USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.05
  • PLN 9.76 9.92

Жінки, вчителі, студенти та поліція: в Україні готується повна мобілізація населення

17 Грудня 2023 12:01
Народна депутатка від «Слуги народу» Мар’яна Безугла повідомила, що Рада готує законопроект, згідно з яким зміниться мобілізація та її правила, перелік осіб, які мають право на відстрочку, механіка військового обліку, рекрутингу та звільнення зі служби.

Про те, як проходитиме мобілізація в Україні, пише УНІАН.

Мобілізація 2023 – хто має право на звільнення

За словами Безуглої, на відстрочку і звільнення мають право:

– Всі особи з інвалідністю.

– Ті, хто мають троє і більше дітей.

– Якщо двоє військовослужбовців мають дитину, то один з них має відстрочку і право на звільнення (чоловік або жінка). Тобто, якщо жінка вирішує піти на військову службу, то чоловік таким чином може отримати відстрочку.

– Якщо у сім’ї особа неповнолітня з інвалідністю.

Читати ще: Мобілізація по-новому, повістки на імейл: які зміни готує Рада в новому законопроєкті

– Якщо повнолітня недієздатна дитина з інвалідністю / дружина або чоловік / батьки дружини або чоловіка 1-2 групи (при цьому особа з інвалідністю сама обирає кому відстрочка)

– Опікуни особи з інвалідністю 1-3 груп, яка визнана в судовому порядку недієздатною.

– Вагітні жінки та жінки в декреті.

– Тільки чинні нардепи (всіх колишніх прибрали), обрання депутатом – підстава для звільнення.

– Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час АТО або відсічі збройної агресії проти України.

Відстрочка, але не підстава для звільнення:

– Здобувачі послідовної вищої освіти, яким менше 30 років або є 30 років.

– Всі науковці з вченими званням.

– Всі викладачі, які працюють на повну ставку.

Не підлягають мобілізації протягом 6 місяців після звільнення ті, хто був у полоні, і ті, хто був мобілізований і звільнений. Підлягають мобілізації за бажанням особи з інвалідністю та ті, хто був у полоні.

Читати ще: У Раді готують великий законопроєкт про мобілізацію в Україні. Що відомо

Підстава для звільнення осіб:

– які побували в полоні (недобровільно),

– генерали за рішенням військового керівництва,

– які прослужили під час дії воєнного стану 36 місяців (опрацьовується),

– які уклали короткостроковий контракт під час мобілізації (громадяни віком 18-25 років).

Якщо законопроект ухвалять, то настане практично загальна мобілізація в Україні, тому що право на відстрочку втратить навіть поліція, Бюро економічної безпеки і пенітенціарна служба.

Мобілізація в Україні 2023 – зміни процесу

Нардепи також пропонують прибрати строкову службу, звільнити всіх строковиків – вони переходять в мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років).

Також вводиться базова загальновійськова підготовка до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років (за бажанням спеціальна базова загальновійськова підготовка за спеціальностями, перелік яких визначається Міноборони).

Читати ще: Хто отримає відстрочку від мобілізації: у Раді розповіли про зміни до законодавства

Процес мобілізації передбачає, що місцеві державні органи, адміністрації зобов’язані, а не сприяють мобілізації, як раніше. Мобілізація транспортних засобів – розширення на всіх, крім фізичних осіб. Додатково вводиться обмеження прав ухильників і посилення участі Національної поліції.

Повна мобілізація населення – повістки, статуси

Варіанти вручення повістки за новими правилами наступні:

– у ТЦК СП представниками ТЦК СП;

– за місцем проживання представниками ТЦК СП, поліцейськими;

– за місцем роботи-представниками ТЦК СП, поліцейськими;

– у громадських місцях представниками ТЦК СП, поліцейськими.

При цьому, мобілізований при підготовці – рекрут (не можна задіяти, крім підготовки; визначаються можливості, фізична здатність, фактична придатність; менше грошове забезпечення). Повністю забирається можливість відправити громадянина непідготовленим на фронт. Якщо рекрут не проходить етап підготовки, то його можна звільнити без додаткових витрат для держави.

Категорію «обмежено придатний» приберуть. Залишаться тільки придатні і непридатні до служби.

Нардепами гарантується і соціальний захист:

– Відпустка 90 днів (без поділу на частини) після полону для тих, хто продовжує служити.

– Відпустка 90 днів (без поділу на частини) для тих, хто служить більше 24 місяців, з них 12 місяців в зоні бойових дій.

– Перелік сімейних обставин для звільнення визначаються Законом (зараз і Закон і Кабмін – є розбіжності).

