USD 39.62 39.90
  • USD 39.62 39.90
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.94

Відзавтра у Луцьку обмежать пересування людей у вихідні та свята

10 Квітня 2020 12:22
Щоб запобігти поширенню коронавірусу, у Луцьку обмежать перебування людей в громадських місцях та пересування у вихідні та святкові дні (з 13 години 00 хвилин суботи до 06 години 00 хвилини першого робочого дня після вихідних, святкових днів), починаючи з 11 квітня 2020 року. Рішення має рекомендаційний характер, магазини, АЗС та аптеки в цей час будуть працювати в звичному режимі, проте влада звертається до волинян з проханням максимально утриматись від відвідування громадських місць.

Таке рішення прийнято під час засідання Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, йдеться на сайті міськради.

Читайте також: В ОДА спростували інформацію про те, що на Волині у вихідні закриють усі магазини

З метою запобігання поширення захворюваності на коронавірус, а також розірвання ланцюга зараження, у Луцьку запроваджуються додаткові обмежувальні заходи на період карантину. Зокрема щодо пересування та перебування громадян в громадських місцях у період вихідних та святкових днів (з 13 години 00 хвилин суботи до 06 години 00 хвилини першого робочого дня після вихідних, святкових днів), починаючи з 11 квітня 2020 року.

Тож лучан закликають бути відповідальними та максимально залишатися вдома, щоб не порушувати карантинні обмеження.

Водночас у ЗМІ з’явилася інформація про те, що на вихідні у Волинській області не працюватиме жоден магазин, зокрема й продуктовий.

Як повідомили Інформаційному агентству Волинські Новини у пресслужбі ОДА, така інформація не відповідає дійсності.

Своєю чергою радник Луцького міського голови Ігор Поліщук зауважив у фейсбуці, що зовсім незрозумілим є те як це рішення має реалізовуватися, хто буде контролювати його виконання, має воно обов’язковий чи рекомендаційний характер, яка відповідальність наступає за його порушення та інші деталі.

«Дане рішення вже спричинило неправдиві чутки про закриття усіх магазинів та АЗС в місті, панічні настрої серед лучан та черги в магазинах.

