USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.71 9.93

Як змінюватимуться соцвиплати упродовж 2016 року

15 Січня 2016 16:53
Упродовж 2016 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць підвищиться на 166 гривень. Підвищаться виплати і для пільгових категорій населення.

Про це повідомляють у Департаменті соціальної політики Луцької міської ради.

Так, статтею 7 Закону України “Про державний бюджет України на 2016 рік” установлено, що у 2016 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становить: з 1 січня - 1330 грн, з 1 травня - 1399 грн, з 1 грудня - 1496 грн, а для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення:

- для дітей віком до 6 років з 1 січня - 1167 грн, з 1 травня - 1228 грн, з 1 грудня - 1313 грн;

- для дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня - 1455 грн, з 1 травня - 1531 грн, з 1 грудня - 1637 грн; - для працездатних осіб з 1 січня - 1378 грн, з 1 травня - 1450 грн, з 1 грудня - 1550 грн;

- для осіб, які втратили працездатність з 1 січня - 1074 грн, з 1 травня - 1130 грн, з 1 грудня - 1208 грн.

Враховуючи зазначене, у 2016 року розміри деяких видів державної допомоги становитимуть:

- допомога у зв'язку з вагітністю та пологами з 1 січня - 344,5 грн, з 1 травня - 362,5 грн, з 1 грудня - 387,5 грн;

- допомога при народженні дитини виплачується в розмірі 41280 грн (одноразово - 10320 грн та щомісячно - 860 грн впродовж 36 місяців);

- допомога до досягнення дитиною трирічного віку — 130 грн.;

- допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців (максимальний розмір):

- на дітей віком до 6 років з 1 січня - 1167 грн, з 1 травня - 1228 грн, з 1 грудня - 1313 грн;

- на дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня - 1455 грн, з 1 травня - 1531 грн, з 1 грудня - 1637 грн;

- на дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання) з 1 січня - 1378 грн, з 1 травня - 1450 грн, з 1 грудня - 1550 грн;

- допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування (максимальний розмір):

- на дітей віком до 6 років з 1 січня — 2334 грн, з 1 травня - 2456 грн, з 1грудня - 2626 грн;

- на дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня - 2910 грн, з 1 травня - 3062 грн, з 1 грудня - 3274 грн;

- тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів надається у розмірі різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців (максимальний розмір):

- на дітей віком до 6 років з 1 січня - 583,6 грн, з 1 травня - 614 грн, з 1 грудня — 656,5 грн;

- на дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня - 727,5 грн, з 1 травня - 765,5 грн, з 1 грудня - 818,5 грн;

- допомога на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (максимальний розмір):

- на дітей віком до 6 років з 1 січня - 2334 грн, з 1 травня - 2456 грн, з 1 грудня - 2626 грн;

- на дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня - 2910 грн, з 1 травня - 3062 грн, з 1 грудня - 3274 грн;

- на дітей віком від 18 до 23 років з 1 січня - 2756 грн, з 1 травня - 2900 грн, з 1 грудня - 3100 грн;

- щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу (мінімальна заробітна плата з 1 січня - 1378 грн, з 1 травня - 1450 грн, з 1 грудня - 1550 грн).

Статею 9 вищезазначеного закону установлено, що 2016 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить:

- для працездатних осіб - 21 відсоток;

- для дітей - 85 відсотків;

- для осіб, які втратили працездатність та інвалідів - 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2016 році не може бути більше, ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.

З огляду на зазначене, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2016 році становитимуть:

- для працездатних осіб з 1 січня — 289,38 грн, з 1 травня - 304,5 грн, з 1 грудня - 325,5 грн;

- для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів з 1 січня - 1074 грн, з 1 травня - 1130 грн, з 1 грудня - 1208 грн;

- для дітей віком до 6 років з 1 січня - 991,95 грн, з 1 травня - 1043,8 грн, з 1 грудня - 1116,05 грн;

- для дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня - 1236,75 грн, з 1 травня - 1301,35 грн, з 1 грудня - 1391,45 грн;

- для дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання) з 1 січня — 1171,3 грн, з 1 травня - 1232,5 грн, з 1 грудня - 1317,5 грн.

Встановлено доплату до розміру допомоги на кожну дитину до 13 років в розмірі - 250 грн, а на кожну дитину віком від 13 до 18 років - 500 грн.

Законом України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у 2016 році буде розраховуватися з урахуванням норм вищезазначеного Закону та статтею 7 Закону України “Про державний бюджет на 2016 рік” з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 №265 “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” (зі змінами):
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 50
Олена Показати IP 15 Січня 2016 18:13
А хіба допомога по досягненню дитиною 3-річного віку 130 грн не відмінена?
Ольга до Олена Показати IP 15 Січня 2016 19:16
Поки не відмінена... Моїй дитині нещодавно виповнилось два роки і я із жовтня отримую допомогу у 130 грн., а далі - хто його знає...
ВОВК Показати IP 15 Січня 2016 21:08
А на пиво хто подасть?
123 Показати IP 15 Січня 2016 22:07
А в якій області ви отримуєте 130 грн?Тому що в нас у Вол.обл давно це відмінено.
Анонім до 123 Показати IP 16 Січня 2016 10:44
а у валинській області все відмінено. чинуші нас"""ти хотіли на закони
мама Показати IP 15 Січня 2016 22:14
Судячи по розрахункам станом на вересень 2015р. то розрахунки на допомогу малозабезпеченій сім'ї зменшилися. Це так чи ні?
Анонім Показати IP 15 Січня 2016 22:59
Реально помощь будет уменьшена. Все для народа. Это увеличение почувствуете,когда получите отказ в праве на помощь. Погуглите этот вопрос для общего развития
Анонім Показати IP 16 Січня 2016 10:45
блюзнірсьа влада. життя подорожчало в 3 - 5 раз , а вони ті копійки мусолять і показують як велике досягнення.
Анонім Показати IP 18 Січня 2016 16:36
Щоб той ПАН яценюк на сніданок мав сухарь та чай
Яна Показати IP 21 Січня 2016 20:14
Я в груднi переоформляла соцiальну допомогу батьки якi ухиляються вiд сплати алiментiв.А 24-12-2015 р закони ввели.Теперь знову потрiбно ити до соц служби.
Ірка Показати IP 26 Січня 2016 20:44
Люди чи вже хтось отримав пенсіі інвалідності 3 групи за січень?бо я якось ще ні,це львівська обл...що за фігня???
катя Показати IP 27 Січня 2016 17:22
Чи правда що ввели закон из 1січня гроші на одиноку маму знов будуть отримувати
таня Показати IP 3 Березня 2016 22:01
Скажіть будь ласка,чи можна вигудувати 6 діток,на допомогу 3 тисячі.
таня до таня Показати IP 1 Липня 2016 13:52
Прокормить можна у самой 6 ребят.А дальше хоч ходи голой бо не нашо невистачае
ОЛЬГА Показати IP 16 Березня 2016 07:26
Внесіть будь ласка пояснення, чому коли одна дитина до 3 років 130 по догляду виплачують а коли дві то виплати не здійснюють. Я звісно розумію що на 130 грн і з однією мама ножки протяне з голоду.але чому так.
Лілія Показати IP 16 Березня 2016 21:01
В мене 3 не повнолітніх дітей, 5 і 4 роки,меншому 6місяців,чоловік не працює по стану здоровю,чи маю я право на одержання на дітей до 18 гроші?
Інна Показати IP 21 Березня 2016 13:40
Я маю 4 дітей а здала документи ще в грудні 2015 року а в березні 2016РОКУ получила тільки1,576 і так зрозуміла що вернули за грудень2015року а де ще за січень- березень включно чи того місяця тобто в березні чи я отримаю допомогу і скільки
валя Показати IP 4 Квітня 2016 09:18
маю 3х неповнолітніх дітей проживаю у селі роботи немає у виплаті відмовили.діти 9-2.5роки.
Аноним Показати IP 11 Квітня 2016 11:07
Текст повідомлення ЯКА СОЦИАЛЬНА ДОПОМОГА СОСТАВЛЯЕ НА 9.01.2016Р З ТРЬОМА ДИТЬМИ
марія Показати IP 13 Квітня 2016 10:50
скажіт мені я маю трьох дітей і ми з чоловіком не працюємо чи маємо получати на діти
ірина Показати IP 13 Квітня 2016 15:16
Хтось уже получав на дітей гроші у квітні?
Кикоть Рая Показати IP 15 Квітня 2016 22:19
у меня двое деток старшему 3года младшему8месяцев,я получаю только 860 на младшего,а почему на старшего не платят до 6лет,и собственого своего ничего нету ни дома ни паю ни транспорта,муж получает 2500,малообеспеченость отказують,что делать куда обратится?
іринка до Кикоть Рая Показати IP 6 Травня 2016 17:23
а на детей до шести лет не платят .а почему отказывают ?они же должны сказать причину отказа.
Мар'яна Показати IP 25 Квітня 2016 19:19
Дитині 2 і 7 мені не виплатили за січень, лютий, та березень чи повернуть мені гроші
Ірина Показати IP 28 Квітня 2016 11:02
Скажіть яка причина невиплати в квітні допомоги по малозабезпеченості,можливо не накормили нового прем"єра?Чому мають стаждати діти і коли будуть гроші
света. Показати IP 12 Травня 2016 20:57
Напишіть будь ласка я мати двох дітей 7і3рочків мати одинока на другу дитину беру 255гр.і 1012до 4рочків 25квітня здала за доглядом до 6 роківроків але гр.в травні неотримала
галина Показати IP 24 Червня 2016 00:08
Я мати 4 житейские на яку допомогу можу р р зчитувати !
Ірина Показати IP 9 Липня 2016 12:33
Скажіть будь ласка, чому в цьому місяці не отримали кошти по малозабесбеченим сім'ям? Декретні прийшли, на матір одиначку прийшли, а тих немає... Дякую.
інна Показати IP 5 Серпня 2016 15:04
добрий день скажіт будьласка чи вже проплачують дитячі.
вера Показати IP 13 Серпня 2016 14:31
у меня 4 дитей 14 лет 7 лет 3 года 1.5 года получала как багатодина род 3100 сняли 1000 гривен в в ареле сечас сняли с одинокой получала на 3 детей 712 сечас нащитали 604 подскажите што происходит пасиба
маряна Показати IP 18 Серпня 2016 23:26
треба робить мітинг народ збираємось
туся до маряна Показати IP 22 Серпня 2016 17:10
люди робіть щось з цим безладом
оксі до туся Показати IP 7 Жовтня 2016 16:34
держава кидає нам ті копійки як чиновницькі обїдки
Інна Показати IP 19 Серпня 2016 12:13
Інна толочко я здала документи 21червня чи отримаю я їх до кінця серпня 2016 року
Оля Показати IP 15 Вересня 2016 10:45
Ямаю,шестеро,неповнолітніх,дітей,чоловік,працює,а,яні,чи,маю,я,право,на,соцвиплати,раз,у,рік
Іра Показати IP 26 Вересня 2016 17:13
Я маю 2 діток від першого шлюбу 6 років і 9 місячна в неофіційному шлюбі аліменти не отримую вже 3 роки так як неповертають виконавчий лис навідь після судда. Проживаю з чоловіком в неофіційному шлюбі він ніде не працює, чи маю я право на допомогу від держави?
Надія Показати IP 12 Жовтня 2016 04:10
Я інв.3гр.,чоловік по догляду за престарілим,дитина15років.чи можу я одержувати соц.допомогу м-з сім'ям?
Мальвіна Показати IP 14 Жовтня 2016 01:40
Будь Ласка скажіть коли будуть підвищувати інвалідам дитинства 2 групи
витя Показати IP 23 Жовтня 2016 15:42
Спасиба вам.
Маряна Показати IP 24 Жовтня 2016 21:15
На скільки збільшать з грудня соц виплати малозабезпеченим сімям
олена Показати IP 1 Листопада 2016 13:24
Добрий день скажете почему не доплачивают на детей надбавки 250 и 500гр к помощи малообеспеченной семье,как указано в законе.сума помощи на данний момент не превишает 75%минимального уровня обеспечения.
валентина Показати IP 7 Листопада 2016 22:28
а сколько мне положено как малозабеспеченой семье если имущества никакого я неимею в браке не состою не работаю имею ребенка 1 месяц подскажите пожалуста на какую сумм могу росчитивать и еще малозабеспечена виплачивается каждий месяц или один раз
Екатерина до валентина Показати IP 15 Грудня 2016 15:28
Выплачивается каждый месяц,на каждых полгода нужно поновлять документы. С размером приблизительно так: ваш прожиточный мтнимум (пм) 1600, пм на ребенка 1355. Теперь 600×0,21+1355×0,85=1487грн вам ся. НО от этой сумы отнимается среднемесячный доход за последних полгода, тоесть учитывается зп(если работали), дородовые,а также единоразовая помощь на ребенка. В итоге выходит что среднемесячный доход за последних полгода превышал ваш пм. Поэтому вряд ли впм что-то будут платить. Через 6 мес после получения вами приличных сум вы будете получать на ребенка860грн И ВСЕ!!! Вот тогда вам оформят помощь! Ибо среднемесячный ваш доход за полгода составит лишь 860 грн. Значит1487-860=627 грн вам должны будут доплачивать. А также говооится еще о доплате 250 грн на ребенка ( тоесть 627+250) но многие говорят что эти деньги есть только на словах,а реально их нет! Как-то так
наталя Показати IP 12 Грудня 2016 19:07
на скільки днів можуть затримувати соц виплату на дитину
олег Показати IP 15 Грудня 2016 19:13
коли вже буде нараховані гроші по опікунтву за грудень...не держава а пародія як так можна..?
НАДИЯ Показати IP 12 Січня 2017 10:11
ЧИ ДАЛИ В ЗАПОРОЖИ СОЦ ВИПЛАТИ
Наталія Показати IP 19 Лютого 2017 20:57
Скажіть ,будь ласка,чи може наша сім'я отримувати якісь кошти на дитину від 3-х років,якщо ні я,ні чоловік офіційно ніде не працюємо?
Елена Показати IP 10 Квітня 2017 10:20
Скажіть будь ласка як правильно рахувати доходи підприємеця 3 група,якщо його доходи 450—500грн?
Ірина Показати IP 12 Травня 2017 13:41
Скажіть в квітні 27 числа поновила документи на соціальні виплати але ось в травні не нарахували, скажіть може ще нарахувати?)
Надія Показати IP 25 Липня 2017 14:36
Добрий день. В мене сімя з 4х , я чоловік, син 12 років і син 6 місяців. знахожусь у декреті. чи можу оформити малозабезпечену?