USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Як зміниться ціна газу з 1 квітня

28 Березня 2017 23:33
З 1 квітня як для населення, так і для промислових споживачів вводиться нова система оплати за використаний газ: окремий платіж за паливо як товар, і окремий - за витрати на його доставку і розподіл серед споживачів. Рішення про це прийняли 28 березня на засіданні НКРЕКП, йдеться на сайті газової служби.

Абонплата сплачується щомісяця і є фіксованою сумою, яка не залежить від обсягу спожитого в розрахунковому місяці газу.

Виділений з ціни газу платіж за його доставку є фактично абонплатою за підключення до системи газопостачання. Хоча офіційна назва - тариф на послуги суб'єктів природних монополій, які здійснюють транспортування і розподіл природного газу, або оплата вартості послуг транспортування і розподіл природного газу як плати за потужність.

За словами глави НКРЕКП Дмитра Вовка, рішення про відділення абонплати від ціни газу «базується на трьох принципах - прозорість, безпека і створення умов для конкуренції».

Така абонплата покриває витрати на доставку газу як по «великій трубі», тобто системі ГТС (в середньому 23% від загальних витрат), так і на подальший його розподіл по місцевим мережам.

Абонплата сплачується щомісяця і є фіксованою сумою, яка не залежить від обсягу спожитого в розрахунковому місяці газу. Її розмір розрахований за методикою, розробленою НКРЕКП, ключовим параметром в якій є максимальна потужність лічильника газу, встановлена у споживача.

Зараз, з метою соціального захисту, для домогосподарств абонплата встановлена на рівні, який суттєво нижче, ніж для промислових споживачів.

Протягом 3 років рівні тарифів для побутових і непобутових споживачів будуть вирівняні.

Для прикладу, з 1 квітня тариф на розподіл газу для побутових споживачів компанії "Київоблгаз" становитиме 2,549 коп/куб. м на годину, для промислових - 3,607 коп/куб. м на годину (всі тарифи без ПДВ)

При цьому в Києві для побутових і непобутових споживачів ПАТ "Київгаз" тариф буде однаковий - 1,273 коп/куб. м на годину.

За інформацією комісії, така абонплата на розподіл для найбільш поширеного типу лічильника (G4, 54% від загальної кількості абонентів і близько 80% від загального споживання по країні) в місяць складе 92 гривні на місяць.

Раніше, 22 березня Кабінет Міністрів продовжив ще на 1 рік - до 1 квітня 2018 року - дію спеціальних зобов'язань НАК «Нафтогаз України» і постачальних компаній постачати газ населенню і підприємствам теплокомуненерго.

Постановою про продовження спецпослуг регулюються тільки ціни продажу "Нафтогазом" газу як товару (4 942 грн/тис куб. м без ПДВ), в той час як в попередній редакції (діє до 1 квітня 2017 року) Кабмін визначає також граничні, кінцеві ціни на газ для населення (6 879 грн/тис куб. м з урахуванням всіх витрат на транспортування, податки та торгові націнки).

Виходячи з цього, з 1 квітня 2017 роки відбудеться поділ ціни на газ для населення на ціну газу як товару (4 942 грн/тис куб. м плюс гранична торговельна націнка газопостачальної компанії 2,5%) та плати за його транспортування і розподіл ( так звана абонплата, яку споживач буде оплачувати регулярно, незважаючи на обсяги споживання).
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 34
Луцьк Показати IP 28 Березня 2017 23:44
Ще введіть абонплату за дихання повітрям, вже не знають як останні копійки з людей здерти
Шляшко) до Луцьк Показати IP 29 Березня 2017 22:23
Пропоную цього ВОВКА на вила!!!
Иван до Луцьк Показати IP 30 Березня 2017 14:02
Предлагаю ввести ещё абонплату за хранение для нас газа в газохранилищах. За каждый "пук" нужно платить
Пендрик Йолупович до Иван Показати IP 5 Квітня 2017 10:36
Будемо більше пукати і буде свій газ без абонплати
Радомишиль Показати IP 29 Березня 2017 06:51
Ще введуть на ''чисте'' повітря. На все свій час. Ви ходіть, люди, на вибори.
Гройсман Показати IP 29 Березня 2017 07:56
Та ми там вже просто крепко зажерлись. Цінову політику пишемо по зорях, а ціни беремо з довідника "потолок". А тепер реально: Наш народ і так ледь кінці з кінцями зводять, обклали комуналкою більше 70% від середнього доходу, і це називають інтеграцією в ЄС??? Тоді поясніть будьте добрі, чому в ЄС максимальна вартість комунальних послуг не перевищує 25% від середнього доходу??? Ви ще хочете якусь інтеграцію??? Ви ще про щось говорите і обіцяєте і тим самим скорочуєте робочі місця і урізаєте уклади??? Я розумію, що своєю думкою нічого не поміняю, але почитайте конституцію: "Основним органом влади в Україні є народ!", давайте про це задумаємось і щось спробуємо змінити!!! Дякую за увагу.
Олена до Гройсман Показати IP 29 Березня 2017 09:06
Самий дієвий спосіб впливу на владу - це бойкотування. Народ є джерелом влади й народ не згоден здійснувати необгрунтовані платежі.
ребе Фтук до Олена Показати IP 29 Березня 2017 12:38
ще живуть на світі люди які так думають? оО п*здець-п*здець...
Петро до Олена Показати IP 3 Квітня 2017 10:04
Підтримую цю ідею!Повний бойкот! Не сплачувати! Доти й будемо б*длом,доки станемо коритись крадіям від влади.
Споживач Показати IP 29 Березня 2017 08:16
Тобто тебе немає вдома місяць-два-три,а ти голубе плати,бо ти ж приєднаний.Просто ідіоти.А електроенергія?Спожив-заплатив.А труби води?Ми також приєднані.Це вже навіть не смішно.
Петро до Споживач Показати IP 3 Квітня 2017 10:08
Ти вже й сам відповів на своє питання! Звичайно,в найближчий час,введуть абонплату і в цих галузях!
Glover Показати IP 29 Березня 2017 08:21
Що хоч придумають, аби нажитися і здерти останнє з людей!!!
ще один споживач Показати IP 29 Березня 2017 09:05
стався до людей так, як хочеш щоб до тебе ставились!!!!!!!
W17 Показати IP 29 Березня 2017 09:28
Давайте всі тут писати про погану владу, інтеграцію в євросоз, тяжке життя простих Українців - може щось і змінеться на краще :)
Олександр Показати IP 29 Березня 2017 09:44
Спочатку ми наймаємо виробничі філію облгазу щоб вони нам за наші гроші провели трубопровід до наших осель, створюємо кооперативви і.т.д., потім вони за наші гроші перевіряють герметичність зварених стиків " які ж самі зварили", за все платимо - за лічильник, за туруби за роботу. Посуті трубопровід наш. А вони нам абон плату за доставку " СКОТИ !!!" нічого більше не скажеш. А давайте ми їм виставим плату за користування нашим трубопроводом. Вони ш свій газ постачають по НАШИХ трубопроводах за які МИ платили. І взагалі, не ми їх ганяли по пустині 40 років, чого вони до нас до""""" лися?? і знущаються з нас.
Споживач Показати IP 29 Березня 2017 09:50
Це Європа.Дімон Фірташ він де-в Європі,в Австрії.Вкрав наші труби,а ми будемо ще і платити.Може пора вже забрати в цих бариг назад своє майно.
Споживач Показати IP 29 Березня 2017 10:31
"Ключовим параметром є максимальна потужність лічильника,встановленого у СПОЖИВАЧА".Де наші лічильники "Волиньгаз"?Терміни збігають 01.01.2018 року.згідно Закону.Далі проводити оплату буде неможливо.Можливо для цього і ввели абонплату.
5 КУБІЧНИХ/АМПЕР-КІЛ Показати IP 29 Березня 2017 11:50
А ЩО ЦЕ ЗА МАЯЧНЯ: коп/куб. м на годину?
ольга Показати IP 29 Березня 2017 12:15
може вже досить здирати з людей останні гроші!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ольга Показати IP 29 Березня 2017 12:17
якщо не проживаєшв квартирі то мусиш платити або відключати. І потім іще викидати гроші щоб назад підключити!!!!!!!!!!!!! Що за Д*біли ці закони пишуть?????????!!!
Квартирант Показати IP 29 Березня 2017 13:11
А в тих в кого немає лічильника, скільки платити?
Квартиранту Показати IP 29 Березня 2017 14:34
Ти ж пишеш в інтернеті-то хоча би поцікався!Там все є.
щвондєр Показати IP 29 Березня 2017 14:37
Не платити. Тупо не платити. Пішли вони НХ!
Правник Показати IP 29 Березня 2017 14:48
Європейські цінності,стандарти...Де в Європі є помешкання без лічильників газу,води,тепла..."Молодое дарование"по прізвищу вовк,якого комсомольсько-олігархічна кліка туди всунула поза Конституцією з необмеженими повноваженнями просто шантажує українців і диктує "свої" "закони".Скоро ще не те буде,якщо ми це "проковтнемо".В них "апетит"ого-го.А ви "нікчемні"платіть все,що вам скажуть,бо вас привчають до покірності.3-3,5 млн. помешкань(квартир)не мають лічильників-то про яку абонплату йде мова.Ці приватні (олігархічні) облгази "плювати" на вас хотіли.Вони вкрали ваші труби,ваші комунікації,качають ваш газ і вимагають ще грошей на утримання.Люди!!!Просніться накінець,бо нащадки вам цього не пробачать.
Алекс Показати IP 29 Березня 2017 16:05
а ніхто не додивився який обсяг використовувався при розрахунку?! 902 мільярди кубічних метрів на рік!!!!
Аля Показати IP 29 Березня 2017 22:53
Щоб вони і їхні нащадки так само щитали копійки,як ми.В нашої країни не має майбутнього.
СЕРГІЙ Показати IP 30 Березня 2017 09:41
ЦІНИ ПІДОГНАЛИ ПІД ЄВРОПУ А РІВЕНЬ ЖИТТЯ ПІД АФРИКАНСЬКІ СТРАНИ .ЄВРОПІ ПОТРІБНА ЗЕМЛЯ,А ЛЮДИ ЗАВАЖАЮТЬ
Споживач Показати IP 30 Березня 2017 13:11
Це знущання над украЇнським народом.Коли я проводив газ, я платив за труби, за зварювання, за пІдключення. Все це коштує не мало грошей. А тепер я за це повинен знову платити? Та ні. Нехай тепер вони мені платять за те, що газ по моїм трубам йде до оселі. А пенсіонери? Як вони зможуть платити? Вони ледь зводять кінці з кінцями? Ледь дочекалися весни. За те, що населення різко знизило споживання газу, вони вирішили обкласти нас податком. За 15-й та 16-й рік газові компаніі недоотримали велику сумму грошей в наслідок того, що люди економили паливо.Це велике неподобство - треба щось було заподіяти таке, щоб гроші потекли знов в Їхні гаманці. І вони знайшли спосіб, як повернути собі втрачене. От і робіть висновки. Далі мовчати???
луцький Показати IP 30 Березня 2017 22:22
Вся суть у тому, що ця влада не вміє керувати країною і економікою! Казна порожня, інвестиції не йдуть, підприємства банкрутіють і закриваються, скрізь корупція, розквіт бандитизму, а можновладцям їсти-то треба і у банку щось сховати, щоб потім за е-декларувати було що... От і доять людей як можуть, а люди голову понурять, коменти напишуть, проковтнуть і далі...або майданити будуть, а наслідок обрання таких-самих або на виборах таких самих обируть :( Щось ніякого майбутнього не передбачається у України - сумно... :(
наука Показати IP 30 Березня 2017 22:26
І як вам 3200 від ГройсМanа - рятує! :) Як рахували людей за бид#о, так і далі продовжують! Мовчить далі, радійте...
розум Показати IP 30 Березня 2017 22:30
А розумні люди попереджали - не робіть того Майдану, не розхитуйте Україну!!! І що - хто правий був??? Весь букет отримали, про що навіть 3 роки тому і не здогадувались і лише у страшному сні могло приснитись :(
Олег Показати IP 1 Квітня 2017 09:50
Як гарно наша влада переймае Европейский долсвід, там де йде мова про те, як собі карман набити. А може спочатку введіть заробітні плати Европейскі? А потім налоги? Україна ніколи не буде заможньою, на превеликий жаль. Бо ми, українці, хапуги й злодюги. Всі сучасні представники влади й бізнесу с народу - українці. Поки бідний, то ще чесний. Як прийде до влади, то сразу курвиться. Нема майбуття. Дуже шкода тих світлих хлопців, які гинуть за Україну, бо ця смерть даремна.
Труба Показати IP 1 Квітня 2017 23:06
Це ужас я по у тис плачу кожен місяць а в хаті 18 тепла . в мене 2 дітей і така холодрига. одуріли
зік Показати IP 5 Квітня 2017 07:30
Дикі корупція, субсидії, мільйони заробітчан, африканські пенсії, голодомор 10 мільйонів за 20років, крим, донбас і так далі це тільки наслідки вкрадених у нас наших газових і нафтових родовищ, електростанцій, шахт, великої індустрії , лісів, землі і інших наших ресурсів злодіями у владі "алігархами". Вернути все в державу і проблем цих немає.