Вважаю, що рішення про прийняття обмежувальних заходів необхідно приймати виважено та обережно, проаналізувавши стан справ, в повній мірі усвідомлюючи його наслідки та можливість реального контролю за його виконанням», – додав він.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 50
Закон Показати IP 10 Квітня 2020 12:42
— свобода пересування може бути обмежена в умовах надзвичайного стану, а не надзвичайної ситуації (ст. 33 Конституції, п. 1 частини першої ст. 16 ЗУ “Про правовий режим надзвичайного стану”); – право на свободу мирних зібрань може бути обмежено виключно судом (ст. 39 Конституції, п. 4 частини першої ст. 16 ЗУ “Про правовий режим надзвичайного стану”);
Лучанин до Закон Показати IP 10 Квітня 2020 13:01
29 років Конституцією такі "законники" витирали ...у. А тут, як трохи треба потерпіти,то відразу завили.Тож для твого блага роблять.
Тавишо до Лучанин Показати IP 10 Квітня 2020 17:53
Для блага? 1.Загнати людей щоб повигрибали останнє в супермаркетах. 2. Люди масово повиходять до магазинів, поперезаражаються і підуть в інкубатор, де вже не палять і температура падає до потрібної стабільної коронавірусу. Інкубаційний період не 2 дні, а тим більше півтора, а як кажуть 14, а насправді до 50, бо вже є такі дані, проте поодинокі. То що терпіти?
Бруннен джи до Лучанин Показати IP 10 Квітня 2020 23:25
Закон є закон, ніякими благами не можна прикривати його недотримання
Луцьк до Закон Показати IP 10 Квітня 2020 13:08
Свобода потрібна живим ,а для цього і вводяться обмеження пересування .
Айболить до Луцьк Показати IP 10 Квітня 2020 15:41
Ну да ,в нас все роблять для народу і для блага народу, знаємо,проходили. Краще допомогли б матеріально, а то тільки навчилися "ніззя "
До закону до Закон Показати IP 10 Квітня 2020 14:34
Свої конституційні права будеш доказувати в суді! Якщо доживеш...
Внук до До закону Показати IP 10 Квітня 2020 14:45
Доживемо, 90 % рішень на користь громадян.
скептик до До закону Показати IP 10 Квітня 2020 15:55
від цього коронавірусу смертність така сама як від звичайного грипу.
Ім'я до скептик Показати IP 10 Квітня 2020 22:34
тримай 291го мінуса
скептик до Закон Показати IP 10 Квітня 2020 15:52
НЕМА статусу надзвичайної ситуації. є лише надзвичайний стан, а його ніхто не запроваджував
Олег до скептик Показати IP 10 Квітня 2020 18:08
Якщо введуть надзвичайний стан, то ти і пікнути не вспіієш, як отримаєш штраф в 17 штук, або шанс посидіти в буцигарні! А тоді будеш розказувати, що ти не лох, а просто неуважний громадянин!
Ауе до Олег Показати IP 10 Квітня 2020 18:41
Хаха я той штраф у виконавчій рішану за 1000 грн
Анонім Показати IP 10 Квітня 2020 12:45
Це стосується Луцька чи області в цілому?
Юра Показати IP 10 Квітня 2020 12:50
То навіщо та Конституція ??? якщо Волинська комісія її забороняє ??? , може ще не дихати ?
Я Показати IP 10 Квітня 2020 12:52
Наобмежують... Учора виходила у магазин. 90%людей або взагалі без масок, або маска теліпається десь на шиї. А народу на вулицях стільки, що, певно, до карантину менше ходило
Мда до Я Показати IP 10 Квітня 2020 14:48
А ти свою маску,через 2 години замінюш на нову,як того вимагає.. положення?тобто а день ти маєш як мінімум 4 змінити??
Катя Показати IP 10 Квітня 2020 13:04
Будь який лікар буде кричати що в таку погоду треба гуляти, особливо дітям, а не сидіти в чотирьох стінах. Де у нас епідемія, та кожен тверезомислячий громадянин бачить що з нас просто роблять баранів. Доведуть скоро людей до ручки із цими рішеннями і тоді побачать що може зробити розлючений народ
Мікола Яновіч до Катя Показати IP 10 Квітня 2020 14:20
Розлючєній народ може знов початі всє паліті і кідатіся бруківкаю як на майдані в 2014 !
Євген Показати IP 10 Квітня 2020 13:11
По-перше, правильно не "обмежать пересування", а ПРО-СЯТЬ! А по-друге, може вони ще пояснять, що це ще за "особливий режим пересування"??? "режим максимального обмеження пересування"... Немає такого "обмеження" для громадян. А різні самоуправства "вахтьорів", що конфліктують з Конституцією, можна ігнорувати. Не допомагайте розганяти паніку і створювати "ажіотаж" для магазинів
факт до Євген Показати IP 10 Квітня 2020 13:54
Рішення по Луцьку приймає міська рада міста Луцька!!! Там питайте, що і як вони обмежують і взагалі...!!! До вас з ОДА звернулись лише з проханням!!! От-же люди...
Анонім до факт Показати IP 10 Квітня 2020 15:54
Ну так з "проханням", а не" обмежать"завтра,якщо до людей звертатись з "наказом" це одне,а прохання не виходити це інше,чи ви звикли телям ходити як вам накажуть?Без потреби я буду сидіти вдома,а оці "накази" невідомо кого,мене не цікавлять.
Семен до Євген Показати IP 10 Квітня 2020 15:19
І не обмежують і не просять. а просто влада, як і завжди, прикривають себе черговим папірцем. Бо, судячи з подій останнього часу саме власна ду** їх хвилює найбільше.
Внук Показати IP 10 Квітня 2020 13:41
А як же всі закони природи? Люди не повинні ховатися в 4х стінах. Всі ці рішення незаконні і постанови скасовують суди в 90% випадків. Люди не дайте себе обдурити. Ми не заховаємося від вірусу, ми його поборемо і так, без всяких вакцин!
Анонім до Внук Показати IP 10 Квітня 2020 15:14
Повинні, так як це працює. А без вакцини "поборите" ви вірус виключно шляхом загибелі всіх носіїв.
Лучанин до Анонім Показати IP 10 Квітня 2020 17:36
А без вакцини "поборите" ви вірус виключно шляхом загибелі всіх носіїв. - Хто вам таке сказав? Звідки така інформація? По різних країнах статистика смерності коливається від 0,5 % до 10-13%. Потрібно ще враховувати, що в багатьох людей той вірус взагалі ніяк не проявляється, тоді відстоток смертей ще стає меншим. Ви коли-небудь цікавились скільки помирає від грипу? Скільки від серцево-судинних хвороб? Скільки провокує смертей забруднене середовище?
знайКО Показати IP 10 Квітня 2020 13:52
Що ви гвалт підняли!!! Що ви за люди такі???!!! До вас звернулись з проханням, щоб ви цього дотримались, щоб запобігти розповсюдження вірусу, а вони все перекрутили і паніку підняли!!! Що ви за люди такі?!
Олександр Показати IP 10 Квітня 2020 14:06
Там в Волинській ОДА рішення пишуть після перепою напевне... . Так жеж магазини якраз і підпадають під визначення "громадське місце". Виходить, що з 13:00 суботи +ціла неділя буде заборонено пересуватися\перебувати в громад.місці, але магазини будуть відкриті, для кого???? Для поліції, нацгвардії, чиновників та горобців з котами та собаками????
Анонім Показати IP 10 Квітня 2020 14:11
А з області в область переїжджати можна - це добре карантин в цьому плані не діє ! То навіщо ті блок - пости толку з них ніякого. Чому я свідома громадянка України маю сидіти вдома на карантині а люди, які приїхали з закордону швендяють по своїх справах і їх ніхто не контролює? Чому відразу не зробили як в Білорусії всі ті хто приїхав з закордону пройшли ПЛР тест і були відправлені на примусову самоізоляцію. А в нас всі мають сидіти вдома і здорові і хворі ((
Дідо до Анонім Показати IP 10 Квітня 2020 14:55
У нас країна маразму. І живемо ми в цирку.
АноніМУМУ до Анонім Показати IP 10 Квітня 2020 15:05
Як у Білорусі кажете - то ж перші волати про диктатуру, порушення прав людини, не демократично... То треба було спочатку 28 років тому обрати куди, як і з ким ви рухаєтесь, а не тепер згадувати Білорусь і порівнювати!!!
Анонім Показати IP 10 Квітня 2020 14:36
А в нас як у Ільфа та Петрова : "при входе в кинотеатр строго спрашивали билеты, у кого не было - пускали итак"
Народна прокуратура Показати IP 10 Квітня 2020 15:30
Вважаю себе людиною виваженою і зі стійкою психікою. Але рішення, які приймає місцева влада останнім часом просто бісять!!!! Які причини таких істеричних, АНТИЗАКОННИХ!!!, і, головне, ніяким чином об'єктивно невиправданих рішен? У нас що, така ситуація, як в Чернівецькій чи Тернопільській областях? Для чого роздувати панічні настрої і провокувати депресивні прояви у людей?
Анонім Показати IP 10 Квітня 2020 16:03
В боротьбі з вірусом найголовнішим завжди був і буде імунітет, а у нас хочуть примусово його послабити, це прямий злочин проти мого здоров'я
До народної прокурат Показати IP 10 Квітня 2020 16:58
Коли у нас стане така ситуація як в Чернівецькій чи Тернопільській областях, яка потім, не дай Боже, переросте в таку як в Італії, то народна прокуратура зі стійкою психікою почне репетувати, що влада не діяла на випередження. І коли ми дотримуємося карантинних обмежень формально лише щоб нас не оштрафували, то уподоблюємося персонажу з анекдоту, що сміявся з "дурного" поїзда, що поїхав, а квиток то залишився в нього.
Скептик Показати IP 10 Квітня 2020 17:38
Де офіційний текст сього творіння думки ???
Внук Показати IP 10 Квітня 2020 18:23
Статистика річ відносна. Залежить % від вибірки. БІЛЬШИЙ % смертності там, де вибірку проводять тільки серед пацієнтів у важкому стані. Менший % серед, наприклад, всіх госпіталізованих. А по відношенню до всього населення смертність взагалі становить 0,000...n %. ДумайТЕ поки не пізно. Цей "вірус" не з повітря сам по собі взявся, чи від бідного азіата що кажанчіка прикусив.
Олександр Показати IP 10 Квітня 2020 19:31
Піпец від ГРВІ обісрались...... хворієте сидіть дома,смисл обмежувати переміщення здорових людей ,дайте природі зробити своє діло ,чим швидше перехворіють усі ,тим швидше це кінчиться.....є така штука імунітет......краще б збернули увагу на епідемію алкоголізму та куріння на дитячих майданчиках
Нех..й щаст...ть Показати IP 10 Квітня 2020 19:39
