USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.71 9.93

Водій маршрутки, який збив людину на переході в Луцьку, отримав 4 роки

12 Березня 2019 20:35
Водій луцької маршрутки №23 отримав 4 роки позбавлення волі за те, що збив людину на пішохідному переході поблизу ТЦ «Гостинець».

Про це йдеться у вироку Луцького міськрайонного суду.

Як далося встановити під час судового засідання, 23 травня 2017 року обвинувачений, керуючи автобусом по маршруту №23 на проспекті Соборності, рухався зі швидкістю 52,8 км/год. Під'їжджаючи до регульованого пішохідного переходу навпроти ТЦ «Гостинець», водій неправильно оцінив дорожню обстановку, не загальмував та допустив наїзд на пішохода. Зазначимо, що чоловік переходив дорогу на регульованому пішохідному переході, проте на заборонений сигнал для пішоходів.

Внаслідок ДТП постраждалий отримав численні тяжкі травми.

Водій маршрутки своєї вини не визнав та розповів деталі ДТП. З його слів, один із пішоходів йшов спереду, інший - позаду. В цей час він повернув кермо ліворуч і пригальмував, щоб їх пропустити. Той, що йшов позаду, наздогнав першого, і в цей момент вони зупинились та подивилися на автобус. Він же рухався середньою смугою, натомість пішоходи перебували на крайній правій. Помітивши за 20 метрів, що пішоходи його пропускають, водій перестав гальмувати та почав набирати швидкість. Коли маршрутка була вже за декілька метрів до пішохідного переходу, один із чоловіків різко почав бігти, натомість швидкість автобуса в цей момент складала близько 50 км/год.

Зі слів водія, побчивши це, він відразу почав екстренно гальмувати, однак уникнути зіткнення не встиг та здійснив наїзд на людину. Та додав, що відразу ж зателефонував та викликав швидку медичну допомогу, поліцію, а також повідомив власника транспортного засобу. На думку водія, небезпека виникла з моменту зміни темпу руху пішоходів і, якби чоловік не кинувся бігти, то ДТП не сталося б, оскільки він встиг би їх об'їхати.

Незважаючи на невизнання вини водієм маршрутки, вона була доведена всіма зібраними доказами.

Мати потерпілого розповіла суду, що обставин ДТП не знає, однак бачила відео. З її слів, на даний час її син потребує щоденного догляду, оскільки перебуває без свідомості у лежачому стані, визнаний інвалідом І групи та над ним встановлено опіку.

