USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

В Україні збільшать розмір аліментів на дитину

20 Жовтня 2016 11:06
Верховна Рада України має намір збільшити мінімальний розмір аліментів на одну дитину з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Крім того, передбачається, що механізм їх стягнення буде спрощеним.

За відповідний законопроект № 4928 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання" в першому читанні за основу проголосували 244 народних депутати, - повідомляє Преса України.

Так, нардепи виступили з ініціативою збільшити мінімальний розмір аліментів з 30% до 50% прожиткового мінімуму. Тобто з 435 до 725 гривень. Також батькам, з якими проживають діти, буде представлена спрощена процедура їх отримання.

Із платника аліментів стягуватиметься чверть від доходу на одну дитину. На двох – третину і на трьох і більше він повинен буде віддати половину заробітку, якщо аліменти не перевищують 10 прожиткових мінімумів.

Також цим документом пропонується спростити механізм прийняття судового рішення щодо стягнення аліментів шляхом спрощення судового захисту прав одержувача аліментів, врахування прихованих доходів платника аліментів при визначенні розміру аліментів.

Крім того, законопроект визначає правовий режим аліментів як власності дитини, враховує витрати платника аліментів, щодо яких останнім не доведено джерело походження коштів для їх фінансування, при визначенні розміру аліментів, визначає спосіб стягнення аліментів тим із батьків або іншим законним представником дитини, з яким проживає дитина, - пише 112.ua.

