USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.20 39.40
  • PLN 9.71 9.93

Завтра в Луцьку розглядатимуть позови екс-міліціонерів

10 Квітня 2016 20:55
Волинський обласний суд розглядатиме справи працівників поліції, які не пройшли переатестацію і хочуть поновитися через суд. Зокрема, відбудеться слухання у справі щодо скасування рішення атестаційної та апеляційної комісій про звільнення із правоохоронних органів рівненського «бурштинового магната» В’ячеслава Єфтенія.

Про це повідомляє журналістка Ірина Мусій у мережі Фейсбук.

«Завтра, 11 квітня, у Волинському окружному адмінсуді знову розглядатимуть справи працівників поліції, які не пройшли переатестацію і хочуть поновитися через суд. Протягом дня відбудеться 7 судових засідань. Серед них такі фігуранти, як рівненський «бурштиновий магнат» В'ячеслав Єфтеній. Перше судове засідання в цій справі вже було», - йдеться у дописі.

Зауважимо, що екс-керівника управління по боротьбі з економічними злочинами поліції Рівненщин В'ячеслав Єфтеній на перше судове засідання не з'явився.

Позов Єфтенія розглядатимуть завтра об 11:00 годині.

Окрім цієї справи, окружний суд розгляне позови екс-міліціонерів Юрія Матюшка (9:30 година), Руслана Шпака(11:15 година), Віктора Євтушика (14:10 година), Тараса Назарука (14:20 година), Ярослава Соломонюка (15:00 година) та Павла Івановського (15:30 година).

Також журналіска повідомляє, що в деяких справах третьою стороною виступає Волинська обласна профспілкова організація атестованих працівників ОВС України (Володимир Буравський).
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Лучанин Показати IP 10 Квітня 2016 21:36
Давайте все розглянемо в рамках закону! Грузинку відправимо вчити українське законодавство.(крапка)місцевих активістів дільничними інспекторами.шпигу на Рівненську ....
Пенсіонер Показати IP 10 Квітня 2016 21:40
В країні закон чи хвороблива уява неврівноважених діточок.Суди ще. Є??
Нешаріков Показати IP 10 Квітня 2016 22:08
ПРАВДА Атестація на чесність: як реформували МВС 50008.04.2016Facebook Twitter Google+ VK Що Ви знаєте про те, як в Україні визначали, хто залишається в новоствореній Національній поліції? Запитайте у рідних, друзів, колег, що вони знають про нових поліцейських? Вони молоді, красиві, патрулюють вулиці, з ними можна фотографуватися – здебільшого відповідають саме так. Разом з тим, то лише один підрозділ Нацполіції – патрульні. Мало хто замислюється, як обирають людей, що мають боротися зі злочинністю. Мова про тяжкі злочини: вбивства, зґвалтування, розбійні напади, крадіжки. Мова про економічні злочини: оборудки з податками, приховані корупційні схеми. В ряді областей робота Атестаційних комісій, що по суті вирішували, хто з представників правоохоронних органів має залишитися в реформованому відомстві, завершилася. Результати їх роботи призвели до навали судових позовів тих, кого звільнили та несхвальної оцінки дій від Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Інструкція з атестації В своїй роботі представники атестаційної комісії керуються спеціальними інструкціями, де і прописано порядок проведення оцінювання. Тут атестація працівників Національної поліції не відрізняється від будь-якої іншої кваліфікаційної перевірки. Сама ж атестація проводиться в декілька етапів. Спочатку проводиться тест на профпридатність, далі тест на загальні знання. Також з правоохоронцями може проводитися співбесіда. Максимальний бал, що отримуює тестований – 60. Якщо є хоча б 25 балів, то атестований має право подавати на апеляцію, якщо не згідний з рішенням переатестації. За результатами повного аналізу діяльності кандидата, його досягнень, навичок та балів за тести, атестаційна комісія виносить своє рішення. Варто зазначити, що атестаційні комісії складаються зі свого роду волонтерів – людей, що не мають відношення до МВС. Проте на їх плечі покладена доля службовців, що мають захищати правопорядок в країні. А Ви знаєте, хто брав хабарі? Ще під час підготовки до атестації, представники МВС говорили, що основні критерії, якими керуватимуться атестаційні комісії у своїй роботі, – це три найбільш важливі для працівника поліції компетенції: мотивація, готовність прийняти зміни та чесність і ступінь довіри. Розроблені чіткі визначення цих компетенцій і міра їх виявлення. «Для прийняття максимально об’єктивного рішення по кожному з працівників, комісії розглядатимуть атестаційні листи із характеристиками керівництва, виписку із особової справи, послужний список,інформацію про дисциплінарні догани або заохочення, копію декларації про прибутки, а також відомості про особу, яка проходить атестацію, що надійде із відкритих джерел», – наголошувала радник Голови Національної Тамара Сліпець. Для того, щоб у членів атестаційних комісій не залишилося жодних сумнівів щодо благонадійності кандидата, правилами атестації передбачена можливість проведення співбесіди. Як пояснили ПРАВДі, співбесіду проводять у разі, коли виникають сумніви, чи не причетна до корупції особа, що проходить атестацію. ПРАВДа знайшла правоохоронця, що проходила атестацію в Київській області. До речі, саме з цього регіону і почалися атестації. На співбесіді ставили наступні питання: Чи маєте борги у місті N? Назвіть прізвища своїх керівників, які беруть хабарі? Чи бачити себе на іншій роботі? Чи поїхали б на роботу в іншу область? "Для мене, як професіонала, що пропрацював в органах більше 18 років, такі питання викликали просто шок та обурення. Яким чином, відповіді на ці питання могли пояснити комісії, чи порядна я людина та чи є професіоналом?", - говорить співрозмовниця ПРАВДи. В МВС пояснили, що по-перше, таких питань ставити не могли. Могли перевіряти на психологічну витримку або ж попросити указати походження майна чи статків, що викликають сумніви. Ми не будемо робити висновки, наскільки задані питання можуть прояснити причетність до корупційних схем чи прояснити ступінь вмотивованості людини. За результатами атестації правоохоронець отримала 33 бали. Рішення комісії – звільнити з правоохоронних органів. "Для того, щоб зрозуміти обґрунтування такого рішення, намагаюся й досі отримати протокол, що атестаційна комісія зобов’язана складати після перевірки кандидата. Поки мені цього не вдалося, хоча атестація проходила ще на початку лютого. Тому я подала позов до суду. Я не визнаю результати такої атестації", - додає правоохоронець. Чи існують протоколи атестації? Як раніше коментував ПРАВДі адвокат Національної поліції, на сьогоднішній день в регіональних судах чимало позовів від правоохоронців, які не згідні з рішенням атестаційних комісій. "В судах сьогодні є 300 позовів, щодня їх кількість збільшується. Ми готові, що ці позови будуть", - деталізує радник міністра МВС Іван Варченко. Основною причиною судових позовів є порушення правил проведення атестації, та відсутність протоколів засідань атестаційних комісій. Саме цей документ мав би пояснити, на яких підставах людину звільнили з органів правопорядку. "Станом на 03.03.2016 року протоколи засідань атестаційних комісій та засідань апеляційної атестаційної комісії північного регіону до Управління кадрового забезпечення ГУНП в Київській області не надходили", - таке формулювання містилося у відповіді на звернення, що подала співрозмовниця ПРАВДИ до Нацполіції. Цей запит в Нацполіції було направлено розпоряднику інформації, а саме до атестаційної комісії ГУНП в Київській області. Відповіді на це звернення так і не надійшло. Таких справ в українських судах є чимало, проте судді не поспішають виносити рішення. Чекають на створення прецеденту. "Зараз іде вал справ пов'язаних з атестацією. Наскільки мені відомо, в регіонах суди не спішать з винесенням рішень, чекають, яка буде судова практика", - розповідає адвокат Національної поліції України Олег Волошинович. Слово за судом Роботу атестаційних комісій, за даними джерел ПРАВДи у МВС, піддав критиці сам Міністр внутрішніх справ України, визнавши, що масове звільнення кваліфікованих правоохоронців призвело до суттєвого зростання злочинності. Для того, щоб порівняти цифри, лише у місті Фастові Київської області з 30 працівників поліції (слідчі, карний розшук), що проходили атестацію, залишилися працювати лише 10 правоохоронців, 20 – звільнено зі служби в поліції через службову невідповідність. Враховуючи особливості законодавчої системи України, тепер потрібно чекати на рішення судів, у відповідності до яких буде зрозуміло, чи повернуться до лав правоохоронних органів поліцейські, що мають досвід роботи та вважають, що їх звільнили незаконно. "Насправді, дійсно є прояви порушення законодавства під час проведення атестації правоохоронців. – говорить юрист Жанна Кузьменко.Почати хоча б з самого закону "Про Нацполіцію". Там є пункти, що дозволяють звільнити людину, яка перебуває на лікарняному. Це пряме протиріччя нормам КЗпП України, яке підкріплене судовою практикою". Правник пояснила, що дуже рідко застосовують одну норму, що прописана в Інструкції про атестацію. Мова йде про підпункт 4 п. 15 цієї Інструкції, у відповідності з яким, якщо людна не набрала максимальну кількість балів при атестації, то не обов’язково її одразу звільняти. Якщо члени атестаційної комісії прийшли до висновку, що особа займаній посаді не відповідає, то вона підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність. Адже працівники, які пропрацювали в органах міліції (поліції) понад 15-20 років і були звільнені зі служби через службову невідповідність залишилися психологічно та морально подавлені, залишилися без засобів існування, безробітними. "Члени атестаційної комісії зобов’язані всебічно розглянути зміст атестаційного листа, що складає безпосередній керівник особи, з’ясувати відповідність викладених у ньому даних дійсному стану справ у службовій діяльності поліцейського, який атестується, та зробити висновок, яку посаду має займати атестований", - зазначає Жанна Кузьменко. В таких атестаційних листках відображаються результати службової діяльності згідно з функціональними обов’язками, містяться дані про дисциплінованість, принциповість у вирішенні службових питань, уміння будувати свої стосунки з громадянами та колегами по службі, здатність працювати над усуненням особистих недоліків, дані про авторитет у колективі та серед населення. Також зазначаються відомості про прагнення до досконалості, почуття особистої відповідальності, стійкість моральних принципів, поведінка поза службою, володіння іноземними мовами, стан здоров’я, фізична підготовка, особливості характеру. Крім того в таких листках міститься висновок керівника, його оцінка, чи відповідає особа, яка проходить атестацію, займаній посаді.Наприклад, у нашої співрозмовниці він був, і там було зазначено, що вона відповідає займаній посаді. Проте на рішення атестаційної комісії рекомендації безпосереднього керівника не вплинули. Впродовж підготовки до реформування правоохоронних органів грузинська команда говорила чимало гучних та натхненних слів. Створення Національної патрульної поліції Екою Згуладзе можна назвати певною перемогою. Хатія Деканоідзе, взявшись за реформування більш складної структури, припустилася дуже серйозних помилок. Головна з них – нехтування законом. Погодьтеся, що в будь-якій цивілізованій країні закон все ж важливіший за промови. І якщо в МВС все ж взялися за реформи, то робити їх потрібно по закону. Сьогодні українці змушені розплачуватися за помилки грузинської команди. Насправді, в МВС усвідомлюють, що проколи є і вони серйозні. Настільки серйозні, що обговорюють навіть призупинення проведення атестацій в областях, де вони ще не проведені. Атестаційний іспит закордонні реформатори не витримали. Тепер справа за українською судовою системою, чи складе вона свою атестацію на чесність?
АСАВ Показати IP 10 Квітня 2016 22:51
Якщо менi на державному рiвнi гарантують недоторканнiсть можу розібратися з ними в центрi мiста перед громадою i пiду спокiйно святкувати з вiдчуттям виконанного громадянського обов'язку!!!
Театр за ширмою Показати IP 10 Квітня 2016 23:18
А хто така Мусій? Та ні хто. Була члЄном апеляційної комісії...то чому не буре участь в судових засіданнях, як представник апеляційної атестаційної комісії. А то сидить збоку, як глядач......і ні бе ні ме ні кукуріку. Вивчила одне слово латинське "одіозний" і срізь його ліпить чи треба чи не треба, дає якісь коментарі..... Хай би спочатку вивчила б законодавство та інструкцію про атестацію.... Вибачте но з такою реформою та атестаціями як екс-грузіняки, так і одіозні журналісти, та активісти а точніше "нові махновці" "обосра...сь". Ну буде судове засідання....і що далі???? Ну виграють ці люди суди...... і що ? Будуть і далі праціювати......подадуть потім позови до одіозних журналістів про спростування неправдивої інформації та стягнення моральної шкоди...... А ці потім судові витрати та моральну шкоду ці сплатять з бюджету з наших податків..... Це не реформа та не атестація....а проста розправа....та замилювання очей народу від реальних проблем в країні..... Чистку слід робити в системі правоохоронних органів.....но не методами махновського руху.
777 Показати IP 10 Квітня 2016 23:21
Тож будемо надіятись, що справедливість переможе і всі незаконно звільнені працівники поновляться на роботі . Тому хочу побажати ім успіхів. А так званим " вершителям людських доль" представникам апеляційних комісій від душі бажаю опинитися на місці тих хлопців , які більше дясяти років працювали без вихідних і свят і були викинуті як непотріб. В житті все повертається бумерангом.
До ВН Показати IP 11 Квітня 2016 00:14
Не треба піарити цих лапенят. Все і так зрозуміло.Суди розставлять всі крапки.Прийдіть краще на суд по Вальчуку і розкажіть, як його вигнали з роботи і який він видатний громадський діяч. Реабілітації підопічних генеральчика?
Вася Показати IP 11 Квітня 2016 07:24
Вражає!!!!! Мусії , Доманські, Котлюки, Попики, Ніколайчуки та інші, ваші реХформи вже привели до влади рошенків, Яценюків, Турчинових, Гонтаревих,.....вам потрібно змін? і що стало жити краще? по новому? почались зміни? Ви на себе взяли відповідальність на зміни в країні тож прийдеться відповідати, є ще Закони та Конституція а не власні амбіції та неповноцінності!
КОЗАК Показати IP 11 Квітня 2016 08:44
Не треба використовувати слово ЖУРНАЛІСТКА до таких як Мусій (Крапка) та Доманська, що вони написали, що зробили корисного для Волині? Гнати в шию Мусії , Доманську, Котлюка, Попика, Ніколайчука і їх подібних, але за все треба буде відповідати по закону, готуйтеся ...