Взявши до уваги всі обставини справи, суд визнав водія винним та призначив покарання у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 роки. Окрім того, суд частково задовольнив цивільні позов потерпілого, зокрема, про стягнення з ПАТ «Луцьке автотранспортне підприємство 10701» 377 тисяч гривень.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 20
опа Показати IP 12 Березня 2019 20:44
Шо воно меле? Чуваки йшли по зебрі, а воно їх об'їхати збиралося(((
Анонім до опа Показати IP 12 Березня 2019 21:52
Шо ти мелеш? Воно лізло на червоне! Стояти мало, а лізло.
Я Показати IP 12 Березня 2019 20:53
Щось не розумію... " Зазначимо, що чоловік переходив дорогу на РЕГУЛЬОВАНОМУ пішохідному переході, проте НА ЗАБОРОНЕНИЙ сигнал для пішоходів." "якби чоловік не кинувся бігти, то ДТП не сталося б..." Дуже шкода пішохода, але 4 роки тюрми водію, який і швидкості дозволеної не порушував, через неуважність пішохода-це занадто. Через одну зламану долю, ламають ще й другу...
Твой дом - тюрьма! до Я Показати IP 12 Березня 2019 21:54
Бо пішохід завжди правий і в нього завжди пріоритет на дорозі!
Тарас до Твой дом - тюрьма! Показати IP 12 Березня 2019 22:11
Де ти таке вичитав? Пышоходи такі самі учасники дорожнього руху як і водії і мають дотримуватись правил
Дед до Твой дом - тюрьма! Показати IP 13 Березня 2019 06:54
Пешеход прав и в Гараздже. Водитель может и неправ, но живой.
Ірина до Я Показати IP 12 Березня 2019 21:35
Підтримую. "Чоловік переходив дорогу на регульованому пішохідному переході, проте на заборонений сигнал для пішоходів." Що означає-"водій неправильно оцінив дорожню обстановку"? Це стаття так тупо подана,чи водія покарали нізащо?
Василь Показати IP 12 Березня 2019 21:38
Там біля "Гостинця" такий світлофорний об'єкт недолугий. Коли для пішоходів, які переходять дорогу від РАГСу, загоряється зелене світло, то в той самий момент зелене світло загоряється і для водіїв, які рухаються з проспекту Молоді і повертають на проспект Соборності. Виходить що і водії, і пішоходи рухаються на дозволений сигнал світлофора, і одночасно водії, закінчивши поворот, змушені або пропускати або давити пішоходів. Добре що пропускають. Але щодо даної новини, вважаю що водій абсолютно не винен. Винен пішохід, який переходив дорогу на червоний сигнал світлофора. У Європі суд би присудив пішоходу окрім терміну ще й ремонт автобуса та моральну компенсацію водію
Лучанка Показати IP 12 Березня 2019 21:47
Я в шоці! Ці бараниська бігають по дорогам, як по рідному полі! Чому в нас така дурнувата система, яка дозволяє пішоходам ходити де і як заманеться? Чому те стадо гасає завжди по Соборності, а їм нічого за це? Чому біля Порт Сіті вибігають з маршутки і валять через дорогу, де немає пішохідного переходу? Чому ВОНИ не знають правил, відповідно не дотримуються, а за це їм немає жодної кари? Маю чітку думку: треба було 4 роки дати не водію, а пішоходу! За порушення правил!!!
123 Показати IP 12 Березня 2019 21:58
В нас получається хто правила знає тобто водії той винуватий а пішохід водійського посвідчення немає той відповідальності немає . Дуже часто пішоходи вискакують на пішоходний перехід і рахують що вони праві а в правилах написано що перш треба впевнитись що не наближається автомобіль тобто безпечно переходити і тоді переходити а то автомобіль на переході а пішоходи аж вискакують вони думають що автомобілю простіше екстрено зупинитись ніж їм пару секунд почекати .Я своїх дітей вчу краще довше почекайте а ще краще на регульованому світлофором переході переходьте здоров'я цінніше ніж пару хвилин спешки а ще за кермом можуть бути не завжди адекватні водії пяні або як в Харкові .Водії і пішоходи будьте уважні
Анонім до 123 Показати IP 12 Березня 2019 22:58
Дай Боже здоров‘я Вам і діткам Вашим! Щоб всі ще вчили своїх дітей такому і були свідомі!
водій до Анонім Показати IP 13 Березня 2019 01:06
от якби навчили оленя, що коли світлофор, то треба дочекатись , коли засвітиться відповідний колір-тоді і йти, а не бігти коли заманеться, то і в лікарні ніхто не був, і водію б 4 роки не дали!! а наша поліція це просто ЖАХ особисто безліч раз бачив, як перед поліцією де попало перебігають дорогу, а їм хоть би що... вони зайняті пошуком НІЧОГО...
Ірина до Твой дом - Показати IP 12 Березня 2019 22:17
Завжди пріоритет на дорозі в оленя,якщо стоїть знак,де олень намальований в червоному трикутнику. Вчіть правила,вам буде легше жити...
Анонім до Ірина до Твой дом - Показати IP 13 Березня 2019 19:41
Шановна, не роздавайте поради, коли самі як олень. «Попереджувальні знаки» в червоних трикутниках, як ви написали, використовуються в нерегульованих місцях для ПОПЕРЕДЖЕННЯ (тавтологія для «особливих»). А ця ситуація сталась на пішоході, який регулювався світлофором.
Ахаха Показати IP 13 Березня 2019 07:58
Я худєю з цього правосуддя.
Орпат Показати IP 13 Березня 2019 19:20
За законом савченко він на осінь має вийти так?
Анонім Показати IP 13 Березня 2019 19:42
А мені от цікаво чому не врахувався факт того, що водій віз людей, які могли від різкого гальмування — постраждати!
ВВ Показати IP 14 Березня 2019 12:00
"Під'їжджаючи до регульованого пішохідного переходу навпроти ТЦ «Гостинець», водій неправильно оцінив дорожню обстановку, не загальмував та допустив наїзд на пішохода. Зазначимо, що чоловік !!! переходив дорогу на регульованому пішохідному переході, проте на заборонений сигнал для пішоходів !!!." А що тут коментувати? Будь який пішохід і його родичі повинні усвідомлювати, якщо ти переходиш дорогу в невстановленому місці (як Олень), будь добрий за це відповідати, як морально так і матеріально!!! Як працює наш суд, це питання $$$...
Будьте Уважні Показати IP 14 Березня 2019 12:38
Правила дорожнього руху 2019 4.9 У місцях, де рух регулюється, пішоходи повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора. У таких місцях пішоходи, які не встигли закінчити перехід проїзної частини дороги одного напрямку, повинні перебувати на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, а у разі їх відсутності — на середині проїзної частини і можуть продовжити перехід лише тоді, коли це буде дозволено відповідним сигналом світлофора чи регулювальника та переконаються в безпеці подальшого руху. 4.14 Пішоходам забороняється: a) Виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; б) раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;
Kostia Показати IP 25 Березня 2019 16:05
4 роки треба дати пішоходу і зобов'язати відремонтувати авто! Інакше і далі будуть як курки бігати на червоне!