USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Володимиру-Волинському хочуть повернути історичну назву

17 Травня 2021 22:28
Народний депутат Ігор Гузь ініціює повернення місту Володимир-Волинський його історичної назви – Володимир.

Відповідне відеозвернення парламентар розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Шановні мешканці славного великого, стародавнього, княжого Володимира»! Як народний депутат України, який представляє місто в парламенті, я виступаю з ініціативою про відновлення історичної справедливості, а саме – повернення місту його славної назви «Володимир»!

Переконаний, ми повинні пам’ятати свою історію. Адже сотнями років в усій Європі наше місто над Лугою знали саме за такою назвою. І тільки за часів Російської імперії, а далі – Радянського союзу, місту додали назву «Володимир-Волинський».

Звертаюся до міського голови й сьогодні вже оформив офіційне звернення, і до депутатського корпусу – підтримати цю позицію. Надалі буду звертатися до депутатів Волинської обласної ради, аби вони теж підтримали перейменування міста і восени, переконаний, український парламент поставить остаточну крапку й місто набуде назви «Володимир».

Дуже багато міст в Україні пройшли цю процедуру. Нещодавно побував у Переяславі, який десятки років носив назву «Переяслав-Хмельницький». Мешканці цього міста не стикнулися із серйозними юридичними, адміністративними проблемами після перейменування. Переконаний, це також не стосуватиметься і мешканців Володимир-Волинської, а згодом – Володимирської громади.

Знаю настрої в місті й переконаний, що переважна більшість мешканців громади підтримають цю ініціативу також і нам спільними зусиллями вдасться відновити історичну справедливість», – йдеться у відеозверненні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 16
Петрович Показати IP 18 Травня 2021 00:28
Кому воно треба!
Шахтарська рідня Показати IP 18 Травня 2021 07:57
А як там щодо Нововолинська і його бюджетоформуючої вугільної галузі ?
Анонім до Шахтарська рідня Показати IP 18 Травня 2021 12:54
Просвітіть нас
Анонім Показати IP 18 Травня 2021 08:45
Тим часом тарифи ростуть, ціни ростуть, субсидії забирають. Зате Володимир - вже не Волинський.
Анонім до Анонім Показати IP 18 Травня 2021 12:56
А чого тарифам НЕ рости? Ресурси дорожчають, заробітні плати потрібно індексувати. Ваші хотілки ледь не безплатної комуналки позбавлені сенсу.
73% до Анонім Показати IP 18 Травня 2021 14:09
Бо нам обіцяли низькі тарифи... А де вони?
Анонім до 73% Показати IP 18 Травня 2021 15:13
А їх немає і бути не може.
Тітка Показати IP 18 Травня 2021 09:43
Молодець!!! Давно пора перейменувати.Кацапський царизм на звалище Історії.Україні_ українські назви всіх населених пунктів і не тільки.А для "баняків" різниці нема ні в чому,тому так і живемо.Поет писав:"Якби ви вчились так як треба,той мудрость би була своя".
Лучанин Показати IP 18 Травня 2021 10:22
Ще не все перейменували. Ще Луцьк перейменувати в Луческ.
Анонім до Лучанин Показати IP 18 Травня 2021 12:57
А воно нам точно треба?
Анонім до Лучанин Показати IP 18 Травня 2021 14:10
Ще й до Луцька доберуться, не довго чекати.
Вася Олика ПЛ до Лучанин Показати IP 18 Травня 2021 14:22
Не в Лучеськ а у м. Волинськ - тоді буде хочаб співпадати назва області і обласного центру.
скептик до Вася Олика ПЛ Показати IP 18 Травня 2021 19:57
не Волинськ, а Волина (наголос на И)
Сталін до Вася Олика ПЛ Показати IP 19 Травня 2021 21:23
А Україну в Зеленськ)))
Voker Показати IP 18 Травня 2021 15:57
Других проблем нема???
Анонім Показати IP 19 Травня 2021 00:33
Та Європа сотні років поняття не мала за твій Володимир!!