USD 39.35 39.65
  • USD 39.35 39.65
  • EUR 39.57 39.70
  • PLN 9.80 10.00

Яку символіку прибиратимуть з луцького меморіалу

6 Жовтня 2015 18:00
Символи тоталітарного комуністичного режиму, які потрібно демонтувати на території меморіального комплексу «Вічна слава» у Луцьку, визначили члени робочої групи.

Про це йшлося під час засідання робочої групи з питань організації виконання заходів, спрямованих на звільнення від впливу та наслідків комуністичної ідеології в усіх сферах життя міста 6 жовтня.

Так, пропонують змінити напис на стелах (замість 1941 вказати 1939 рік). Працівник Українського інститут національної пам’яті Леся Бондарук пропонувала замінити і напис «1945», адже на меморіалі поховані не лише загиблі під час Другої світової війни.

Заступник начальника управління містобудування та архітектури Луцької міської ради Ярослав Матвіїв повідомив, що підготував лист голові ОДА щодо меморіалу, адже це пам’ятка національного значення. Голова облдержадміністрації дав доручення відділу культурної спадщини підготувати петицію на ім’я Міністра щодо зняття пам’ятки з обліку (пропоновані зміни не можна робити, доки меморіал лишається пам’яткою національного значення). Окрім цього, він доручив створити робочу групу з науковців, які повинні розробити концепцію реконструкції меморіалу та винести її на обговорення громадськості.

Своєю чергою, депутат міськради Павло Данильчук рекомендував знести яскраві приклади радянського минулого, які є на меморіалі, а решту питань вирішувати, залучивши експертів. До прикладу, він назвав серп і молот. Йшлося також про зображення ордену Перемоги на стелі, напис про діяльність партійних осередків, які поширювали комуністичну ідеологію, напис «слава радянським партизанам», зображення ордену Червоного прапора, копії радянських нагород, напис «слава доблесним збройним силам Радянського союзу».

Також демонтувати хочуть зображення ордену Леніна та медалі «За победу над Германией», орден Червоної зірки, напис «партійні, комсомольські та радянські робітники, які загинули в 1946-49 роках», знести пам’ятник знак героям війни (є пропозиція його перенесення в музей, також пропонують переглянути його декорування, у якому присутня георгіївська стрічка).

Перелік символів тоталітарного комуністичного режиму, які пропонується демонтувати, передадуть міському голові.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 35
Проти Показати IP 6 Жовтня 2015 18:16
Сволочи! Вот и все, больше ничего не скажешь.
))) до Проти Показати IP 6 Жовтня 2015 22:54
вони нічого не приберуть, це пам'ятка національного значення. ну поговорять багато.
567 до Проти Показати IP 7 Жовтня 2015 07:23
Невже це головна проблема, і нема куди діти пару мільйонів міського бюджету, оплатіть краще операцію якійсь хворій дитині, цим ви хоч життя комусь спасете
БОГ до Проти Показати IP 7 Жовтня 2015 08:16
да сволочи ну и что? есче немного и весь комплекс уберем как в прибалтеке
Кріс до БОГ Показати IP 7 Жовтня 2015 13:59
Ось і Яхве об'явився
Kazapit Показати IP 6 Жовтня 2015 18:24
Привильно!Це не наші символи.
Анонім до Kazapit Показати IP 6 Жовтня 2015 19:14
Естественно, что это не твои символы, бывшая ляхская, а ныне пиндосовская подстилка.
Проти Показати IP 6 Жовтня 2015 18:33
Это наша история, и от нее никуда не денешься. Что эти идиоты за период незалежности построили? Только грабят и рушат то, что построили кровью и потом наши отцы и деды. Позор!!!
Анонім до Проти Показати IP 6 Жовтня 2015 21:21
Не лише це наша історія: це і репресії, і звірства НКВД, в т.ч. розстріл в'язнів в Луцькій тюрмі, вбивства українських патріотів. Але вас цікава лише та сторона історії, яка пов'язана з радянською символікою. Якщо так - то щасливої дороги в РФ, де така сторінка є державною ідеологією.
Анонім до Анонім Показати IP 7 Жовтня 2015 00:40
Сколько в Волынской области погибло мирных жителей от рук: 1)сталинского режима; 2)немецко-фашистских захватчиков; 3)украинских националистов?
Юрист до Анонім Показати IP 7 Жовтня 2015 09:09
Спитай у фашиста Путіна!
Анонім до Анонім Показати IP 7 Жовтня 2015 22:26
Треба було не наклепувати сусідові на сусіда,за те що кабан товще,от і не було би вьязнів
лучанка Показати IP 6 Жовтня 2015 18:41
Чудово! Треба встановити символи УПА і українських патріотів!!!
123 Показати IP 6 Жовтня 2015 18:52
Побудуйте і пишить що заманеться. Не ви його зробили, не вам,нездарам і міняти.
123 Показати IP 6 Жовтня 2015 19:00
коментар було видалено
сс Показати IP 6 Жовтня 2015 20:22
Данильчук це відомий в Україні покидьок та мерзотник
Анонім Показати IP 6 Жовтня 2015 20:23
Будуйте собі окремо,не пхайтесь до НЕ вами збудованого....НЕ шукайте прокляття від людей.
лучанин Показати IP 6 Жовтня 2015 20:40
А взагалі,що означає стела? В християнсько-православній країні повинен бути встановлений ХРЕСТ за загиблими,як за померлими на могилках.І відповідно на урочистих заходах відправа-Панахида.А більшовицькі стели-символи комуняцького минулого повинні бути демонтовані.А ті,що верещать про захист,то це не дивно.Вони ж не православні,а угро-фіни,кацапи,бувші прислужники авторитарного режиму.
))) до лучанин Показати IP 6 Жовтня 2015 22:55
її українці будували,. збудуй щось для початку саме.
Кріс до лучанин Показати IP 7 Жовтня 2015 09:13
На лоба собі хрест постав
ще не зовсім свідоми Показати IP 6 Жовтня 2015 20:42
Головне,що при роботі всі. Робочі наради,зустрічі.поважно щоки дують і,саме страшно,рахують що роблять надзвичайно важливі справи.
Василь Показати IP 6 Жовтня 2015 21:47
А в принціпі слушна ідея. Нема значення на який вони змінять 1941, а от другий рік треба змінювати щороку. Слава Україні!
Лук Показати IP 6 Жовтня 2015 22:25
Стелу у банка укрсоц радянську заберить
Анонім Показати IP 7 Жовтня 2015 01:06
Ну дурдом!!!!!!!
будьба боровець Показати IP 7 Жовтня 2015 09:06
Біда може бути коли вевігласи торкаються до релігії або памяті тисяч людей!!! Я ненавиджу комуністичну епоху, більше всього люблю Україну!!!!, але вийду перший на захист тих людей, яких це може принизити!!! І неважливо хто буде поряд зі мною(комуніст, прости Боже, чи просто ветеран) я вийду з щитом і арматурою!!!, і недозволю топтатись по памяті людей, які щиро боронили СВОЮ землю!!!!
Юрист Показати IP 7 Жовтня 2015 09:06
Ось скільки комуняцької наволочі повилазило, коли ви вже виздихаете!!!
Кріс до Юрист Показати IP 7 Жовтня 2015 12:54
А Ви віруючий?
Анонім до Юрист Показати IP 8 Жовтня 2015 18:22
коментар було видалено
Риба Показати IP 7 Жовтня 2015 09:14
Загальні збори палати № 6
коля Показати IP 7 Жовтня 2015 11:32
купа "експертів" над цим трудиться, не покладаючи сил, отримують ЗП за рахунок платників податків, маразм з маразмів!
Катерина Показати IP 7 Жовтня 2015 15:23
Не можу зрозуміти чому так принципово щоразу стирати/руйнувати/переписувати факти - ще 5 років тому всі ходили на меморіал і вшановували світлу пам'ять тих, хто здобув таку довгоочікувану перемогу. Зараз давайте швиденько все стремо, забудемо - вони погані, тепер інші хороші. Це якось нелогічно і неправильно! В історії треба шанувати кожен факт і робити з нього висновки. І старатись жити по-новому, світлим і праведним життям. А не переписувати історію так, як це вигідно кожному новому президенту!
Катерина Показати IP 7 Жовтня 2015 15:30
Мій дід був комуністом. Для нього це було престижно. Він ніразу не приходив на роботу напідпитку, і забороняв підлеглим (бо працював на заводі, що також тоді було не соромно а престижно) пити. Не вкрав з заводу ні на копійочку. Він вибивав для своїх підлеглих якісь зустрічі з керівництвом, екскурсії, додаткові премії. Мені не соромно що мій дід - був комуніст! Бо на той момент свого життя він мав ПРИНЦИПИ, ЦІЛЬ В ЖИТТІ, КАР'ЄРНИЙ РІСТ, якість СТІЙКІ переконання. А не міняв партії немов "криса" під віянням моди і політичних гасел. Я не вважаю що якщо комуніст то відразу його треба зневажати, бо людина він золота! І ще ніхто з моїх знайомих і друзів не сказав про нього жодного поганого слова! І нам усім треба в першу чергу лишатись ЛЮДЬМИ! Чесними, вірними і справедливими. В такій ситуації, як ми зараз опинились - немає іншого виходу ніж взаємодопомога!
Анонім до Катерина Показати IP 7 Жовтня 2015 21:31
Дуже правильно написано. Дякую.
R2-D2 до Катерина Показати IP 8 Жовтня 2015 01:22
Підтримую повністю!
Кріс Показати IP 7 Жовтня 2015 16:17
Катерина молодець)