– Військове командування буде зобов’язане проводити обов’язкову ротацію на лінії зіткнення – не більше 3 місяців, визначити порядок звільнення строковиків. Ротація в ТЦК (не всіх) через 3 роки, призначати осіб з інженерної ВОС тільки на інженерні посади.

Як проходитиме мобілізація жінок в Україні

Якщо законопроект ухвалять, то жінки стають на військовий облік (порядок обліку визначається Міноборони), проходять базову загальновійськову підготовку, під час дії воєнного стану залучаються до проходження військової служби (на бойові посади – лише добровільно), звільняються від проходження базової військової підготовки (крім загальних підстав) у зв’язку з вагітністю або у зв’язку з доглядом за дитиною.

Мобілізація в новому законопроекті – обов’язки громадян

Безугла повідомила, що військовозобов’язаних громадян зобов’яжуть:

– Надати дані про місце проживання роботодавцю.

– Пройти медогляд під час мобілізації.

– Самостійно з’явитися в ЦНАП / ТЦК СП для уточнення даних.

– Постійно носити з собою військово-обліковий документ під час дії воєнного стану.

Діятиме сертифікат захисника, який може відображатися в Дії, а не повістка. Військовий облік за кордоном – визначає КМУ. Рекрутинг проходитиме в ЦНАПі, центрах зайнятості та центрах рекрутингу (тільки добровільно). Прямий призов до військових частин – через рекрутинг.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 66
Влад Показати IP 17 Грудня 2023 12:26
Є ще одна пропозиція. Обовязково призвати бузуглу, не дивлячись що вона - "депутат". Якщо не захоче - потягнемо на фронт за ноги. І обовязково - в штурмовики. Якщо на шлемі напишемо - "бузугла", навіть самі дикі під-ри будуть тікати від цієї мадам, що зійшла з розуму.
здивований Показати IP 17 Грудня 2023 12:28
Сукі зелені ви вже вкрай йо...сь...
Анонім до здивований Показати IP 17 Грудня 2023 14:58
Будеш дивуватись в окопі. Треба захистити вітчизну, аби твої брат (сестра, дружина, діти, мали Україну).
здивований до Анонім Показати IP 17 Грудня 2023 17:30
Чому не захищаєш, а язиком плещиш?
здивований до Анонім Показати IP 17 Грудня 2023 17:53
Тільки після вас разом з безмозглою....
кілограм до Анонім Показати IP 18 Грудня 2023 04:07
Так чого незахищаєш?і,синок,запамятай ,то не УКАЇНА для людей а ти для УКРАЇНИ,ти винен їй ще до народженнч і розплатитися повинен саме шкурою,тою що на тобі,хоча вона тобі і неналежить-тож достав тільце в тцк і виконуй їх інструкції а нп іншим розказуєш-зрозуміло?
Військовий до кілограм Показати IP 18 Грудня 2023 18:47
Соромно за гнид
911 до Анонім Показати IP 18 Грудня 2023 15:11
Народився-плати,вчишся-плати,хочеш житло-плати,захворів-плати...за все плати....що виконала держава переді мною,який борг???? То чому в мене перед державою є якийсь борг????
Відьма до Анонім Показати IP 18 Грудня 2023 15:23
А президент не хоче піти воювати?чи він боїться.4 рази ухилявся то хай і йде.І хай поліція йде яка велосипедистів підрізає.
Володимир до здивований Показати IP 17 Грудня 2023 22:01
Щось вона зовсім охаміла.
дідо Показати IP 17 Грудня 2023 12:37
Електорат ,який голосував за слуг народу та Зеленського ,повинні бути першими в ТЦКСП.
8 Показати IP 17 Грудня 2023 13:04
Могли ще в березні 22 року припинити цю страшну війну, але ж не захотіли, бо мільярдами доларів запахло, а на людей і те, що втратили території, їм плювати. Всіх членів партіі слуга народу на всіх рівнях мобілізувати і відправити в Авдіівку, Бахмут і тд, але не в штаб, а на ноль! Самі хай куплять собі бронікі,мавіки, авто з того що накрали
Брахман до 8 Показати IP 18 Грудня 2023 17:46
Яким чином могли? Поясніть будь ласка...
Саня Показати IP 17 Грудня 2023 13:11
Всіх депутатів вже давно треба було мобілізувати, а майно їхніх родичів конфіскувати. Вже всі давно побачили, що держава може існувати без депутатів ще краще чим з ними!
Жінка Показати IP 17 Грудня 2023 13:36
Ага, ага, всіх кріпаків і селян... Ми не підемо, хоч ви лусніть.
Анонім Показати IP 17 Грудня 2023 15:21
ага, вже побігла, з розгону я в армію. Для початку всіх хабарників, пристосуванців держструктур, тилових 'ваєнних', 'патріотичноналаштованих' мажорів відправте, а ще своїх родичів заберіть з Європи на фронт, в окопи, а тоді і я подумаю чи прийти вам на допомогу
Анонім Показати IP 17 Грудня 2023 15:44
А може вже варто думати і шукати шляхи, як припинити цю бійню нарешті, а не безкінечно про те ,як позабирати, повбивати і покалічити і тих які ще вцілили?!!! Чи це буде продовжуватися доти, доки не винищать геть усіх?!
Думайте до Анонім Показати IP 17 Грудня 2023 18:55
Планують винищити всіх, а от земельку вже продають, їм стільки голодранців на ній не треба.
123 Показати IP 17 Грудня 2023 15:52
Чим далі, тим більше росте впевненість, що ця влада зібралася воювати до останнього українця. Тобто, це геноцид українського народу.
456 до 123 Показати IP 17 Грудня 2023 16:55
Геноцид почався вже давно -цінами, зарплатами, пенсіями. А щодо мобілізації...то коли влада відправить своїх синочків на війну тоді і я подумаю, чи мій син туди піде
Аут до 123 Показати IP 18 Грудня 2023 15:49
Кацапе, скачи на бутилці далі. Методичка в тебе застаріла рік назад.
Голова Показати IP 17 Грудня 2023 17:23
Та можна і призвати 1 млн чи 2. Але чи має держава можливість всіх вдягнути взути нагодувати. Мовчу про зарплату.. В мене в селі батько продав коня, щоб вдягнути сина і відправити на війну, бо ми навіть військову форму пошити не можемо. Владі попарабану ми своїх дітей вивезли за бугор а Ви прості селюки човпіться. А кінчиться війна ми всі вернемся і далі будим красти
Олена Показати IP 17 Грудня 2023 18:58
Чому у військовий час не приймають закон, щоб в депутатів вилучити гроші з рахунків на захист України?! У них у їхніх сім'ях на рахунках великі суми і в час війни не приймаєте такий потрібний закон ?!
кілограм до Олена Показати IP 18 Грудня 2023 04:12
Розберись для початку як влаштована держава,як і хто пише і приймає закони а тоді пиши
Анонім до кілограм Показати IP 18 Грудня 2023 10:30
Мені вже тепер до одного місця як влаштована держава, головне, що я бачу, що держава - не справедлива, брехлива і лицемірна, в цьому винна вся наша влада, і для мене цього вже достатньо. Будь-яка нормальна держава повинна бути для людей, а не навпаки, тому що цінністю є саме люди. Держава має бути справедливою в очах більшості її громадян, щоб громадяни в цій державі бачили її цінність для себе і хотіли її захищати. В нас це є?
Я за Показати IP 17 Грудня 2023 19:22
Мобілізуємо всіх 73%, МИ ЗРОБИЛИ ЦЕ РАЗОМ
Орест Показати IP 17 Грудня 2023 23:34
Броні немає в депутатів, чудово! У кожне відділення по одному! Слава ЗСУ!
Олександр до Орест Показати IP 18 Грудня 2023 15:34
Невірно - написано бронь усім діючим депутатам
Правда Показати IP 18 Грудня 2023 06:41
Ця війна на роки,а може і назавжди.Так,що прийдеться захищати Україну з депутатами,чи без,бо вона просто може зникнути і це всі усвідомлюють,але просто не кажуть.До цього Закону багато запитань-придатний-непридатний(конкретика по хворобах),вікові категорії,персіонери військові,правоохоронці,інші,фінансування,мат.забезпечення,навчання,ухилянти за кордоном(дуже багато),жінки і т.д.Приймуть,тоді і обговоримо.Надіюсь залучать військових,волонтерів,НАТО і інших.
Валерій Показати IP 18 Грудня 2023 07:42
А де ж лозунги Зе команди, ??? ,,Давайте зробимо їх разом" ,,Давайте зробимо їх ще раз" і 73% запряглись і пішли, і зробили.....
Андрій. до Валерій Показати IP 18 Грудня 2023 13:42
Ти чого мамкин бандит свій рот поганий вітдкриваєш? Сидиш дома ховаєшся, то і сили. Закрий їба..о і не вякай. Без таких мудаків як ти підар.м русским наїбашим)
