USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Вербна неділя і Великдень: митрополит Михаїл розповів, що робити вірянам в умовах карантину

11 Квітня 2020 14:27
Митрополит Луцький та Волинський Михаїл закликав усіх людей, які в зоні ризику через коронавірус, залишатися вдома та дивитися богослужіння по телевізору. Натомість віряни, які все ж прийдуть до храму, аби освятити вербу та паску, повинні бути в масках та дотримуватися безпечної дистанції.

Про це він розповів в ефірі телеканалу Еспресо.

«Я хотів би розпочати з Біблії, де в приповістях Соломона написано: «Обачний, бачачи лихо, ховається, а легковажний іде далі і зазнає кари». Тобто я би хотів, щоб сьогодні віряни, насамперед, раділи духовно, відзначаючи усі свята, зокрема Вербну неділю та Пасху, але були обачними та не стали носієм хвороби, не заразилися самі і не заразили інших. Хвилювання, як освятити вербу чи паску... Звичайно, що тут ми співпрацюємо з владою та поліцією, на яку покладена місія контролю законодавства. Тому виконуватимемо всі приписи медиків та поліції, але людина, яка має свободу вираження віросповідання, може пересуватися містом та може зайти в храм», – зазначив владика.

Він наголосив, що головне – не створити умов, коли людей буде дуже багато в один момент в одному місці, адже це найбільша небезпека.

«Ми закликали всіх парафіян, які в зоні ризику, перебувати вдома, ходити в масці, брати участь в богослужінні через споглядання телевізора. У храмі знаходитиметься мінімальна кількість священнослужителів. Людей, які прийдуть в храм, ми проситимемо дотримуватися соціальної дистанції, і щоб вони не приходили в один і той же час. Для багатьох, які щось не зрозуміли і не знають, що робити, ми на доріжках навколо храму та тих, які ведуть до храму, зображуватимемо вказівники. А за допомогою трафарету намалюємо на бруківці пасхальні яйця, щоб показати, де людина може стати, дотримуючись дистанції, якщо вірян в певні моменти збереться більше. Ми просимо, щоб у селах людям, які не пішли до храму, священник освятив усе необхідне вдома», – сказав Михаїл.
Митрополит Луцький та Волинський наголосив, що в храмах нині відбувається прибирання з усіма дезінфікуючими засобами перед богослужінням та після.

«Я благословив і в себе в соборі, і в інших храмах за годину до богослужіння провести повне прибирання храму зі всіма дезінфікуючими засобами. Після завершення богослужіння найбільш ймовірні місця доторку людей протирають. До ікон люди не прикладаються, перед кожною іконою є вивіска, що пошанування здійснюється поклоном. Людей з ложечки ми не причащаємо. У нас є спеціальні місця, де людина може прийняти сповідь, знаходячись від священнослужителя на відстані двох метрів. Люди отримують причастя собі в руки і самі споживають, тобто абсолютно відсутній фізичний контакт із священником. Священнослужителі в храмі, як і віряни, під час звершення богослужіння знаходяться в масці. Лише на момент виголошенення єктенії священник знімає маску, щоб був кращий звук, але поряд з ним немає нікого. Ми унеможливлюємо контакти», – розповів владика.

Насамкінець він закликав людей не боятися, але берегтися: «У нас все буде добре. Нехай люди не бояться, а лише з вірою беруть участь у святкуванні, дотримуючись всіх медичних побажань. Адже в Євангелії сказано:«Якщо щось смертоносне вип’єте, але з вірою, не зашкодить вам». Тому боятися нічого не треба, але берегтися обов’язково».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
СС Показати IP 11 Квітня 2020 16:37
Час останній!! Не вербу хрестити, а про Ісуса Христа більше розповідати і вірити в нього...
Лучанин Показати IP 11 Квітня 2020 17:17
Все правильно говорить владика Михаїл, не те що фсбшний паша--мерседес
Отакої Показати IP 12 Квітня 2020 08:27
В церкву не ходити!!!Ось що мав сказати митрополит.На жаль він про інше,прикро.Надіюсь люди розуміють.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus