USD 39.80 40.10
  • USD 39.80 40.10
  • EUR 39.90 40.20
  • PLN 9.85 10.10

В Австралії та Новій Зеландії вперше у світі схвалили генетично модифіковані банани

20 Лютого 2024 00:35
Влада Австралії та Нової Зеландії схвалила QCAV-4, генетично модифікований сорт бананів, для комерційного виробництва та споживання. Це нововведення, оголошене Квінслендським технологічним університетом, знаменує собою ключовий момент, оскільки це перший генетично модифікований банан, який отримав схвалення регуляторних органів у всьому світі.

Про це пише видання Сikavosti.

Поштовхом до розробки QCAV-4 стала страшна загроза, яку становить панамська хвороба – руйнівна грибкова інфекція, спричинена Fusarium oxysporum f. sp. cubense. Історично ця хвороба знищила сорт бананів Грос Мішель, який колись був домінувальним комерційним сортом, а зараз становить значний ризик для підгрупи Кавендіш, на яку припадає понад 40% світового виробництва бананів.

Читати ще: Вчені створили мавпу-химеру, яка світиться зеленим. Який вона має вигляд

Поява штаму TR4 ще більше погіршила ситуацію, вразивши навіть ті сорти, які раніше були стійкими до хвороби. Для боротьби з цим Джеймс Дейл та його команда з Квінслендського технологічного університету створили банан Гранд Нейн, сорт підгрупи Кавендіш, ввівши в нього генний варіант дикого банана Musa acuminata malaccensis. Ця генетична модифікація, що призвела до появи сорту QCAV-4, продемонструвала високу стійкість до штаму TR4.

Уряд Австралії видав ліцензію Квінслендському технологічному університету на комерційне виробництво QCAV-4. Крім того, Організація харчових стандартів Австралії та Нової Зеландії (FSANZ) схвалила банани QCAV-4 для споживання в їжу після того, як міністри продовольства затвердять їх у двомісячний термін. Примітно, що QCAV-4 є першим трансгенним фруктом, що дозволений для вирощування в Австралії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus