USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Замок польської письменниці, що поблизу Луцька, хочуть відновити

11 Березня 2016 11:00
Відновити замок Габріели Запольської, що у селі Прилуцьке, пропонують спільно Генеральним консульством Республіки Польща.

Про це йшлося під час позачергової третьої сесії Волинської обласної ради 10 березня.

Із запитом до голови ОДА звернувся депутат фракції «УКРОП» Олександр Омельчук. З його слів, до нього звернулися мешканці села Прилуцьке Ківерцівського району. На території цього села, що розташоване у 5 кілометрах від Луцька, розташована пам’ятка архітектури – замок видатної польської письменниці Габріели Запольської. Архітектурна споруда перебуває у вкрай занедбаному стані та потребує значних коштів для реконструкції та відновлення.

Ця пам’ятка має історично-культурне значення для розвитку туризму на Волині. Так, у 2017 році планується святкування 160-річчя від дня народження письменниці та прибуття представників Республіки Польща. У зв’язку з цим, депутат просить звернутися до Генерального Консульства з пропозицією співфінансування відновлювальних робіт цієї пам’ятки архітектури.

Депутати підтримали запит колеги.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 9
фінансист Показати IP 11 Березня 2016 11:38
а може б облрада ще й на Олику щось виділила?
о.конончук Показати IP 11 Березня 2016 13:11
Саша май совість!
Саша Показати IP 11 Березня 2016 13:22
Замість ПТУ краще замки зробити, ьр нащо ті ПТУ розплоджувати
Анна Показати IP 11 Березня 2016 13:49
Треба видати твори видатної письменниці українською мовою.
123456 Показати IP 11 Березня 2016 14:01
Яке цікаве життя в людей... Одні памятники зносять, інші відновлюють... Через кілька років знову буде навпаки, аби лиш красти кошти.
123456 Показати IP 11 Березня 2016 14:09
Так хочу додати... Для впорядкування польського кладовища на місці колишнього с. Островок Любомльського р-ну, спаленого "побратимами" в 1943-му разом з мешканцями, ще в 2013-му виділено і потрачено на будівництво асфальтованої дороги через болото 16 млн. державних коштів. На підведення такої ж дороги протяжністю 500 м до українського кладовища біля Хелма поляки не затратили ні копійки, роботи виконано "Луцькавтодором" знову ж таки за кошти нещасної України. Памятники наших, у т.ч. солдат поляки руйнують, а ми їхні відновлюєм. Раби і є раби, бидло було і ним лишиться.
полюх Показати IP 11 Березня 2016 16:01
якщо поляки погоджуються то тільки за!!!
Галина Показати IP 11 Березня 2016 23:32
Уявіть собі скільки потрібно коштів для відновлення, а вірніше для побудови будинку (ХУІІІ ст.) батьків Габріелі Запольської. Це утопія