USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Волинський «Беркут» брав участь в основних сутичках на Майдані

4 Березня 2014 14:51
Волинські беркутівці брали участь в подіях Майдану в Києві 11 грудня та з 19 січня до 23 січня. Так, народний депутат Геннадій Москаль оприлюднив перелік спецпідрозділів “Беркут”, які були відряджені до Києва з областей України та брали участь у зачистці Євромайдану, починаючи з 30 листопада 2013 р. і до 23 січня 2014 р. Цю інформацію він отримав з офіційної відповіді МВС.
Згідно з відповіддю МВС, волинський «Беркут» перебував у Києві з 24 листопада. Наразі відомо, що в районі Хрещатика-Майдану Незалежності цей спецпідрозділ перебував 11 грудня, коли внутрішні війська, «Беркут» та «тітушки» в оранжевих робах комунальників розбирали барикати і намагались розігнати Майдан. Також, згідно з документом, волинські спецпризначенці брали участь в подіях з 19 до 23 січня 2014 року на вулиці Грушевського біля стадіону «Динамо» ім. В. Лобановського, - пише 4 Влада.
Немає поки відкритої інформації щодо перебування спецпідрозділів «Беркуту» з 19 по 22 лютого 2014, коли загинула Небесна Сотня Майдану.
Нагадуємо, що командир волинського «Беркуту» Дмитро Беляєв як і решта працівників підрозділу розповідали лучанам, що особовий склад не брав участі у побитті демонстрантів, не взявши до рук вогнепальної зброї. Також керівник спецпідрозділу розповідав, хто стріляв у майданівців. 23 лютого Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло як волинські беркутівці просили вибачення у лучан на центральній площі міста.
Наприкінці лютого прокуратура Волині повідомила, що відкрила кримінальне провадження щодо працівників спецпідрозділу «Беркут».
Текст відповіді Геннадію Москалю з МВС:
«У Міністерстві внутрішніх справ розглянуто Ваше депутатське звернення щодо переліку підрозділів “Беркут”, які були відряджені до міста Києва та задіяні в подіях, що мали місце в місті Києві 30 листопада 2013 року, 01 та 11 грудня 2013 року, 10 січня 2014 року та з 19 до 23 січня 2014 року, у зв’язку з чим повідомляємо наступне.
За дорученням керівництва Міністерства та на підставі відповідних наказів про відрядження начальниками ГУМВС, УМВС для надання допомоги ГУМВС України в місті Києві в забезпеченні охорони громадського порядку було передислоковано спецпідрозділи з інших регіонів держави, а саме:
з 24 листопада 2013 року — з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей;
з 28 листопада 2013 року - з Автономної Республіки Крим;
з 02 грудня 2013 року — з Івано-Франківської, Одеської та Херсонської областей;
з 12 грудня 2013 року — із Закарпатської області та міста Севастополь.
Інформуємо також про те, що під час подій, які мали місце в місті Києві у вказані вище дні, для забезпечення охорони громадського порядку залучалися підрозділи міліції особливого призначення ’’Беркут” з таких регіонів:
30 листопада 2013 року (безпосередньо на майдані Незалежності) — з міста Києва, з АР Крим, Полтавської, Чернігівської, Сумської, Луганської областей;
01 грудня 2013 року (на вул. Банковій) — з Кіровоградської, Київської, Луганської, Полтавської, Тернопільської, Харківської та Чернігівської областей;
11 грудня 2013 року (на вул. Хрещатик, майдані Незалежності та прилеглих до них вулиць) — з Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Житомирської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та міста Києва;
10 січня 2014 року біля (будівлі Святошинського районного суду міста Києва) — з міста Києва;
з 19 до 23 січня 2014 року (на вул. Грушевського біля стадіону ”Динамо” ім. В. Лобановського) — з Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Житомирської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міст Києва та Севастополя".
Дані про участь спецпідрозділів “Беркут” у період з 19 по 22 лютого 2014 року повідомлю Вам додатково».

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 39
Анонім Показати IP 4 Березня 2014 14:53
хлопці беркут їдьте в Росію в цій дебільній державі нема за що триматись.
зьома до Анонім Показати IP 4 Березня 2014 20:17
Там передайте привєт нашим землякам на Далекому Сході. Скажіть хай вертають додому. Ви заступаєте на вахту років на 200.
зьома до Анонім Показати IP 4 Березня 2014 20:17
Там передайте привєт нашим землякам на Далекому Сході. Скажіть хай вертають додому. Ви заступаєте на вахту років на 200.
123 Показати IP 4 Березня 2014 14:57
Москаль заради власного піару і не таке розкаже! Москаль - не слідство. Є слідча комісія і вона вствновить хто і що там робив. ВН ганьба - перебування на території не означає участь у сутичках. Пишіть нормальео заголовки!
225 до 123 Показати IP 5 Березня 2014 17:00
При чому тут "Москаль розкаже"? - він подав запит, і отримав ОФІЦІЙНУ відповідь. І в офіційній відповіді вказано, що волинський беркут був задіяний не тільки в "охороні кабміну й АП", як вони нам тут жалісливо казали, а і в "гарячих" місцях. Як саме вони там "перебували" - то вже дійсно, інша справа. Хтось може стояв, хтось затулявся, а хтось "рвався в бій". Маю 2-х далеких знайомих з вол.беркуту, то один божився, що нікого не бив, а другий то навпаки тільки й хвалився, скільком майданівцям він голови розбивав і на землі добивав...
321 Показати IP 4 Березня 2014 15:04
Ставку на беркут із західних областей не робили - боялися переходу на іншу сторону. Тому волиняни просто не могли брати участь у кривавих сутичках
Степан Івахів Показати IP 4 Березня 2014 15:05
Волиняни, які служили у волинському "Беркуті", перебуваючи в Києві із задоволенням вбивали і калічили волинських мітингувальників, котрі приїхали помітингувати на ЄвроМайдан до Києва. Тому саме у волинській сотні майданівців найбільше трупів. Бо "беркути" із інших областей були добріші, і старалися на смерть не вбивати "мітингувальників-западенців", а от у самих волинських міліціонерів, жодного разу рука не здригнулась, і смертельні рани своїм землякам вміло наносили волинські головорізи в формі. Тому, в волинській міліції поки, що нікого звільняти не збираються, у волинській міліції потрібні вбивці-садисти. У інших областях України ситуація інша.
катя до Степан Івахів Показати IP 4 Березня 2014 18:24
ти там був???? такі придурки як ти сиділи вдома і свій зад навіть на вулицю не показували!!!!!А хлопці стояли на тому дурному майдані майже дез відпочинку. Скільки вже можна їх оббріхувати?
лучанка до Степан Івахів Показати IP 4 Березня 2014 18:29
Не знаю чи ти справді степан івахів,але придурок точно.Якщо не знаєш психології,не лізь.Західні спец.підрозділи найменш агресивні,тому їх тримали у резерві,а стріляти вони могли хіба тільки гумовими дубинками.
Анатоль Показати IP 4 Березня 2014 15:07
Брав участь в сутичках і перебував- ВЕЛИКА різниця
???? Показати IP 4 Березня 2014 15:11
Хлопці !! Не ВАМ ганьба , а москалю. Перша буква прізвища написана вірно!!!!!!!!!!!!!!!!
Анонім до ???? Показати IP 4 Березня 2014 21:13
В українській мові нема слова "вірно"
Лучанка Показати IP 4 Березня 2014 15:13
Знову збрехали...
Анонім Показати IP 4 Березня 2014 15:17
Ну скільки вже можна на хлопців бруду лити?! Їх дії на майдані - це можливо дійсно єдиний випадок, коли вони чесно виконували свій службовий обов'язок. Законодавство України ще не зищено - воно є на просторах інтернета та в бібіліотеках. Читайте та аналізуйте. В кожному підзаконному акті є посилання на Закони.
Лучанин до Анонім Показати IP 4 Березня 2014 23:23
Між іншим, в Криму стоять українські війська, які виконують наказ і не зрадили присягу. І вони молодці, що так роблять. Справжні офіцери. А ті офіцери, які служать в міліції, і так само виконують наказ і не зрадили присягу - тих ви всіма можливими і неможливими способами ображаєте. Чи стане хтось після цього хотіти захищати громадський порядок? Наприклад, у східних областях міліція вже не втручається, коли народ захоплює адмінбудівлі. Цього добивались?
сокира Показати IP 4 Березня 2014 15:22
обовязок вони виконали а іх зрадили всі текпер вони будуть тільки за себе та своі сімьі а ви ще про них згадаете коли півень в дупу клюне щось не видко нових хероів на фронті в криму що по кабінетах бігати прикольніше? ще будуть і цих вилупків на коліна ставити
7967 Показати IP 4 Березня 2014 15:23
Брали активну участь, бо обіцяли квартири і платили грубі гроші. І були впевнені у своїй безкарності. Самі визнали, що 12 з них було поранено. Звідки взялись поранення?
Анонім до 7967 Показати IP 4 Березня 2014 18:28
а "мирні майданівці" стріляли чим, може іграшковою зброєю???? Таке може писати лише ненависний "БАНДЕРІВЕЦЬ"!!!!
отаман головатий до 7967 Показати IP 4 Березня 2014 20:22
хто на сім'ї зазіхне, сам буде спалений . іменем революцїї. я сам постраждав,але безневинних дітей і жінок кривдити не дозволю.
100% Показати IP 4 Березня 2014 16:50
Бендеровцев можно определить так: всегда у них всегда кто-то в чем-то виноват, но только не они сами; орут и пытаются перекричать, не принимают никаких доводов, а когда приходит время отвечать за поступки начинают хлопать глазами и вопить что их унижают, оскорбляют, гнобят и вообще они за правду, за Украину и народ, а вокруг узурпаторы и жиды! Бей бендеровцев, спасай Украину
НЕЛУЧАНИН до 100% Показати IP 4 Березня 2014 23:27
"бєй жидов, спасай росию" - десь ми це вже чули
Рома Показати IP 4 Березня 2014 16:51
Слава беркуту!!!!