Серед іншого, проектом закону пропонується звільнити позивача від сплати судового збору у справах про стягнення додаткових витрат, пені (неустойки) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів та зміну способу їх стягнення.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 25
ВАся Показати IP 20 Жовтня 2016 12:08
Брєд. Нащо такі закони долбані? Як нормальний батько то і так буде забезпечувати. А ті батьки які неофіціоно працюють то що?
Сама виховую дітей до ВАся Показати IP 20 Жовтня 2016 14:11
Мій алкаш, ніде не працює і нічого не платить. Клав він на ваші закони! Якби заперти його в якусь колонію, як при совєтах, щоб примусити працювати, от тоді б піднімав і виробництво, і діти отримували би аліменти.
Алімент Показати IP 20 Жовтня 2016 15:41
Понароблюють дітей з чоловіка здеруть алімети а самі далі б:::::ть?перше треба перевірити чи на дитину ідуть ті аліменти
алімент Показати IP 20 Жовтня 2016 16:14
А за аліменти нехай відчитуються а непрогулюють з хахалями
таша до алімент Показати IP 1 Січня 2017 12:08
Справжній чоловік такого ніколи не напише.Ви вважаєте,що на ваші смішні копійки жінка може кормити,лікувати,вчити,ще й на хахалів вистачить?Ви придурок,алімент!!!
Anatoliy до таша Показати IP 22 Січня 2017 15:52
Вы неправы Таша. У всех алименты разные у кого 500грн., а у кого и за 2000грн. Перевалюет . Нести ответ за целевое использование алиментов это правильно и нечего в этом плохого нету.
просто Я до алімент Показати IP 9 Січня 2017 18:05
ви думаєте що як мами прогулюють ті нещасні копійки у виді аліментів з хахалями то дитя в цей час голе й голодне ходить?чи може тих копійок вистачить щоб хоча б прогодувати,я вже не кажу вдягнути дитину та в школу скупитися і поздавати майже щомісяця на все що треба,ви б хоч думали головою коли пишете,по собі не судіть,якщо у вас таке було то не означає що всі такі.а якщо я аліменти потрачу собі на одяг то свою з.п. потрачу на дитину,від перестановки цих моментів суть не міняється,дитину повністю утримує мама яка получає ті нещасні аліменти і це капля в морі при утримання дитини.
Міша до просто Я Показати IP 11 Лютого 2017 10:56
То нє х*р було бігти від чоловіка!!!
Анонім Показати IP 20 Жовтня 2016 21:16
Має моя дочка такого, папашу-"елімєнта", навіть з роддома її не забрав і в РАЦС зареєструвати дитину не явився, свідотцтво отримала на основі відмітки про наш (Господи помилуй) шлюб. Роботу знайшла йому я, працює там неофіційно, має зарплату 4000 гривень, зробив інвалідність, бо має ще й епілепсію від п'янок, паралельно купив собі права (саме купив, бо з таким діагнозом безплатно водійських прав не дають), явився до дитини перший раз, як їй виповнилось 8 місяців, потім півтора роки. Аліменти стягувала, аж Луцьк трясся..., зате коли скліпав бейбіка котрійсь розлученій старшій жіночці - бігом під вінець побіг - бо з пам'яті не зтерти судових засідань, які навіть з птеродактиля зроблять "не мальчика но мужа"...)))
Андре до Анонім Показати IP 17 Лютого 2017 23:54
Де ви такого йовбака знайшли?
JDoe Показати IP 27 Грудня 2016 14:03
Дивно читать коменти, як не алкаш, то наркоман чи психічно хворий... Шановні, ви геть тупі? Чи дурні??? Навіщо заміж за таких виходили??? Навіщо від них дітей народжували???! Або дурні, або з корисливою метою, збить з того "алкаша" побільше грошей, типу на утримання дитини! Що стосується аліментів, в законі має бути вказано, що спочатку потрібно домовитися. В більшості випадків "баби" намагаються "нагнути" колишнього чоловіка! Типу така от помста, тільки мстяться вони в першу чергу своїй же дитині... А так то держава має виплачувати тим хто й справді потребує грошового утримання, аліменти. Сім"ї різні є, ті хто 2 рази на рік закордон їздять, і ті в кого на кусок хліба не завжди є, от саме їм і потрібно надавати допомогу на дитину. Правда з нашими паразитами чиновниками, це на жаль не можливо! Взагалі, якщо жінка вирішила народити дитину, при цьому чоловік був проти, то вона й має її утримувати! Незалежно від того в шлюбі вони перебували чи ні. Можливо тоді жінки будуть більше думати головою, і тоді менше буде не потрібних дітей... Та й якщо способів помсти буде менше, то й можливо сім"ї будуть крепшими, бо як не крути, а кожна зараз дуже самовпевнена і в більшості випадків - чоловік, це щось таке, на кшталт банкомата, любити не треба, а от вимагати треба! Чоловіки теж люди і багато від такого ставлення ламаються, спиваються і т.д., а хто в цьому винен? Чи не та жіночка, яка його тупо використала???! Мабуть треба міняти оцей "потреблядський" жіночий менталітет!
таша до JDoe Показати IP 1 Січня 2017 12:31
А чому чоловік має право бути проти народження дитини,якщо він її створив.Ви вважаєте таке створіння справжнім чоловіком?Понароблюють дітей і йдуть по клубам пить і баб жамкать.Нове життя створюють двоє.Лікувати,кормити,навчати,вдягати мають також двоє.
Anatoliy до таша Показати IP 22 Січня 2017 14:45
Вы правильно говорите ДВОЕ но не одна засчет другого и моего своего ребенка.
таша до Anatoliy Показати IP 24 Січня 2017 11:24
Справжній чоловік мав би підтримувати жінку,яка сама виховує вашу дитину,а не роз*яснювати за чий рахунок вона це робить.Зі свого життєвого опиту скажу,що не бачила жодного чоловіка,який хотів би після розлучення забрати своє чадо на виховання.Ніхто не хоче собі руки зв*язувати,налагоджувати особисте життя всі бажають.А потім всі такі розумні сидять на таких форумах і засаджують жінок,в яких закохувались,ділили ложе,робили дітей...На жаль,любі чоловіки,вам не вистачає справжнього чоловічого характеру,ви самозакохані егоїсти!!!
Маю. Показати IP 4 Січня 2017 18:35
Мій так хотів дитину. Коли не виходило сльози лив. А коли завагітніла то 9 місяців пив з радості. А коли в роддомі була на дачу пити поіхав. Побув 3 місяці і поіхав за кордом. Дитині 3 роки. 3 рази приізжав. Гроші почав добровільно давать пів року тілтки 400 грн. При том что працюе і дуже добре заробляе. Свой сімі подарунку дорогі робить. Бабусі поангети епел.ноутбуки. велосипеди братові.собі машину купив. Приізжав 3 рази. Раз щоб розвестись. Другий прийшов щоб обручальне кольцо забрати. Третий раз навіть не прийшов. Але по тел сказав віддавай 400 грн тоді куплю щось дитині. Ось тобі і тато.
Нік Показати IP 16 Січня 2017 11:14
А як бути таким батькам як я?Справа даже не в сумі аліментів.Я працюю неофіційно.Маю двоє дітей,виплачую мінімальні аліменти,але при цьому практично повністю вдягаю дітей,кожного місяця діти неділю,а то і дві проводять у мене,кожен рік я з ними їздимо на море,ну і ще багато в чому їм допомагаю і фінансово в тому числі.І все одно вимушений платити бо моїй колишній дружині вважається що я не достатньо для них роблю.
ann Показати IP 19 Січня 2017 23:37
Я з вами,Нік, згодна....чоловік виплачує колишній гроші....вона одягнена з голочки, завжди з зачіскою і на гулянки є..а діти ходять у рватих сапожках і куртках ,які їм віддали..тобто у недоносках...даєм гроші..дітям нічого не купляється....а якщо і купили..то не таке...речі викида..вимага елементів, щоб було за що гуляти..це нормально.....по-перше дивіться на кому одружуєтесь і за кого втходите....а то лише діти страждають
Anatoliy Показати IP 22 Січня 2017 14:22
Люди меняються. Женятся и ли замуж выходят два любящих и понимающих человека, а в процессе совместной жизни становятся чужими людьми. Как дальше жить и куда нужно было смотреть? Никто незнает всю жизнь проживут в месте или нет. И высказывания по поводу того что нужно было смотреть за кого и на ком этоготочно незнает некто не знает!
Anatoliy Показати IP 22 Січня 2017 14:34
А закон про целевое использование алиментов на ребенка я считаю просто необходим. Я плачу алименты от 1700-2200грн. И я больше чем уверен что не все деньги идут на моего сына потому как у моей первой жены есть еще один ребенок на которого она получает всего лиш 500грн. И вы хотите сказать что она небудет брать деньги от моего сына для того чтобы обеспечить своего второго ребенка? При таких алиментах она просит что бы я купил сыну батинки, куртку... Мне не жалко я покупаю. Но она ему покупает хуже вещи.
Анна Показати IP 26 Січня 2017 15:00
Да, уж... реально хотять повісить алименты http://forum.jurinform.com.ua/topic/831/zakon-ob-izmenenii-alimentov-do-50-ot-prozhitochnogo-minimuma-nyuansy/
Дмитро Показати IP 4 Лютого 2017 17:16
У мене ситуація інша...Коли не працював то змія получаєм гроші на діток допомогу...Годувала їх як положено..Від мене ховала щоб лишнього не з'їв...Найшов роботу...Почав гроші приносити...Я в нічну зміну а вона в місто з дітьми....Кафешки піци.Іграшки почав дітям купувати не економити на дитячих харчах ...Дешеве і неякісне не купував...Вроді все йшло добре...10 років разом...Дітям 12 9 і2 рочки...Один день дав мені зрозуміти з ким зв'язав життя...Потрапивши в аварію їдучи з роботи виснаженим сів за кермо автомобіля товариша у потрапив у дтп...Не хотілось говорити дружині про свої проблеми..Взяв кредит на ремонт авто...Далі пішло все гірше ...Мені підняли зарплати але за неї увірвалася державної допомога ..Субсидії і як малозабезпечена сім'я...От і кредит і зарплата все йде до нуля...Жінка вигнала з дому зимою в мороз...Три дні ходив як бомжара доти поки брат не дізнався...Все в голові ті дітки..Живу в брата ......Виділив мені кімнатку..встидно всеж...От і живи з такою...Грошей немає..Привиключеному на халяву..Не пробачу ніколи..Дітей піднімлю щоб не сталось...От би добитись щоб давала отчот тим гривнями м чи не підуть вони на лівому...Вбивби не жаліючи як змію ....
Тупі дури хто захища Показати IP 11 Лютого 2017 01:20
Ви думаєте він попередній жінці не платите гроші , то він ваших дітей буде утримувати після розлучення? Не будуйте щастя на чужому горі! Ви бачили що берете мужа аліментщика то хоч залишайтесь людяними до таких самих жінок як самі бо ніхто не знає як завтра з вами буде. І взагалі те що чоловік дає право другий дружині втручатися в аліменти першого шлюбу робить його слабкою підюбковою істотою. Засуджувати жінок за те що вона родила дитину хай вам грім у потилицю довбане , ніхто не має права , це святе дійство поява нового життя. А чоловік має розуміти , що він відтепер відповідальний за це життя і які б стосунки не були з жінкою діти завжди найдорожче і найцініше. Тому бляха не ганьбітся за те що не хочете дитині допомагати бо вона виросте і не вибачить вас і буде соромитись і ви на собі немічному старому відчуєте коли від вас відмовляться. За будь яких умов залишайтесь зразковими батьками.
Катя Показати IP 23 Березня 2017 17:29
Цікаві коменти. Але коли чоловік плате колишній жінці, а їй все мало,до того ж не дає спілкуватись з дитиною,то як таку жінку можна назвати нормальною матір'ю. Ми з чоловіком готові навіть приймати участь в її вихованні(так як своїх діток нема). Але ж ні ти поганий батько. Тільки грошей побільше давай . А дитину навіть в дитинстві садок не пускає і сама ніде не робить. Питання таким матерям "навіщо ви народжуєте" ,щоб діти страждали????
Проти тупих законів Показати IP 28 Травня 2017 10:10
Замість того, щоб відновити інститут сім"ї, вони ще більше пригнічують ситуацію! Паскуди! Давайте будемо здирати з чоловіків все, що можна? А прав чоловікам - якомога менше! Ну добре. Зараз забезпечете фінансову сферу для дитини. А далі? А саме головне - виховання? Що отримає дитина у покаліченній сім"ї??? П.С. Від хорошої дружини не уходять!!!
Ольга Показати IP 31 Травня 2017 00:00
"От хороших жён не уходят", "от плохих мужей не уходят", " есть хахаль с которым прогуливается усть он и платит", "если она гуляет на 1000грн что я ей плачу что делать?": что, бл*ть, за бред вы несете все? Вы из какого-то одного села все? То есть если вы образцовый отец ребёнка платите, хотя бы какие-то 2000, покупаете жене все,хорошо к реб.относитесь, то нужно держатся за вас, как за последний корабль,и обязать себя быть женой до конца дней или вы какая-то ценность? К женщинам тот же вопрос: мой муж такой-сякой, алкаш, наркоман, то есть бы он не был таким, то норм, мог бы и не платить)? Прогуливает с хахалями : я например получаю 1000грн аликов, ну такое, чисто туалетной бумаги купить , вы реально думаете, что если я или кто другой, например,если иду гулять с кем-то с друзей мужского пола(даже не с хахалем), то явно не вложимся в вашу штуку гривен, как она нам поможет-то? и мне кто-то позволит что-то оплатить своими деньгами??? Или реально есть женщины кто могут дать мужчине(хоть другу, хоть брату) деньги(пусть даже копейку), если да, то это же вообще с головой проблемы. Мужчины, платить алиметы это не подвиг, и вам ничего за него не должны, хотя я думаю здоровую женщину конечно не затруднит сохранить чеки с магазинов за 3дня, или с садика квитанцию отксерить, чтоб отчитаться за вашу 1000)))))И если у вашей жены бывшей нормальный "хахаль" , то понятно что он будет тратить деньги на вашего ребёнка.Какая здоровая женщина будет тратить время(даже как с другом) на человека который не заботится о её ребенке.Какое это к вам отношение имеет.Кто-то написал:она мои алимены делит на моего ребёнка и от предыдущего брака, бл*ть, я бы с*ка на месте убила: то есть ваша бывшая жена, должна только на вашего тратить? Вы не в состоянии обеспечить её 2го ребёнка?? Ок, не в состоянии, инвалид наверно, но она ведь и не просит, она просто поровну делит, у вас все с головой нормально???Женщина делает то, что она должна:кормит, грудью, вынашивает, готовит, убирает, вы добываете пищу и т.д., это естественный порядок вещей,быть не алкашом, не нариком, и прекрасно относится к своей женщине и детям и помогать -во всем-это нормально, это не подвиг, и за это с вами никто не разделит спальное ложе до конца дней(да и вообще не разделит и не будет любить вечно!!! То же самое касается женщин! Если вы супер-мать это не значит, что вас за это кто-то будет любить!.Парни это ваш ребененок, и если ему что-то надо материальное, то ваша жена не должна стучать из-за этого пальцем об палец, молодец если стучит, но за это никто ей ни +, н. - не добавит.может вам ещо "спасибо" говорить за алики?)) Это норма судиться за вещи,квартиры, потому что для этого и придумали законы: мирным(!!!) путем решать возникшие разногласия, когда вы приходите в зал суда: вы всего лишь приходите к более умному не заинтересованному человеку, за решением разногласия, чтобы -внимание!- смириться и принять, даже если вы не правы, и исполнять то, что ДОЛЖНЫ за это вам никто ничего не должен. И то что вы пишете бред мужчины, что вам детей не дают видеть, хотя вы хороший и платите много и морят их голодом означает лишь то, что во-первых вам нереально по**й на ребёнка, и во-вторых вы нездоровы:ну какой здоровый человек будет решать такие проблемы писаниной, если можна в первый же день подобной ситуации пойти в суд и договорится о свиданиях и отчётности в мирном порядке, а не устраивать базар, это надо быть вообще без культурным чмом, чтоб перед тем как это все сделать что-то плохое говорить....Село не люди, правильно Люки Дашвар писал.Какая цывилизация, если люди решают фин. разногласия не в суд.зале и отношения с бывшей не у психолога, а говоря гадости на друг-друга???вы воспринимаете судебные иски в штыки!Очнитесь люди, где ваше достоинство? Где любовь? Вы любили человека за хорошесть/положительные качества/способность обеспечивать? И что самое ужасное, думаете за это полюбят вас, какие же вы примитивные.