USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Володимиру-Волинському хочуть повернути історичну назву?

13 Червня 2015 21:38
Володимиру-Волинському хочуть повернути історичну назву. Наміри громади міста наразі озвучив відомий бард і композитор Сергій Шишкін. Він каже, що приставка «Волинський» заважає ідентифікувати місто, яке має понад тисячолітню історію. Про це повідомляє «День».

Адже в Україні чимало подібних назв: Нововолинськ, Новоград-Волинський, Володарськ, Чуднів-Волинський... Та навіть на Волині місто значно частіше називають просто Володимиром, без «Волинського».

Приставку «Волинський», як прив'язку до певної території, місто отримало у 1795 році, коли тодішня територія Волині увійшла у склад Російської імперії, і Володимир став повітовим центром Волинської губернії. Тоді його й перейменували, аби відрізняти від Владіміра-на-Клязьмі.

Нині ж, зі слів Шишкіна, саме час повернути місту історичну назву, яку він мав майже тисячу років. Бо приставка «Волинський» заважає ідентифікувати місто. Для розвитку туризму гірше бути не може. Заснувавши у рідному місті мистецький фестиваль, Сергій і назву йому дав – «Володимир», для ідентифікації. Адмінреформа може посприяти поверненню історичної справедливості, вважає він, і переконаний у підтримці більшості мешканців древнього міста.

