USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

За рік українці стали краще ставитися до Росії, – опитування

12 Березня 2019 19:19
На п'ятому році війни понад половина українців добре ставляться до Росії.

Про це свідчать результати спільного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) та російської недержавної дослідницької організації «Левада-центр», пише УНІАН.

Так, згідно з даними дослідження, в Україні у лютому 2019 року добре або дуже добре ставилися до Росії 57% громадян, погано або дуже погано – 27%, 17% – не визначилися.

У Росії добре або дуже добре ставилися до України 34% громадян, погано або дуже погано – 55%, 10% – не визначилися.

Як зазначив генеральний директор КМІС Володимир Паніотто, за останній рік ставлення українців до Росії істотно покращилося (з 48% до 57%), в той час як позитивне ставлення росіян до України коливалося в межах похибки вибірки і становило, як і зараз, приблизно третину населення (32-34%).

Під час опитування респондентів запитували про ставлення окремо до керівництва Росії та до населення Росії.

Так, до росіян (громадян Росії) позитивно ставиться 77% українців, до керівництва Росії – 13% (переважно за рахунок опитаних жителів східних областей та Донбасу), а до українців (громадян України) позитивно ставиться 82% росіян, до керівництва України – 7%.

«І в Україні, і в Росії позитивне ставлення до держави зумовлене, перш за все, позитивним ставленням до населення. З чим може бути пов’язане істотне покращення ставлення українців до Росії і росіян, яке відбулося протягом останнього року? Одна з можливих гіпотез – передвиборча кампанія й активізація роботи проросійських політичних сил і телевізійних каналів», – зауважив Паніотто.

У прес-релізі за результатами опитування зазначається, що, порівняно з лютим 2018 року, відсоток тих, хто вважає, що Україна має бути незалежною від Росії, залишається таким самим – 87%, при цьому кількість українців, які хочуть закритих кордонів з Росією, зменшилася (з 44% до 39%), а кількість тих, хто бажає незалежних відносин, але без кордонів і митниць, збільшилася (з 44% до 48%).

Згідно з результатами опитування, у Росії, порівняно з березнем 2018 року, зменшилася кількість бажаючих закритих кордонів з Україною (було 39%, стало 25%) і збільшилася кількість бажаючих об’єднатися в одну країну (було 10%, стало 17%).

КМІС з 8 по 20 лютого 2019 року провів всеукраїнське опитування громадської думки методом особистого інтерв’ю серед 2042 респондентів віком від 18 років, що мешкають у 110 населених пунктах України (крім АР Крим та непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей). Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,3% для показників, близьких до 50%; 2,8% – для показників, близьких до 25%; 2,0% – для показників, близьких до 10%; 1,4% – для показників, близьких до 5%.

«Левада-центр» проводив опитування за репрезентативною вибіркою населення Росії, 1600 осіб у віці 18 років і старше, в період 15-20 лютого 2019 року. Опитування проведене у 137 населених пунктах, 50 суб’єктах РФ. Дослідження проводилося вдома у респондентів методом особистого інтерв’ю. Статистична похибка при вибірці 1600 осіб не перевищує: 3,4% для показників, близьких до 50%; 2,9% – для показників, близьких до 25%/75%; 2,0% – для показників, близьких до 10%/90% і 1,5% – для показників, близьких до 5%/95%
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 22
Stalker Показати IP 12 Березня 2019 19:33
А може ні рф якось не в радість (
! до Stalker Показати IP 12 Березня 2019 20:44
Грош ціна цьому дослідженню. Не знаю ні одного друга, колеги, просто знайомої людини яка б ставилась до росії хоча б нейтрально. Всі негативно, від слова дуже.
Луцьк Показати IP 12 Березня 2019 20:18
Вкотре неправду висвітлює змі
Ой до Луцьк Показати IP 12 Березня 2019 20:46
Так ми ж братішєчькі. Мишібратія!
777 Показати IP 12 Березня 2019 20:37
умнеют люди,это хорошо,
Восточная Украина Показати IP 12 Березня 2019 20:56
Все правильно написано мы давно хотим присоединиться к России Запад и верховная рада пусть идут к чертям.
Дякуємо дякуємо Показати IP 12 Березня 2019 20:57
Ваша газета не даремно номер 1 на Волині, бо найменше фейків!
+ до Дякуємо дякуємо Показати IP 12 Березня 2019 21:35
Класний стьоб!
Богдан Сташинський Показати IP 12 Березня 2019 22:38
Не треба ототожнювати поняття Росія і росіяни та Кремль і Путін з його державною політикою ... А питання поставлено *е*ілом для *е*ілів... Таки і відповіді....
123 до Богдан Сташинський Показати IP 12 Березня 2019 23:17
Ну не скажіть. Підтримка пуйла росіянами у війні з Україною 100% (виключення з цього тільки підтверджують загальну тенденцію). Росіяниненавидять Україну і українців, і саме на підтримці росіян і тримається режим пуйла. Їм (росіянам) як і пуйлу потрібна імперія, війни і кров, - бо це ознаки їх "велічія". Так що поки пуйло=росіяни, і навпаки.
Богдан Сташинський до 123 Показати IP 13 Березня 2019 00:11
В тебе трисомія по 21-й хромосоме. піз....й до лікаря, але це не лікується...
мама до 123 Показати IP 13 Березня 2019 08:08
Россиянам нужна сильная, независимая страна. А война выгодна украинским властям, которые за годы войны обогатились в разы. А Украину и украинцев уже продали перепродали за кредиты МВФ.......Открой глаза, включи мозги, а не тупо делай из россиян врагов.
Надоїло !!! Показати IP 12 Березня 2019 23:49
Вся система працює, щоб українці ненавиділи росіян, преса публікує відповідні статті, коли щось трапляється погане у сусідній державі- обов'язково згідно плану треба "радіти", бо ж як же інакше! А потім будуть втирати, що українці такі християни, он як у церкву ходять українську, як за неї боряться...тьфу... Де Ісус Христос вчив ненавидіти?!!! Ну де це так пише??? У Вас можливо якесь своє видання Біблії???? Заслужили, праведно заслужили зубожіння, виїзду економічно активного і працездатного населення, розколу України, війни, корупцію. Якщо у серці ненависть, то хоч і живи у церкві, толку з того!!!
ДО псевдоюродивого до Надоїло !!! Показати IP 13 Березня 2019 07:33
А у Вас напевно дійсно своє видання Біблії, за яким можна розпочинати війни, просливати кров, так ??? Чому рАША постійно розпочинає криваві конфлікти на територіях інших православних держав, - Молдова, Грузія, Україна ??? Після такого дійсно, - Я НЕНАВИЖУ рАШУ ВСІМ СЕРЦЕМ, ВСІ МОЇ КОЛЕГИ І ДРУЗІ ТЕЖ.
Анонім до ДО псевдоюродивого Показати IP 13 Березня 2019 22:31
Це треба було говорити ще до майдану!!! Ненависть мізки відключила, от і докотились чи то докотили до війни, на якій верхівка добре заробила!!!! А ви ненавидьте, по їх методичці ви правильно робити....тільки державі від цього краще не стає!!! Краще щоб українці між собою гризлися, бо ж легше ними керувати!
ООО до Надоїло !!! Показати IP 13 Березня 2019 07:35
О! Вже почали прикриватись Біблією ... Потрібно було про Біблію памятати КОЛИ ВІЙНУ НА ДОНБАСІ РОЗВЯЗАЛИ, кров невинних жертв ціє\ війни на росії і росіянах.
Анонім до ООО Показати IP 13 Березня 2019 22:37
А чому війна, точніше АТО, яке говорили закінчиться за декілька днів!!)))??? Розпочали, щоб грошенят заробити. Ви, що настільки сліпі, що цього не бачите. Чи ненависть вам очі закрила?! Можливо хватить заїжджених тем, всі адекватні люди розуміють, що війну почали,щоб просто тупо заробити!!! Розв'язали???? Ви серйозно??!!! Спланували все завчасно, і ваші дії спрогнозували, того і заробили!!! А ви вірте наївно, що все почалося через відмову підписання асоціації з єс. Якби не це, то щось інше придумали б!
УКРАїНЕЦЬ Показати IP 13 Березня 2019 07:43
росія наш ворог-НАЗАВЖДИ!!!Горіть в пеклі.
УКРАїНЕЦЬ Показати IP 13 Березня 2019 08:33
В 2014р. дівчина дуже гарно відповіла на цю тему:"Никогда мы не будем братьями,ни по родине,ни по матери,духа нет у вас быть свободными,мы не станем вам даже сводными..."Нічого додати.
Я до УКРАїНЕЦЬ Показати IP 13 Березня 2019 16:18
і та дівчина скільки років після цього в Росії на заробітках? зморозила фігню...а дурні з нею носяться
123 Показати IP 13 Березня 2019 10:20
до Росії може ставитись добре тільки ідіот або той хто має грощі від Росії.
Я до 123 Показати IP 13 Березня 2019 16:19
поміняй методичку в сшп.. твої фуфлогонства застаріли на 2 роки