, що паспорти громадянина України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку, строк вклеювання до яких настав за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та підлягають обміну або вклеюванню нових фотокарток відповідно до досягнутого віку протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.
В. Показати IP 1 Жовтня 2025 23:59
Нехай ідуть на три букви зі своїми вказівками
Бульба Показати IP 2 Жовтня 2025 05:42
Редактор Відредагуй цю маячню і напиши уточнення!! Це стосується тільки тих хто не поміняв або мав міняти до 24.01.2022 року

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus