USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

У Волиньраді вирішили не переносити святкування 8 березня

5 Березня 2014 11:28
Рекомендувати органам місцевого самоврядування перенести святкування міжнародного жіночого дня з 8 березня на травень пропонував Віталій Собко.

Про це йшлося під час 24 позачергової сесії облради 5 березня.

Як зазначив депутат Віталій Собко, у зв’язку з гострою політичною ситуації та тим, що досі у лікарнях помирають Герої Майдану, він звернувся із запитом до начальника обласного управління культури Володимира Лисюка. У запиті він рекомендував чиновнику звернутися до органів місцевого самоврядування з проханням перенести святкування на 4 травня (неділю Жінок-мироносиць за церковним календарем), або на 11 травня (День матері).

Депутат наголосив, що він не вимагає скасувати свято, а лише пропонує перенести святкові заходи на іншу дату. Колеги все ж не підтримали його запит.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 22
Тарас Показати IP 5 Березня 2014 11:31
А відзначення 200-річчя Шевченка 9 березня теж перенести? "Свобода" у свому репертуарі, все роблять на розкол у суспільстві, а ще священник!!!:(
Анонім до Тарас Показати IP 5 Березня 2014 13:31
А ти не рівняй Шевченка з 8 Березня. Останнє свтякують, а Шевченка - вшановують. По-перше, що він помер, а по-друге, він цього заслужив. Статус пошани значно вищие статуса свята. Святкувати - не значить шанувати. А на Пасху ми вшановуємо Христа і радіємо Його Воскресінню.
надія Показати IP 5 Березня 2014 11:34
що це за свято??? жінку треба любити і поважати щодня.
Аліна Показати IP 5 Березня 2014 11:40
То в понеділок буде вихідний?
Х Показати IP 5 Березня 2014 11:56
Ще б святкування Пасхи перенесли... думали, думали і придумали...
Анонім до Х Показати IP 5 Березня 2014 13:28
Через таких Х (іксів) і з’явилася Небесна сотня.
Гость Показати IP 5 Березня 2014 12:38
Натуральні придурки та й годі
Зельда Показати IP 5 Березня 2014 12:42
А може вже пора ЦІ РАДЯНСЬКІ "СВЯТА" перестати відзначати?Та й не зайвим буде поцікавитись історією появи цього свята і чому воно припадає на пурим.
Клара до Зельда Показати IP 5 Березня 2014 12:48
Це Міжнародне свято ти "знавець" трахтібідох!!!
123 до Зельда Показати IP 5 Березня 2014 13:21
ви хоч напишіть що пурим-це єврейське свято діток!!!!!!!!!!!!!
Володя Показати IP 5 Березня 2014 13:03
Бидло є бидло. Комуно-єврейські свята- перша необхідність!Волиняки ще не прозріли!
тупакам Показати IP 5 Березня 2014 13:05
Полісся , яка має статися подія, щоб ти порозумнішало! ГУЛЯЄМО!!!
алкаш Показати IP 5 Березня 2014 13:06
Це дійсно чергове велике свято!
жінка Показати IP 5 Березня 2014 13:08
Дякую Розі Люксембург і Кларі Цеткін за свято.
Зельда до Клари Показати IP 5 Березня 2014 13:08
Кларо,може ти підкажеш між якими народами воно відзначається?Німці точно не святкують,а ти з просовковими мізками мабуть ніколи не відмовишся від святкувань.
васька Показати IP 5 Березня 2014 13:10
Депутати черговий раз нажертися мріють. До с***ки їм політична ситуація.
Ковельчанин Показати IP 5 Березня 2014 13:12
Цікаво, як БЮТ проголосував.
ковельчанину Показати IP 5 Березня 2014 13:13
Так як регіони.
Валентина Показати IP 5 Березня 2014 14:33
А я згідна, щоб жіноче свято перенесли на неділю Жінок-мироносиць за церковним календарем,яке завжди припадає на другу неділю після Пасхи.
березень Показати IP 5 Березня 2014 14:50
Для тих хто у бронепоїзді і біля нього! Це свято встановлене на рівні державного свята і якщо хтось хоче його відміняти, то тільки ВР це може зробити, а не депутат Собко у волиньраді!!! Ну а якщо і внесуть таку пропозицію у ВР, як ви думаєте, люди, що живуть на Сході України у Криму, це підтримають? То чи доцільно знову грати на нервах людей, саме зараз напружувати і так не легку ситуацію? Ото і видно хто вносить розкол і смуту у суспільство це "Свобода"!!! Робіть висновки...
історія свята Показати IP 5 Березня 2014 16:05
Міжнародний жіночий день (або Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир ООН) відзначається 8 березня з 1977 року. Історія Міжнародного жіночого дня починається з "маршу порожніх каструль", який влаштували 8 березня 1857 нью-йоркські текстильниці. Вони вимагали підвищення зарплати, поліпшення умов праці та рівноправності жінок. Цю подію стали називатися Жіночим днем. У 1908 році в останню неділю лютого тисячі жінок вийшли на вулиці Нью-Йорка з вимогою поліпшення умов праці і виборчого права для жінок. Поліція розігнала демонстрацію за допомогою шлангів з крижаною водою. У 1909 році жіночий день знов був відзначений жіночими маршами і страйками в Ньй-Йорку, в 1910 році вони відбулися вже по всій країні. Тоді ж делегатки американських соціалістичних і феміністичних організацій вирушили до Копенгагена на II Міжнародну конференцію жінок-соціалісток, учасницею якої була активістка міжнародного соціал-демократичного руху Клара Цеткін. Вивчивши досвід американських колег у боротьбі за жіноче рівноправ'я, Цеткін запропонувала жінкам всього світу обрати день, коли вони привертатимуть увагу планети до своїх вимог. Конференція проголосувала за встановлення Міжнародного дня солідарності жінок між "старим" і "новим" стилями. У квітні 1965 року Президія ЦК КПРС постановила внести до доповіді Брежнева про 20-річчя Перемоги тезу про те, що 8 Березня оголошується неробочим днем. СРСР довго залишався єдиною європейською країною, де 8 Березня було державним святом. Після розпаду СРСР деякі республіки колишнього Союзу продовжують святкувати 8 Березня. В Україні, Росії, Азербайджані, Вірменії, Білорусі, Казахстані, Киргизії, Латвії, Молдові, Туркменії 8 березня відзначають як Міжнародний жіночий день. У 1977 році ООН спеціальною резолюцією закликала усі країни світу проголосити 8 Березня днем боротьби за жіночі права - Міжнародним жіночим днем. Більше читайте тут: http://tsn.ua/ukrayina/ukrayina-vidznachaye-mizhnarodniy-zhinochiy-den.html
В. Собко Показати IP 6 Березня 2014 08:47
Ааа, якщо у свята американське коріння, то святкувати, безперечно, потрібно. Ура Американцям!