Обмеження вводять черей йолупів котрі на рибалках, парках, скверах кучкуються, а ще через йолупак котрі з карантину бігають у місто. Якщо обходити людей 10-ю дорогою то думаю до вас і діла не буде. А головне при наближенні до оточуючих завжди одівати і бути в масці (це для оточуючих) (бо у распіраторі то виключно для себе), і перед тим як до чогось торкатися пшикнути антисептиком на свої долоні (це для інших) й після контакту з предметом ще раз пшикнути собі на долоні (а це вже для себе і своєї родини). Дисципліна і гігієна наше усе. І головне не жерти з однієї ложки у церкві.
до скептика Показати IP 10 Квітня 2020 20:20
ви епідеміолог, що таке стверджуєте? не будьте такі самовпевнені. смертність від звичайного грипу по людській популяції в межах 0,01 відсотка. Навіть враховуючи, що дуже багато людей поки не входять до статистики, оскільки переносять новий вірус в легкій формі, іноді навіть не підозрюючи про нього, смертність є дуже високою, порівняно з грипом. Важкі хворі дуже важкі, не можуть абсолютно дихати самостійно, без апаратів ШВЛ, далі відмовляють внутрішні органи, через нестачу кисню в крові. Так, це не лихоманка Ебола, де смертність досягла до 43 відсотків. І не вірус Марбурга де було 75. Але SARS-COV2 і набагато більш контагіозний (заразний), ніж сезонний грип. Індекс контагіозності становить для грипу 1,3 - це значить що кожен хворий грипом в середньому заражає 1,3 людини, новий вірус має за дослідженнями індекс від 3,3 до 5,5. Це дуже багато, про експоненціальний ріст чули? Один заражає 4, 4-16, далі ряд самі продовжите? Без обмежень, які тимчасово стримують швидкість поширення, поки немає дієвих таргентних препаратів чи вакцини, а до неї не менше року, епідемія наростатиме хвилеподібно. Ті хто поставився несерйозно до загрози і не ввів обмежувальні заходи, заплатили і платять дорогу ціну.Як було в Італії, Іспанії, зараз Франції, США, Великобританії, Бельгії. При стрімкому зростанні числа нових хворих, система охорони здоров'я не витримує навантаження від їх кількості, важких не встигають реанімовувати, не вистачає ресурсів, ШВЛ, медперсоналу - результат заповнені морги. Ознайомтесь з предметом, перед тим як щось видавати в ефір. Від звичайного грипу - т.зв. "іспанки" в Європі померло одразу після 1ї Світової війни понад 50 млн людей. За деякими оцінками до 100 млн. Нам мало було гробів за 6 років війни з східними окупантами, тепер нам повального мору через таких розумників не вистачало? Ввели заходи, будьте люб'язні дотримуватись їх.
Vika Показати IP 10 Квітня 2020 21:32
скажіть,будь-ласка,11.04.2020р. можна їхати машиною або велосипедом з дачі?
Внук до Vika Показати IP 11 Квітня 2020 07:58
Можна, і пішки і великом і літаком. Тим більше, що громадське місце це частина будівлі.
123 до Vika Показати IP 11 Квітня 2020 08:25
Все можна,читай вище))
Цитрус до Vika Показати IP 11 Квітня 2020 09:08
Можна . Дозволяю
Василь Показати IP 11 Квітня 2020 00:11
Почитав коментарі.... Можна описати словами Шевченка: "Село неначе помарніло, неначе люди подуріли..." Як з нормальних людей можна зробити послушне стадо!!! Чого ви боїтеся? Смерті? Завтра ви можете попасти під машину - срочно потрібно заборонити весь транспорт!!!. Можете отруїтися консервою - припинити їсти!!! Ви можете випасти з балкона - обрізати балкони і позаварювати вікна.Вбити током - зупинити електростанції. Втопитися в ставку - осушити водойми. Ви можете спіткнутися і впасти на тротуар, подавитися бубликом, надихатися газу, стати жертвою маньяка.... А вмерти будучи живими ви не боїтеся? Над вами знущаються, а ви не бачите!!! Я більш як впевнений, що коли появиться аналіз на антитіла, з'ясується, що більшість вже перехворіли, навіть не знаючи. І що ця пошесть - це не тільки пневмонія і смерть, а звичайна хвороба, смертність вій якої не більша, як і в багатьох інших хвороб.
Мі Показати IP 11 Квітня 2020 08:05
Вчитайтеся уважніше, що обмеження діють у вихідні та святкові дні. Перестраховуються на Вербну неділю та Паску, бо ж більшість в ці дні хоче потрапити до храму
Бонд Показати IP 11 Квітня 2020 12:24
Хоч би щось толкове прийняли чи впровадили! Всі їх видумаси за наш рахунок. Так і я керувати можу!А то робити тести в них економічно недоцільно, проте в ОП роблять всім підряд по три рази на день!
олежик Показати IP 11 Квітня 2020 13:52
цікаво читати коментарі, а не статтю))
Максим Показати IP 11 Квітня 2020 19:50
Мого друга у Луцьку сьогодні оштрафували на 100 гривень !!!! я в шоці... як так і на яких підставах?. Він просто їхав містом на авто, це пі....ць
ПРЕСА Показати IP 12 Квітня 2020 09:35
Смертність від звичайного грипу - 0,1%. Смертність від коронавіруса - 3,2% - у 32 рази вища. На сайт ходять багато неадекватних людей типу "скептика". В народі їх по-простому називають ідіотами. Він не розуміє, що живе не на крижині океану, а в соціумі. Не виключено, що з ним мешкають під одним дахом дідусь з бабусею, батько і мати, брати чи сестри. Їх життя треба шанувати, але ідіотам не поясниш.