Роман Показати IP 18 Грудня 2023 07:54
Подивіться, скільки мерзоти висунуло свої голови з кротячих нір, зважте, кому поставлені плюси і мінуси. 90% відсотків тих, яким не має значення, в якій і чиїй України жити. Лише б захистити свою шкуру. Принцип один: нехай всі загинуть на війні, аби я залишився в живих. Продажне паскудство!!!
Божий перст до Роман Показати IP 18 Грудня 2023 10:26
Завидуй молча.
Адекват до Роман Показати IP 18 Грудня 2023 10:26
Чому нехай загинуть усі? Де ви це бачили? Більшість адекватно оцінює ситуацію і за перемовини а не за боротьбу до смерті, бо України без українців теж не буде.
Анонім до Роман Показати IP 18 Грудня 2023 10:44
Я в такій Україні жити не хочу бо коли в тебе рак то ср**и вони хотіли на конституцію і на тебе навіть інвалідності не дали "тиж і так здохнеш випишіть додому щоб статистику не портив лікарні" допомоги ноль а коли ти сам ледве видерся і вижив протягом 11 років ( в березні 22 погасив самостійно останній платіж кредиту на лікування) тут бац і ТИ ЇМ ВИНЕН В ТЕБЕ ОБОВ'ЯЗКИ, випустіть я не хочу виживати в такій країні.Ти собі навіть не уявляєш яке пекло я пережив щоб вижити, чому я тепер маю здохнути за якусь посадку/кордони 91 року.
Анонім до Анонім Показати IP 18 Грудня 2023 15:20
Бажаю мінусаторам захворіти так само як я і бути одночас з бідної сім'ї, якщо вони виживуть хай потім розкажуть як це "класно" лікуватись в нас без грошей коли тобі пропонують прикупити місце в гаразджі з знижкою.
Лара Показати IP 18 Грудня 2023 11:19
Всіх депутатів на фронт,бо то через них та війна і президентів і олігархів.Вперед !!!!
Микола Показати IP 18 Грудня 2023 11:57
Давайте всіх на війну, хто працювати буде?чи ця влада сподівається завжди у борг жити і так вже їх набралися, що правнуки наші не віддадуть
Ліза до Микола Показати IP 18 Грудня 2023 13:28
Ніхто. Американці з руськими і китайцями будуть тут працювати а наші діти будуть у них в рабах. А ми всі на кладовищі. Вже зрозуміло що ми воюємо не за Україну .... А за землю для інших людей ... Я захоплююсь людьми які йдуть добровільно захищати .... Це святі люди... Бо ідуть тому що благородні. Але нас всіх тупо використовують...
Анонім Показати IP 18 Грудня 2023 12:03
Жонок, чоловіків, синів і дочок усіх політиків, олігархів, мільйонерів, депутатів, працівників держструктур в штурмові бригади, в окопи. Народ має побачити приклад справжнього патріотизму від 'иліт'. Чужими руками легко жар загрібати, нехай спробують своїми.
Отто Бісмарк Показати IP 18 Грудня 2023 13:34
Цікаво, "Зелені" свідомо набирають таких "політиків" як Третьякова, Безугла, Дубінський в свої лави, чи це випадкове явище...? А як Безугла взагалі планує "прививати" мотивацію воювати таким "бійцям" - також за рахунок прийняття чергового законопроекту???
Євгеній Показати IP 18 Грудня 2023 14:53
Доброго дня,кожен військовий стоїть сьогодні на захисті своєї Сім'ї , Дітей, Дружини, Батьків. Яка Мобілізація Жінок і Студентів???? Я вважаю що на сам перед потрібно Мобілізувати і усіх Депутатів усіх рівнів,відправляти на передову,а за ними військове командування яке віддає безглузді команди,і ще одна ланка ТЦК які порушують уже всі закони.Тільки відправляти їх в якості Солдат,щоб вони відчули весь Патріотизм.
Любов Показати IP 18 Грудня 2023 15:29
Ще один дебільний законопроект,якщо така мобілізація треба починати з депутатів ,урядовців,чиновників всіх рівнів та їх найблищих родичів,нехай покажуть приклад ,як треба захищати Батьківщину!
Бісмарку Показати IP 18 Грудня 2023 16:16
Безуглість, дубінізм.. колись діти в школі будуть вивчати ці явища.
Юлія Показати IP 18 Грудня 2023 16:18
Брехня як ви вже боти задрали
Олена Показати IP 18 Грудня 2023 16:35
– Тільки чинні нардепи (всіх колишніх прибрали) - ШО? Тобто колишні нардепи мають відстрочку? - та це якійсь сюр, блд
Tezei Показати IP 18 Грудня 2023 16:49
Дайош депутатский штурмовий батальон ВР
Лучанин Показати IP 18 Грудня 2023 17:13
Готувати не значить прийняти. Депутати не проголосують!
Анонім до Лучанин Показати IP 19 Грудня 2023 10:48
Про початок війни теж казали що нічого не буде в що вийшло ?
Анонім Показати IP 18 Грудня 2023 18:20
шо апять? воєнний комунізм? а жінка і дочка Зеленського будуть медсестрами в військовому госпіталі? а сини Порошенка підуть в штурмову бригаду? Марина Порошенко може снайпершою потягне? Взагалі-то з усіх депутатів вийшли б чудові штурмовики, але нажаль, не бажають, максимум всезнаючі екперди, або тилові вояки
Анонім Показати IP 18 Грудня 2023 19:18
Чому ніхто не відправить на війну суддів які отримуюсь по 300 тис зарплати та щонайменше 100 тис пенсії щомісяця, нехай ідуть захищати надані їм блага. Інші вмирають щоб вони це мали.
Віталій Показати IP 18 Грудня 2023 22:38
З 1 січня 2024 продаж української землі без людей, то за це померли хлопці?
Яйценюх до Віталій Показати IP 19 Грудня 2023 00:58
Яйценюх вас почув!!
Ольга Показати IP 19 Грудня 2023 00:10
Геноцид власної влади над народом
Сергій Показати IP 19 Грудня 2023 05:39
Пора, мабудь гнати всіх зелених, разом з безуглою від влади, бо вони вже навлротили, а далі же буде. Жінок мобілізувати та 36 міс, це занапто.
Анонім до Сергій Показати IP 19 Грудня 2023 12:15
Я так розумію всі попередні рішення цієї влади вас влаштовували?
Анонім до Сергій Показати IP 19 Грудня 2023 14:17
36 місяців а тепер нюанс "час перебування на лінії зіткнення" тобто безвилазно на нулі 2-3роки тоді відпустять апо факту ніколи! якщо виживеш 3роки на нулі, рахуй як виграв мільярд доларів в лотерею.
Дмитро Показати IP 19 Грудня 2023 08:46
Та ніколи депутати проти себе таке не приймуть,зампокойтесь.
Анонім до Дмитро Показати IP 19 Грудня 2023 10:52
Чинні депутати,суді,прокурори та їхні помічники матимуть безмежну відстрочку(на період воєнних дій) ви законопроект одним місцем читали ?
Володимир Показати IP 19 Грудня 2023 11:29
Яке к**чене її в Павлова треба відправити
Вв Показати IP 19 Грудня 2023 18:20
Коли хтось при владі скаже: треба зброю робити, купляти, гроші виділяти на зброю а не на дороги, будинки, потрібні заводи для виробництва зброї і т.д. То вони дибіли тільки людей на убой женуть. Чим сука воювати мають, зброї нема, дронів мало, снарядів нема. Кількістю не виграєш, а зброєю. Видумані кончені закони не допоможуть...
Ім'я то є, але навіщ Показати IP 19 Грудня 2023 18:26
Куди ми котимося. Слів нема, одні емоції.
Анонім Показати IP 19 Грудня 2023 18:47
А народжувати хто має ? Чоловіків вгробили, давайте ще й жінок доб'ємо , а далі діток на війну ... Маразм . Жінки й так мають право вступати в лави ЗСУ , а пані Безугла хай спочатку зробить приклад піде до ЗСУ , а не робить політичну кар'єру на горі і кістках
Знахарь Показати IP 19 Грудня 2023 20:45
Одін точічний удар по крімлю харошей рокетой дайош і лічінка зла ліквідірована полнастью. Нужна бороться с маткой, а не з робочими мурахами, котрі лізуть на нашу землю! Ніужелі єто нипанятно камандующему?
Олег Показати IP 19 Грудня 2023 21:22
Даємо гарантію ,що на передку для Безуглої будуть створені всі умови для проходження служби по мобілізації :і персональний покемон з лентами набоїв, і теплік з біноклем, і бліндаж з карематом ,і армійський добовий сухпай,і сусід буде по бліндажу-хмільний дядько Василь з своєю контузією, ...от тільки на що не можемо дати гарантію , так це на деструктивну поведінку мишей, які слухай надгризають, під спальнік залізають, і чесоткою з часом сусідів ногороджують та спонукають хмільного Василя автоматом клацати і гранати мацати....)