USD 39.62 39.95
  • USD 39.62 39.95
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.75 9.94

Верховна Рада перейменувала місто Володимир-Волинський

15 Грудня 2021 12:03
Верховна Рада України перейменувала місто Володимир-Волинський Володимир-Волинського району Волинської області на місто Володимир.

348 народних депутатів проголосували за прийняття рішення про повернення Володимиру-Волинському історичної назви.

Місто є одним із найдавніших в Україні і його перейменування ініціювали для того, щоб повернути йому історичну назву.

Коли місто увійшло до складу Російської імперії, воно отримало до своєї назви приставку «-Волинський». Це потрібно було для того, щоб відрізняти його від російського міста Володимир-на-Клязьмі.

Читати ще: На громадських слуханнях мешканці Володимира-Волинського проголосували за перейменування міста

Народний депутат Ігор Гузь переконаний: сьогодні – знаковий день для усієї Волині та України загалом, адже відновлено історичну справедливість.

«Саме сьогодні, 15 грудня, український парламент прийняв доленосне, як на мене, рішення. Повернув історичну назву Володимиру-Волинському – Володимир. 348 депутатів з усіх фракцій фактично одноголосно підтримали це дуже важливе для княжого Володимира рішення. Історичну справедливість, на яку чекали 30 років після проголошення незалежності, відновлено. Хочу подякувати міському голові Ігорю Пальонці, який зайняв принципову позицію в цьому питанні, сотням і тисячам мешканцям міста, які підтримали цю пропозицію, також депутатському корпусу міської ради, депутатам Волинської обласної ради і, звичайно, своїм колегам - українським парламентарям, які, ще раз наголошу, фактично конституційною більшістю підтримали це рішення. Глибоко переконаний, що це рішення правильне. Ми відновили історичну справедливість. Місто століттями називалося Володимир. Воно було назване на честь князя Володимира. І від сьогодні воно надалі буде називатися великим, княжим, славетним містом Володимиром», – наголосив політик.

Нагадаємо, 20 жовтня депутати Волинської обласної ради проголосували за подання до Верховної Ради щодо перейменування Володимира-Волинського.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 16
Народна прокуратура Показати IP 15 Грудня 2021 13:15
А назву району змінили? Чи як завжди забули?
Гоцул Показати IP 15 Грудня 2021 13:19
Какая глупость ...
Совок до Гоцул Показати IP 15 Грудня 2021 13:37
"И памятник Ленину зря убрали", правда ???
Навіщо Показати IP 15 Грудня 2021 13:26
Немає чим зайнятись, чи що? У нас в лютому будуть відключення електроенергії, бо немає газу і вугілля. Коли собаці немає чим зайнятись, вона .... самі знаєте, що робить, а наша влада перейменовує все на світі.
Олексій Показати IP 15 Грудня 2021 13:27
Заживем...
Хе Показати IP 15 Грудня 2021 13:40
Газу, вугілля не вистачає на опалювальний сезон, а вони перейменовувати взялися. Цирк.
Петро до Хе Показати IP 15 Грудня 2021 18:41
Теплі шкарпетки купи, попустить!
Дивні Показати IP 15 Грудня 2021 14:35
Що ви розумних людей мінусуєте? Думаєте, після перейменування щось зміниться в житті? Станете жити, як живуть за західним кордоном. А так я вам відповім - після перейменування IQ ні в кого не зросте, і як жили з середньовічним мисленням у 21 ст., так і будете жити. Ваше місце - в Африці, на периферії цивілізації, показником про що і є рівень розвитку вашого суспільства. А я вже давно у внутрішній еміграції.
відповідь до Дивні Показати IP 15 Грудня 2021 18:44
А що має змінитися? .....Повернеться історична назва, але для насєлєнія це пофіг, бо воно народом ніколи не стне....
Вова Показати IP 15 Грудня 2021 14:53
Переименование это дополнительный бюджет, который можно распилить. ну и обоснование переименования прекрасно: "вернули историческое название". т.е. чистый распил, которому даже не пытались дать видимость де-коммунизации.
ЗнайЮ Показати IP 15 Грудня 2021 15:23
Історична справедливість нарешті перемогла.
вовк Показати IP 15 Грудня 2021 17:33
Ось коли місто увійшло до складу Російської імперії, тоді його перейменували,а тепер повернули назву. Шановні політики,блогери, і.т.д.- різницю відчуваєте? А на часі це, треба не треба-це вже інше питання.
Є слова Показати IP 15 Грудня 2021 18:36
Місцева волволинська "вата" того не переживе.....
вовку Показати IP 15 Грудня 2021 19:33
Ніколи і нічого не пояснюйте цій совковій швалі. Це відходи історії. Навчати треба молодь, щоб вона не підчепила щось шкідливе від цих совків.
Пропоную Показати IP 16 Грудня 2021 19:24
Так само й перейменувати Волинську область у Луцьку пока йде ера перейменувань. Волинська область (губерния) так само появилась після подій 1795 року шоб не путати з Владимирской губерниєй на Клязьме
Москаль до Пропоную Показати IP 17 Грудня 2021 06:03
Так вроде президент уже в Луцкую переименовал?