USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

В Україні визнали неплатоспроможним один із найбільших банків

18 Вересня 2015 09:31
В Україні "лопнув" один із найбільших банків. НБУ відніс банк "Фінанси та кредит" до категорії неплатоспроможних. Про це інформує ТСН.

Попри запевняння про завершення очищення банківської системи, Національний банк України визнав неплатоспроможними ще два банки. Серед них – одна з найбільших фінустанов у державі банк "Фінанси та кредит".. Також неплатоспроможним визнали невеликий "Банк "Національні інвестиції".

ЩО СТАЛОСЯ У БАНКУ "ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ"?

"93,2% (234 тисячі осіб) усіх вкладників ПАТ "Банк "Фінанси та кредит" отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом", – запевняють у НБУ.

"Ми дуже довго працювали над програмою фінансового оздоровлення як з менеджментом цього банку, так і з мажоритарним акціонером – Костянтином Жеваго. Банк сім місяців перебував у проблемному стані. Протягом цього періоду акціонер виконував усі рекомендації Національного банку щодо фінансового оздоровлення. Після цього ПАТ "Банк "Фінанси та кредит" взяло на себе зобов'язання щодо підтримки ліквідності банку за рахунок надходжень від продажу непрофільних активів акціонера та з дотримання обов'язкових резервів та інших нормативів. Із 17 серпня зазначений банк перейшов на звичайний режим роботи. Національний банк продовжував у щоденному режимі здійснювати моніторинг ситуації в банку. Коли акціонер не виконав свої зобов'язання – ми швидко відреагували. Сьогодні банк визнали неплатоспроможним та передали до Фонду", – заявила голова НБУ Валерія Гонтарева.

29 тисяч працівників Левова частка активів банку була пов'язана з кредитуванням бізнесу самого акціонера. "Коли довелося розраховуватися з боргами та продавати активи – акціонер у встановлений термін цього не зробив. Хочу вас запевнити, що цей банк не є системним, а його віднесення до категорії неплатоспроможних не становить загрози стабільності банківському сектору країни", – зауважила Гонтарева.

У травні цього року банк "Фінанси та Кредит" прийняв Програму фінансового оздоровлення, згідно з якою збільшив статутний капітал на 2,6 млрд грн. Крім того, у серпні оголосили додаткову емісію на 2,5 млрд грн за рахунок внеску основного акціонера та вкладників банку. Допомогти врятувати АТ "Банк "Фінанси та Кредит" намагався і Національний банк. Протягом 2015 року йому двічі було надано стабілізаційні кредити – на 700 млн грн у лютому та на 750 млн грн у червні. Такі кредити були використані виключно для виплати за депозитними вкладами фізичних осіб в обсязі до 200 тис. грн.

Але цих заходів виявилося недостатньо, також акціонер не зміг виконати свої письмові зобов'язання щодо підтримки ліквідності та нормативів банку в узгоджені строки, зокрема не досягнув рекомендованих показників обов'язкового резервування, достатності регулятивного капіталу та ліквідності.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Петро Показати IP 18 Вересня 2015 10:13
Горять жидівські банки. "Суркіс і кредит".
123 Показати IP 18 Вересня 2015 10:56
Давно пора було його ліквідувати
Че Показати IP 18 Вересня 2015 11:17
По матеріалам ЗМІ (мовою оригіналу) : Неделю назад глава Фонда гарантирования вкладов Ворушилин заявил, что с Фиников сняли статус "проблемный". А это значит, дали зеленый свет операциям т.н. дробления - то есть, разделения крупных вкладов на суммы, меньше 200 тыс грн, которые подпадают под компенсацию Фонда. Пока на банке стоит статус "проблемный" такие операции проводить нельзя. Статус сняли - дроби сколько хочешь. Крупным вкладчикам Фиников дали на это почти неделю. За которую у государства, извините, наверняка сп...ли N млрд гривен, которые теперь пойдут на дополнительные компенсации "вкладчикам" из бюджета. А еще, наверняка А) формили залоги на нужные компании, которые теперь перешли из 6-7 очереди кредиторов в 1-ю. Они получат все. Остальные (я о вкладчиках 200+) - ничего. Б) дали Жеваго вывести из залога интересные ему активы В) свернули (путем зачета однородных, или с помощью ценных бумаг) сделки по выводу средств из банка на свои компании Интересно, какой за это взяли откат? 30%, как обычно? А еще интересно, забрали ли таки себе КРАЗ Кононенко и бывший Свинарчук. Очень очень хотели... P.S. Если ваш вклад больше 200 тысяч создавайте инициативную группу и анализируйте сделки с государственнными и гарантированными ЦБ с НБУ и госбанками - обычно, когда банкам плохо, НБУ и госы выкупают их с дисконтом и за гривну, чем наносят банку убыток. Требуйте от временного администратора "рзвернуть" эти сделки, это позволит вернуть в банк несколько десятков миллионов гривен на выплаты 6-7 очереди вкладчиков

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus