USD 39.50 39.82
  • USD 39.50 39.82
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Варфоломій підписав Томос для Православної церкви України

5 Січня 2019 12:55
Сьогодні, 5 січня, у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу для Православної церкви України, інофрмує ТСН.

Вселенський Патріарх підписав документ після урочистої молитви у Патріаршому Храмі Святого Георгія. Там зараз також перебуває українська делегація на чолі з Петром Порошенком.

Напередодні ієромонах Лука, іконописець і каліграф, привіз до Константинополя (Стамбула — ред.) текст-оригінал Томосу про надання автокефалії Православній Церкві України. Текст каліграфічно оформлений на пергаменті.

Саме цей Томос буде вручено Предстоятелю ПЦУ Митрополиту Київському Епіфанію 6 січня 2019 року після Божественної літургії в Константинополі.

Під час різдвяного богослужіння 7 січня у Софії Київській буде виставлено для загального огляду Томос про надання українській церкві автокефалії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
Українець Показати IP 5 Січня 2019 15:18
Слава Богу і Слава Україні,вільній і незалежній.
Лучанин Показати IP 5 Січня 2019 15:56
Історична подія століття надання Україні духовної незалежності Я дякую Богу і всім причетним за те що нарешті Україна здобула Томос про автокефалію помісної Православної Церкви України. Слава Ісусу Христу !!!!
Всезнайко Показати IP 5 Січня 2019 16:12
Радості повні штани...
Їван до Всезнайко Показати IP 5 Січня 2019 18:29
"ЦЕ" для тебе радість? Не викидай тоді його зі штанів
Анонім Показати IP 5 Січня 2019 21:21
Вітання всім українцям. Історична подія наступила. Тепер черга Волинських прихожан сказати своє слово.
Вован Показати IP 6 Січня 2019 00:31
Прощай немытая рассея))))))
Вован Показати IP 6 Січня 2019 00:32
Путінське бидло в ярості!!!!!)))
вет Показати IP 6 Січня 2019 00:43
От я вже не знаю який день має ввійти в історію, чи день об'єднуючого собору, чи отримання Томосу, чи може той коли пенсії підняли на 2 грн., чи коли отримали платіжки за комуналку, чи збільшення пенсійного віку?
Я Показати IP 6 Січня 2019 05:44
томос підписаний на порушення ряду канонів церкви.. він не вартує того пергаменту на якому написаний.. немає чим тішитись - впарили українцям фуфло по заказу вашингтонського обкому а ті раді
томас джефферсон Показати IP 6 Січня 2019 08:05
развод лохов
Анонім Показати IP 6 Січня 2019 08:37
Да, ныне в Украине мозг у многих отключен. Включен режим футбольного болельщика.)
Сергій Показати IP 6 Січня 2019 10:06
Чим тут тішитись? Реально хто з цього виграв це Варфоломій і його так званий Вселенський патріархат який в Стамбулі мав пару будівель і реально не хватку коштів. А тепер матиме Андрійвську церкву і колосальний прибуток, бо тепер з кожної ПЦУ буде капати йому. КП-істи хоть незалежні дійсно були, в тепер будуть залежати від Стамбула. Думаєте чого Філарет не поїхав навіть на те врученя і взагалі перестав підтримувати цей процес в Ураїні... Якби порох силою не зганяв 15 грудня на той собор то б нічого б не було
Сергію Показати IP 6 Січня 2019 11:49
Серьожа. Не пінься. Все рівно за кілька місяців будеш в ПЦУ, бо через помітне збіднення УПЦ-МП, не матимеш зарплатні.
Сергій до Сергію Показати IP 6 Січня 2019 12:46
Я як ходив в єдину канонічну православну церкву так і ходити буду. А «церква» імені порошенка мене не цікавить. Не було б виборів не було б і її. А мій заробіток до церкви ні якого відношення не має, я підприємець і сам плачу зп людям.
Вован Показати IP 6 Січня 2019 11:52
Де тут стільки тупорилих москалюг взялось, які живуть в Україні, а ср*ку лижуть путіну,які рахують себе знатоками канонів церковних, а самі тупі барани в питаннях релігії!!!
Сергій до Вован Показати IP 6 Січня 2019 16:20
От дійсно через таких тупорилих як ти, церкву ототожнюють з путіним! Єдина істинна православна церква вже 2000 років існує поза державами чи політиками і пережила не одного « путіна» з «порошенко» Політики піднімають релігійні питання в своїх цілях перед виборами, а такі, цитата: «тупі барани» як ти ведуться
Вован до Сергій Показати IP 6 Січня 2019 16:39
Заміть, я абсолютно на особистості не переходив!!! Ти сам себе зачислив до "тупих баранів")))) Тільки ця твоя цитата "православна церква вже 2000 років існує поза державами чи політиками" визначає тебе повним ідіотом!!!! Любий школярик буде зі мною згідний!! Таке відчуття ,що в тебе 4 класи освіти, або і взагалі школу прогулював!!))
Сергій до Вован до Сергій Показати IP 6 Січня 2019 18:53
«Любий школярик буде зі мною згідний!!» - оце аргумент:) Розсмішив:) З святом тебе!