USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Водійські посвідчення в телефоні, цифровий підпис і без валютних обмежень: що зміниться в Україні з листопада

1 Листопада 2019 12:01
Від 1 листопада в Україні станеться чимало новацій, які стосуватимуться багатьох громадян. Зокрема, українські водії зможуть створити собі електронні права та техпаспорт і тримати їх у своєму смартфоні. Також уряд пообіцяв запустити оновлену митницю, передає ТСН.

Підвищення ціни на газ

Від 1 листопада підвищується ціна на газ для промислових споживачів – листопаді вони зростуть на 18,4-19,6%. У залежності від обсягів закупівлі та умов оплати, «Нафтогаз» пропонує газ за ціною 5 861 – 6 463 грн за тисячу кубометрів.

Нові реквізити для сплати податків

Державна фіскальна служба, як і всі в Україні, переходить на міжнародний стандарт банківських розрахунків IBAN. Відповідно від 1 листопада змінюються й реквізити для сплати податків. Їх можна знайти на сайті ДФС, а також безпосередньо в податковій інспекції.

У жовтні місяці ще можна було сплачувати за старими реквізитами, однак від 1 листопада – винятково за новими.

Оновлена митниця

Як пообіцяв прем’єр-міністр Гончарук, із 1 листопада в Україні запрацює оновлена митниця. «Ми сподіваємося, що з 1 листопада ми запустимо нову митницю, і ви відчуєте зміни. Наразі у митниці досі працюють корупціонери, ми про це знаємо», – розповів він.

ОСББ можуть купувати газ дешевше

З 1 листопада об’єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть купувати газ дешевше. Для потреб централізованого опалення та гарячого водопостачання вони мають можливість закупити його за фіксованою ціною 6145,31 грн за 1 тис. кубометрів.

Це у випадку, якщо вони мають власні котельні та не мають боргів за використаний газ. Акція для ОСББ триватиме до 31 березня.

«Це дозволить їм нівелювати очікуване ринком зростання цін на газ. Також захистить жителів багатоквартирного будинку від підняття тарифів на тепло. Щоб скористатися цією пропозицією, треба зробити 100-відсоткову передоплату за газ», – сказав керівник інтегрованого газового бізнесу Нафтогазу Андрій Фаворов.

У серпні Нафтогаз пропонував українцям купити газ на зиму наперед за літніми цінами. Це була тимчасова акція для домогосподарств. Тривала до 25 вересня. Понад 67 млн «кубів» газу придбали 55 тис. родин. Купували за фіксованою ціною – 4874,42 грн за 1 тис. кубометрів.

Заборона на вилов риби

У низці областей України від 1 листопада 2019 року розпочинається осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах. Вона триватиме аж до початку весняно-літньої заборони на період нересту водних біоресурсів у 2020 році.

Права у смартфоні

У листопаді українські водії зможуть завантажити свої права у власні смартфони. Також це можна зробити і щодо техпаспортів своїх автівок. За словами заступника голови МВС Сергія Гончарова, водій зможе зробити цифрову копію прав та техпаспорта за допомогою спеціального телефонного додатку, який розробляє Міністерство цифрової трансформації. Уже під час зупинки патрульним він зможе представити не пластикові документи, а електронні.

Обмеження швидкості

Від 1 листопада у Києві знову починає діяти обмеження на максимальну дозволену швидкість у 50 км/год. Відомо, що згідно з правилами дорожнього руху у населених пунктах діє обмеження швидкості у 50 км/год, але у деяких випадках місцева влада встановлює винятки. Відтепер ці винятки будуть скасовані.

Радіодиктант національної єдності можна перевірити в день написання

8 листопада проведуть 19-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Цьогоріч внесли зміни. Учасники зможуть майже одразу перевірити роботу.

«Зазвичай ми отримуємо листи упродовж двох днів. Потім 1,5-2 тижні команда людей їх перевіряє. Це дуже громіздка робота і складна. Виходить, люди написали диктант, а десь у грудні підбиваємо підсумки. Це вже стає неактуально, – розповів автор диктанту, доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка 48-річний Олександр Авраменко. – Тому вирішили зробити так: продиктували текст, взяли паузу на 3-4 хвилини, і після цього його перевірити, вивісити на сайт, на екрани. Я озвучу орфограми, пунктограми. Усе прокоментую, щоб все завершити цього ж дня».

Документи з цифровим підписом стають офіційними

У листопаді українцям дадуть можливість отримати цифровий підпис і записати його на вже наявні ID-картки. Послуга буде безкоштовною. Всі ті картки, які на сьогодні є в обігу, придатні для того, щоб їх не обмінювати. Послуга доступна для громадян, яким вже виповнилось 18 років.

Електронний цифровий підпис – це аналог власноручного підпису в електронному документообігу. Цей підпис наділяє юридичною силою файл, створений на комп’ютері. Він стає офіційним документом, як і паперовий із підписом від руки.

Нацбанк скасував введені валютні обмеження

Нацбанк продовжує скасовувати раніше введені валютні обмеження. Від 5 листопада українці матимуть змогу купувати валюту та банківські метали без обмежень.

До цього часу могли купити на 150 тис. грн через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу. Обмеження зможуть знімати і надалі.

«Ці послаблення не матимуть суттєвого впливу на валютний ринок. Більшість операцій фізичних осіб із купівлі іноземної валюти здійснюється на суми, менші за 150 тисяч гривень», – повідомили у Нацбанку.

Гаситимуть пожежі по-новому

При проектуванні систем протипожежного захисту пмають передбачати сучасні системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Представляє собою хмару або туман із дрібних крапель води. Розпорошується на більші площі горіння, а також вбирає в себе тверді частинки диму.

Це значно знижує ризики сильного задимлення приміщень і зменшує кількість летальних випадків від отруєння чадним газом.

«Це набагато ефективніше та краще, ніж гасити пожежі звичайними методами. У 90% випадків пожежу ліквідують за допомогою води. При гасінні є велика вірогідність руйнування майна та речей, затоплення. Використовують не тільки значні об’єми води, а й проектують більші резервуари для її зберігання», – говорить президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

Інклюзивність у театрах

Від 1 листопада в Україні запрацюють оновлені Державно-будівельні норми щодо проектування закладів культури. Новими нормами встановлено розрахунок кількості місць у глядацьких залах закладів культури, що призначені для людей з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних – 1-1,5% місць від загальної місткості залу, але не менше 2 місць. Такі місця слід передбачати в першому або останньому рядах партеру або ложі і розміщувати на плоскій ділянці підлоги.

Крім цього, з авансцени, окрім 2 східців-сходів, необхідно передбачати пандус або вертикальний підйомник для осіб з інвалідністю і маломобільних груп населення, що ведуть до проходів у залі. Для людей з порушеннями слуху в залах для глядачів, аудиторіях, лекційних залах, читальних залах бібліотек передбачена система посилення звуку індивідуального чи колективного користування.

Для людей з порушеннями зору має бути забезпечена необхідна тактильна та візуальна інформація. У приміщеннях з особливими вимогами до художнього вирішення інтер’єрів допускається використовувати інші компенсувальні заходи. Наприклад, аудіопокажчики.

Запрацював безвіз із Домінікою

З 13 листопада запрацює безвіз із гірським островом Домінікою на межі Карибського моря й Атлантичного океану. Українці зможуть перебувати на острові до 90 днів без віз, незалежно від мети в’їзду.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Нінель Показати IP 1 Листопада 2019 12:20
Та все те саме тільки кожна влада по своєму крутить!!!! Нове це коли б роботи були для усіх і вибір і медицина справжня безкоштовна щоб онкохворі і інші не шукали по світі гроші а держава усіх лікую безкоштовно, щоб на дорогах не гинули, щоб наркоманія проституція і інша дурість не процвітала, а то єрунда одна, нічого серйозного тільки назви. Все дорожчає і неякісне.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus