USD 39.62 39.90
  • USD 39.62 39.90
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.94

З вилами і любов'ю - на Волині зустрічають переселенців

17 Листопада 2014 08:31
Не розібравшися, що за "ворог" приїхав, волинянин зустрів бус із журналістами та переселенцями спочатку із вилами... Щоправда, потім з'ясувалося, що чоловік - зовсім не агресивний, просто не зрозумів, хто перед ним.

Так, унаслідок збройного конфлікту на Донбасі Україна стала першою в Європі за кількістю тимчасово переселених. Лише згідно з офіційними даними, маємо 450 тисяч людей, які покинули рідні домівки і намагаються налагодити життя в інших куточках України. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Навіть донецький клуб "Шахтар" може перебратися у Львів. Його тимчасовою базою може стати тамтешній стадіон "Арена Львів". Принамні, львівські ЗМІ стверджують, що футболісти команди активно шукають собі житло в місті - і навряд чи у них виникнуть з цим проблеми.

Утім, для менш заможних донецьких біженців ситуація вкрай непроста. Два місяці тому журналісти ТСН розпочали унікальний соціальний експеримент. Кореспондент Юлія Дячук разом із чотирма "східняками" поїхала на Волинь - у колиску УПА - шукати у тамтешніх селах порожній будинок. Це була справжня пригода, але хату вони таки знайшли - у волинському селі Радовичі. І от минулого тижня знімальна група поїхала їх провідати.


Родина переселенців уже обжилася в новій-старій хаті. Майже кожен день дві-три людини приходить у гості - приносить то банку сала, то кусок м'яса. А картоплі нанесли стільки, що її вистачить родині аж до весни.

Біженці також уже знайшли для себе нові місця роботи. Уже майже місяць Ярослав Романенко працює у Луцьку на заводі, де роблять проводку для машин. Робота непогана, зарплата також, але їздити треба аж за 70 кілометрів. Сестра Ярослава Яна влаштувалася офіціанткою в найкращий ресторан у сусідському Турійську. Добу вона працює – три відпочиває. Отримує за це 1,3 тисячі гривень і все ніяк не звикне до Волині.

"У неділю всі йдуть у церкву. На всі свята вони там. Ми такого і не чули ніколи. Сподіваюсь, що я тут звикну, що це почне ставати моїм домом. Поки що важко: готують інакше, святкують інакше, ходять інакше, розмовляють інакше. Іноді запитують: "А ти сепаратистів бачила?", - говорить Яна.

Ще один переселенець Віталій влаштувався найкраще - працює завідувачем виробництва на місцевій пекарні. "За два місяці, які я тут перебуваю, на свою адресу не почув жодного поганого слова і не побачив жодного "бандерівця", який би полював за "східняками". Цього немає – це просто міф", - каже Віталій.

Переселенці вже трохи побілили своє нове житло, підрихтували, а на весну планують капітальний ремонт.

Перед тим, як їхати на Волинь, ми поїхали в Харків. Подивитись на тамтешнє будівництво містечка для переселенців. Спочатку знімальну групу зустріли дуже непривітно, намагалися затулити камеру. А потім показали те містечко. Щоправда, там поки лише один зведений будинок. Усі інші – ще тільки збираються встановлювати. Тут зможуть розмістити до півтисячі переселенців. Коли – ще поки неясно, але саме містечко потім тут буде постійно.

Поки що переселенцям важко, але здаватись ніхто не збирається. Ми домовились зустрітись рівно через рік. І щиро віримо, що їм усе вдасться.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.




Система Orphus