Роман до Рома Показати IP 4 Березня 2014 17:26
ну ти і олень
НЕЛУЧАНИН до Роман Показати IP 4 Березня 2014 23:28
він мабуть сам беркутня
Лучанка! до Рома Показати IP 1 Серпня 2014 08:38
Слава беркуту!!!!
москалю Показати IP 4 Березня 2014 18:00
Москаль зрадник нашої держави. Замість того щоб обєднувати людей для боротьби з ворогом у криму, то ця не людина розпалює ворожнечу. Гнати його треба з нашої держави.
Анонім до москалю Показати IP 4 Березня 2014 20:26
1000%!!! Москаль- досвідчений провокатор!!!! Перегляньте відео,де Ляшко дає правдиву оцінку його словам і вчинкам!!!!
НЕЛУЧАНИН до москалю Показати IP 4 Березня 2014 23:29
на жаль, у нас в державі своїх ворогів вистачає, як і яничарів бандовлади, якими була беркутня. ГАНЬБА БЕРКУТУ !!!!!!!
1221 Показати IP 4 Березня 2014 19:30
Ні одного не затримали з вищих чинів а рядовий склад роблять ворогами, а *Тінь*, *Лаванда*, *Омега* всіх скомпроментували, підставили і саме ті підрозділи які були підготовлені для спецоперацій в криму, кримських спеців злили а тоді путін війська ввів цікаво виходить, а москаль далі зливає
Лучанин до 1221 Показати IP 4 Березня 2014 23:27
Наказувати треба тих, хто віддавав злочинні накази. А не тих, хто був вірний присязі та виконував наказ, який однозначно не можна зрозуміти, злочинний чи ні. Волинський Беркут отримав наказ охороняти громадський порядок - це не є злочинний наказ. І вогнепальної зброї в них на руках не було - це легко перевірити. Може вже досить робити із них крайніх в усіх ваших бідах?
НЕЛУЧАНИН до Лучанин Показати IP 4 Березня 2014 23:30
НАКАЗУВАТИ ТРЕБА ВСІХ, ХТО ВИКОНУВАВ ЗЛОЧИННІ НАКАЗИ
Лучанка! до НЕЛУЧАНИН Показати IP 1 Серпня 2014 08:39
Які злочинні накази????????????????
Джулія Показати IP 4 Березня 2014 20:57
Адекватні люди не йдуть працювати в мєнтуру та "Беркут".
НЕЛУЧАНИН до Джулія Показати IP 4 Березня 2014 23:31
100%
Анонім до Джулія Показати IP 5 Березня 2014 09:18
Всі "адекватні люди" на майдані за гроші стояли, так само проплачені політичними організаціями, які зараз прийшли до влади, може тобі там теж заплатили?
Українець Показати IP 4 Березня 2014 21:00
Такі як ти адекватні люди маст... дома.
НЕЛУЧАНИН Показати IP 4 Березня 2014 23:32
ЗЛОЧИНЦІВ - ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ !!!!!!!!!!!!!!
Ніна Показати IP 8 Березня 2014 15:50
Знайомий - з волинського беркуту. Був в Києві. На каві розповідав, що і як було: 1. Зброю їх підрозділ таку, як інші не мав. Були ще підрозділи з інших областей беркуту, котрі також були практично не озброєні. 2. Має поранення. І багато хлопців поранених. І каже - як так - захищав людей, старався, щоб не було бардаку, вандалізму, мародерства, а в тебе - коктейлем молотова. Згідно Закону - він хоч і при виконанні, але має право на самозахист. Він також чийсь син, чоловік, батько і т.д. А майданівці - герої, а нормальні хлопці з беркуту - бо ж не всі дибіли, врешті решт - зараз хоч в петлю. Бо їм грозяться хату спалити, їх дітей цькують! Жили собі, на 1500-2000 грн. з вищою освітою, в 6 на роботу, в 12 ночі - з роботи. І згідно уставу - маєш виконувати накази зверху (до речі від волинських начальників, перш за все). А їх потім кинули там - тупо на розтерзання, умило руки керівництво - вибирайтесь самі! І лікуйтесь самі. І нікому ви не треба. І хату вашу спалить ПС. І дітей замордують! ОЦЕ ТАКА ПРАВДА? І нормальних хлопців якесь гімно в центрі на Театральному на коліна ставить, принижуючи честь і гідність, порушуючи Конституцію та закон про презумцію невинності???Оце така демократія? І мене хтось назве зараз ТРОЛЕМ, а я просто бачила це все з усіх сторін - ви пройдіться по місту і запитайте в різних людей, як їм ці зміни і результати революції? І ви зрозумієте, що нічого доброго поки немає, окрім розуміння поняття "Батьківщина".І не треба бла-бла про те, що почекати позитивних змін треба, що Яник бабло спер - я вам скажу, гарні зміни є або одразу, або їх не видно і не буде!
Лучанка! до Ніна Показати IP 1 Серпня 2014 08:45
Я з тобою повністю згідна! Зараз 1 серпня, подивіться, що наробили! І сьогодні наш Беркут збирається на схід! І що тепер злочинні накази будуть виконувати?