Нагадаємо, у зв’язку із набранням чинності декомунізаційного законодавства на Волині змінять назви двох населених пунктів – села і селища міського типу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 49
Анонім Показати IP 13 Червня 2015 21:50
черговий спосіб списати бабло..куда небудь... краще б за зарплати народу подумали
45 до Анонім Показати IP 13 Червня 2015 21:56
Как вариант переименовать в честь гаранта Украины и назвать город Обама!
пех до 45 Показати IP 13 Червня 2015 23:33
Прийму Вас позачергово
Анатоль_ до Анонім Показати IP 13 Червня 2015 22:27
А ось ми з панею Наталкою Сємєнівною радуємося!!!
Алкоголь до Анатоль_ Показати IP 14 Червня 2015 12:39
Ви би краще з Наталею Семенiвною зробили якусь корисну справу у себе в Нововолинську. Забор наприклад у дитячому садочну бiля 5 школи встановили б. А то все писанина та емоцiї.
Анатоль_ до Алкоголь Показати IP 14 Червня 2015 13:10
Забори ви сами встановлювайте. Ми з панею Наталко Семенівною у Нововолинську політикою займаємося, а не дрібничками усілякими
Женька до Анонім Показати IP 13 Червня 2015 23:35
Ти на каком язикє здєсь мусаріш??? А?
З ВОЛОДИМИРА до Анонім Показати IP 13 Червня 2015 23:36
Народу, чи таким як ти? Підніми гузло від компа, і йди заробляй!
тиць гриць Показати IP 13 Червня 2015 21:59
Голодуєш? Менше на сайтах сиди, тоді й зарплата збільшиться. А від перейменування міста вона в тебе точно не впаде.
історик Показати IP 13 Червня 2015 22:04
Давно пора назву повернути!!! Тут не має навіть про що говориити.
iсТОРику до історик Показати IP 13 Червня 2015 22:41
коментар було видалено
Вдогонку до iсТОРику Показати IP 13 Червня 2015 22:48
коментар було видалено
Анонім до історик Показати IP 14 Червня 2015 12:59
...ДО ТОГО,ЩЕ БІЛЬШЕ НЕМАЄ ЧИМ ЗАЙНЯТИСЯ...
Аноніму від Лучанина Показати IP 13 Червня 2015 22:04
Ти тільки про бабло думаєш? Убогий! Я за те, щоб повернути нашому славному Володимиру його назву.
Голосую Показати IP 13 Червня 2015 23:29
Янкель-Зiнкевич нова назва мiстечка
1988 до Голосую Показати IP 13 Червня 2015 23:32
Лікуйся
Володимир Показати IP 13 Червня 2015 23:31
ШАНОВНІ МОДЕРАТОРИ! ПРОШУ ВИДАЛИТИ КОМЕНТАРІ ГОЛОДНОГО ПРОЛЕТАРІАТУ І ОКРЕМИХ ПАРАНОЇКІВ. ПОДІБНІ ТЕМИ ОБГОВОРЮЮТЬСЯ БЕЗ "КЛІНІКИ" !
Анонім до Володимир Показати IP 13 Червня 2015 23:36
Не кричи дятел, глухiх нема
Анатоль_ до Володимир Показати IP 13 Червня 2015 23:39
Усьо буде чьотко, Вова!
Полiщук до Володимир Показати IP 13 Червня 2015 23:51
Яка мЄрзость володимир бути стукачом.
45 Показати IP 13 Червня 2015 23:33
коментар було видалено
54 до 45 Показати IP 13 Червня 2015 23:39
коментар було видалено
прлодл Показати IP 14 Червня 2015 00:49
До відома громади: історична назва цього міста - Ладомир. А земля Лодомерія. то вже краще оце. Більш європейське.
123 Показати IP 14 Червня 2015 05:13
Счастье и благосостояние людей аж никак не зависит от названия города.не те вопросы решаете,пановэ.ой,не те.
Дмитро до 123 Показати IP 14 Червня 2015 07:02
Кромє етаво , напомню, што народ нє бидло і у нєго єсть коє што чєм он атлічаєтся от жівотних.У тєбя віжу счастьє только в ситасті !
Ендрю до Дмитро Показати IP 14 Червня 2015 08:28
При чому тут ситасть, умніку? Чи займатись херньою в такий час це і є те "кое что" чим народ від жівотних атлічается?
резюме Показати IP 14 Червня 2015 08:33
Це місто вже давно просться бути Петроградом і честь Петра Саганюка, якого пенсійна більшість жителів міста хоче впяте чи вшосте обрати своїм фараоном.... тіпа мером.
Козловський до резюме Показати IP 14 Червня 2015 16:10
А може Петровлад? Влучніше якось !
Вчителька Показати IP 14 Червня 2015 08:54
Такого мера як Саганюк немає жодне місто. Погодьтеся. порядок скрізь,чистота, ну принаймі я приїжджвла на фестиваль багато років підряд і дивувалася. В тому році не було фестивалю,то можливо щось змінилося? А як на мою думку перейменування можливе_просто Володимир, а от якщо ще чесніше, то Шишкіна не доганяю...
житель до Вчителька Показати IP 14 Червня 2015 09:23
Все місто живе за рахунок збуту контрабанди в Польщі, чистота в центрі, робочих місць нуль, містом рулить бандючня .Вчителько, збавте романтики!
1984 до Вчителька Показати IP 14 Червня 2015 09:25
Вчителько, ви випадково не з Жовтневого?
Проїздом до Вчителька Показати IP 14 Червня 2015 12:44
З чим у мене наприклад зараз асоцiюється м. Володимир-Волинський так це цигани на автостанцiї i тявкаюча, брехлива, хамовита та лицемiрна мiсцева партiя "Свобода".
історик Показати IP 14 Червня 2015 09:27
Дундуки, розберіться : ПОВЕРНУТИ ІСТОРИЧНУ НАЗВУ чи ПЕРЕЙМЕНУВАТИ ? ЦЕ ДВІ РІЗНІ РЕЧІ, ГРАМОТІЇ!
Пересічний українець до історик Показати IP 14 Червня 2015 11:17
Історик, очевидно,має ВИЩУ освіту, якщо людей називає дундуки. Повернути величному місту історичну назву треба. На часі про це поговорити, але зробити не на часі. Зробити треба тоді, коли закінчиться війна,будемо жити у мирі і спокої. Тому що зміна назви тягне за собою багато витрат на зміну документів. А от поговорити, щоб додати собі балів у передвиборчій кампанії - то якраз вчасно.
shyshkin Показати IP 14 Червня 2015 12:08
Мене не треба доганяти. Якщо не використати для зміни адмінреформу, то потім доведеться за все платити окремо. Але краще нічого не міняти. В коментах вже пояснили - чому саме. А я на жодні вибори не йду.
агроельф Показати IP 14 Червня 2015 15:41
в Дніщє перейменуйте. курва реально дно з дна. і клоуни знову виберуть клоуна Саганюка і радітимуть цирку. ідіоти
NATALI Показати IP 14 Червня 2015 15:47
ЯКЩО БУТИ ТОЧНИМ ТО ПЕРША НАЗВА НАШОГО МІСТА ЛАДОМИР!!! "на землях волинян та бужан, на правому березі річки Луги, підпорядкував язичне місто під назвою Ладомир. І у 988 році нарік його своїм іменем — Володимир. У цей період Ладомир стає значним культурним, торгівельним та військовим центром."
NATALI Показати IP 14 Червня 2015 15:48
Місто існувало вже в 884 році під назвою Ладомир.
Проїздом до NATALI Показати IP 14 Червня 2015 16:05
Свободiвцi уже в язичники подаються чи що?
Анатоль_ до Проїздом Показати IP 14 Червня 2015 17:23
Ми з панею Наталкою Семєнівною також хочемо до язичників вступити!
коментатор Показати IP 14 Червня 2015 21:50
Читаю і вже навіть не дивуюсь,скільки ще є дол****бів.З вами точно тільки_рутина.
Анонім до коментатор Показати IP 15 Червня 2015 01:18
ти за сутки не понял что это стеб ,прикол(все устали+sbu,)эзопа помниш мудило з ******* вместо мозгов
доброзичливий Показати IP 15 Червня 2015 08:02
вам аби свято ще одне влаштувати і бабла під цю тему замутити... патріоти... блюзнірство
Анонім до доброзичливий Показати IP 15 Червня 2015 09:07
А де ж Ваше добро? Володимир тепер ходить на похорони. Готується до головних. І тоді він вимре....
Ігор Показати IP 15 Червня 2015 10:37
Нехай, Сергій змінить своє ім"я - поскільки Сергіїв також багато. Я не розумію - що у нас немає інших проблем, як міняти назви?
Анонім до Ігор Показати IP 15 Червня 2015 18:56
Ігор - сепар?