USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Як волиняни платитимуть за газ, спожитий у жовтні. Розрахунки

13 Листопада 2015 11:46
Кабінет Міністрів постановою №872 від 30 жовтня 2015 року запровадив новий порядок використання пільгової ціни 3,60 гривень за кубометр газу. Нововведення розповсюджується на споживачів, які опалюють газом приміщення.

Згідно цієї постанови, в опалювальний період споживачі, які використовують газ для індивідуального опалення або комплексно, отримують на одне домоволодіння 1,2 тис. кубів палива за пільговою ціною 3,6 гривень за кубометр. Якщо ж цю норму буде перевищено, ціна за кожен наступний випалений куб складе 7,188 грн.

Про це повідомили у прес-службі ПАТ «Волиньгаз».

«Раніше на кожен місяць опалювального сезону (з 1 жовтня по 30 квітня) споживачу надавалось 200 кубів за пільговою ціною. Кожен наступний використаний куб рахувався за ціною 7,188 грн. Тепер під час холодів споживачі зможуть перевищити місячну пільгову норму в 200 кубів на місяць, але лише за умови, що обсяг споживання за весь опалювальний сезон загалом не перевищить 1200 куб.м», - розповідає заступник голови правління з обліку та балансів ПАТ «Волиньгаз» Андрій Карпомиз.

Ця ціна на обсяг газу до 1.2 тис кубів діятиме лише із жовтня по березень. Застосування пільгової вартості палива на квітень, як це було минулоріч, не передбачено.

Оскільки, чинності ця постанова набрала у листопаді, то нарахування за спожите у жовтні паливо ПАТ «Волиньгаз» проводив за старою методикою.

Наприклад, якщо сім’я за жовтень використала 250 куб.м газу, то сума до сплати рахувалась так: (200 куб.м х 3,6 грн.) + (50 куб. м. х 7,188 грн.) = 1079,4 грн.

Однак, уже за підсумками споживання газу у листопаді споживачам автоматично буде зроблено перерахунок, виходячи з норми 1200 куб. м. на опалювальний період. Різниця у вартості газу залишилася на особистому рахунку споживача і буде врахована при здійсненні наступних нарахувань.

Для споживачів, які використовують природний газ для приготування їжі або приготування їжі та підігріву води протягом року продовжує діяти єдина ціна газу – 7,188 грн. за 1 куб. м.

Нагадаємо, Інформацйне агентство Волинські Новини писало про нові правила оплати українцями за спожитий газ- тепер волиняни самі вирішують, коли їм грітися, а коли померзнути, аби платити за газ дешевшу ціну.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
МИ Показати IP 13 Листопада 2015 11:52
А по який ціні газу будуть рахувати плату за опалення багатоквартирним будинкам?
лучанин до МИ Показати IP 13 Листопада 2015 12:21
ЯК ЯК ЯК КОНТИНIУМ СКАЖЕ I РОМАНЮК
лучани Показати IP 13 Листопада 2015 11:55
"Спасибі" аферистці Тимошенко за ціну газу.
Лучанка Показати IP 13 Листопада 2015 12:06
Ну і де тут позитивні нововведення?! Як було 200 м.куб. по 3,6 грн. на місяць так і залишилось (1200 м.куб / 6 міс.= 200 куб.м.!). А останні куби будуть по 7.188 грн.! То де тут "покращення" для люде?! Кому ви брешете! Хіба хватить на місяць для опалення будинку 200 м.куб. газу?! дурять наш народ як хочуть - лише б тим хто "на трубі сидить" був зиск як найбільший!!!
Анонім до Лучанка Показати IP 13 Листопада 2015 12:36
"Покращення" з'явились: раніше планувалось нараховувати по 200 м3 газу з жовтня по квітень. Разом за цей період мало бути 1400 м3 газу по "пільговій" ціні. Тепер на період з жовтня по березень включно виділяють 120 м3 газу по "пільговій" ціні. 200 м3 газу по "пільговій ціні на квітень забрали. Така от єврейська система обчилення.
Анонім до Лучанка Показати IP 13 Листопада 2015 15:31
Ну я для себе розумію, що це вигідно тим у кого альтернативне опалення.
Сергій Показати IP 13 Листопада 2015 12:38
А на наступний рік і того менше - бо мало б бути 200м3*7міс опалювального сезону ( з 1 жовтня по 30 квітня)--1400 м3пільгового газу, а буде лише після "покращення"-1200м3 :(
Лучанин Показати IP 13 Листопада 2015 12:45
Здуріли зовсім. З такими цінами на газ, скоро в квартири треба буде котли ставити... Жах просто
Анонім до Лучанин Показати IP 13 Листопада 2015 14:26
Треба частіше слухати ,,п'ятихвилинки-роздуми,,Яценюка.Він вам нарахує.
Ігор Показати IP 13 Листопада 2015 12:54
Встановлюйте твердопаливні котли і буде Вам щастя.
Анонім до Ігор Показати IP 13 Листопада 2015 13:24
Буржуйки
Анонім до Ігор Показати IP 13 Листопада 2015 14:27
А топити кізяками?
Анонім Показати IP 13 Листопада 2015 13:27
цікаво це нововвведення про 1,2 тис куб тільки для волинян чи для всіх україців
Анонім до Анонім Показати IP 13 Листопада 2015 14:28
Для всіх,хто проживає в Україні.
Ольга Показати IP 13 Листопада 2015 13:51
Місяць отоплювального сезону пройшов, як Яценюк прийняв нове рішення, і знову проти людей, бо може хтось і наперед сплатив у жовтні за 200 кубів, а тепер тільки 1200 кубів на зиму, класно, що ще придумає посеред опалювального сезону, які покращення для людей.Хай сам зекономить з 200 кубів взимку, буде ще багатший..
дід мороз Показати IP 13 Листопада 2015 14:40
Що не зрозуміло ? не використав в листопаді 200 куб.м. - маєш їх надалі. сам собі обирай коли використовувати. не скажу що це добре, але економлю зараз для запасу на холодні місяці. хоч щось можна регулювати. хоч і це нікого не спасе, але навчить рахувати.
арсеній Показати IP 13 Листопада 2015 14:54
шо ви тут розкричалися, економити треба. Халяви вже не буде