USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Де тонни пального від ОДА? Волинські волонтери шоковані

11 Лютого 2015 17:21
Щотижня волинські волонтери долають тисячі кілометрів, витрачаючи сотні літрів пального, аби доправити допомогу солдатам. Від влади вони отримали всього 2 тони дизпалива. Однак в облдержадміністрації стверджують, що влада надала волонтерам аж 30 тонн пального.

Нагадаємо, в облдержадміністрації заявили, що волинська влада виділила 30 тонн пального на потреби. Однак, волонтери про це вперше чують.

З цього приводу волинські волонтери зібрали прес-конференцію для журналістів сьогодні, 11 лютого.

Свого часу голова облдержадміністрації підписав «розписку», що розпорядником всього пального, яке виділятиметься волонтерським організаціям, буде регіональний осередок ГО «Автомайдан України». Представники цієї організації кажуть: влада таки виділила пальне, але всього 2 тонни від «Укрпетроль». На цьому дизпаливі вони їздили більше 3 місяців. Усі акти прийому-передачі, всі підтверджуючі документи у волонтерів є.

А ось де поділася решта 28 тон – загадка.

3 тижні після заяви керівництва облдержадміністрації волонтери чекали відповіді, але досі її не отримали. Лише нещодавно з’явилася інформація, що тону виділили самообороні Рожищ, але там заявляють, що заявок не подавали і пального не отримували.

А 15 тон пального виділили спілці ветеранів Афганістану. В цій організації про це пальне також не знають.

Голова спілки Григорій Павлович каже, що від таких заяв влади він, м’яко кажучи, «в шоці». Щочетверга волонтерська група виїжджає на передову, і всі поїздки – за кошти громади.

«Починаючи з травня спілка ветеранів Афганістану самотужки заправляє машини, які їдуть на схід, возить допомогу, теплі речі. І за таку суму - 15 тон - мови не може бути. Покажіть мені людину, хто сьогодні дав таку кількість пального», - каже він.

А волонтер Валерій Курстак, який днями 37 раз виїжджатиме на схід, розповідає, що далі обіцянок волинська влада не зайшла.

«Скільки разів ми оббивали пороги, Гунчик все обіцяв що солярка буде», - каже він.

Натомість він поділився думками, звідки могла взятися така сума. Влітку Міністерство оборони звернулося до обласних та районних адміністрацій з проханням надіслати реєстр допомоги, наданої військовим підрозділам органами влади а також благодійниками, волонтерами і громадськими організаціями. З поміж статей, окрім харчів, бронежилетів, було й пальне.

Ймовірно, що тоді облдержадміністрація відзвітувала в Міноборони про фактично надану допомогу всіма організаціями, як про власні заслуги. А потому Міноборони видало як статистику допомоги влади.

Так, ймовірно, волинська влада відзвітувалася, привласнивши собі чужі заслуги.

«Можливо, такий реєстр був на той час, і просто порахували скільки ми витратили. Але ми ж не сказали, що нам дала облдержадміністрація. Вся ця статистика пішла в Міноборони, і зараз вони видають це пальне за допомогу, яку буцімто надали вони. Ніхто з нас не отримував пального в такій кількості, каже Валерій Курстак.

Така допомога була б волонтерам за щастя, каже Григорій Павлович, і додає: «Тепер облрада нам винна 15 тонн солярки . Борги треба забирати. А нас просто взяли і кинули під потяг».

Щотижня автомобілі волинських волонтерів долають 3-3,5 тисячі кілометрів, об’їжджаючи весь вогневий кордон, заїжджаючи на всі позиції наших хлопців. Щоразу одна машина спалює більше 300 літрів пального, а автомобілів їздить по 2-3.

«Ми зараз намагаємось координувати наші дії, щоб не повторювався маршрут, волонтери намагаються зекономити. Бо це гроші громади», - пояснюють волонтери, як вони витрачають пальне.

Власне, цього тижня відбудеться засідання координаційної ради у облдержадміністрації. Там же і волонтери попросять дати чітку відповідь хто , кому і скільки видав пального. І куди поділися 28 тонн дизпалива, задекларованих у документах.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 30
дідо Показати IP 11 Лютого 2015 17:27
В облдержадміністрації далі продовжує сидіти ригівська банда.
Ігнатій до дідо Показати IP 11 Лютого 2015 18:20
Та шо ви гаварітє?! Тож бля революція гідності! Одні революціонери сидять тепер скрізь. А чого в Данильчука ніхто не запитує звідки квартира і машина після революції взялись і куди поділась елітна турбаза з берегу Світязя, яку він обіцяв переобладнати під реабілітаційний центр для воїнів АТО. А найголовніше - якого *уя він тут робить?
Анонім до Ігнатій Показати IP 11 Лютого 2015 18:32
а віе тепер ВАЛАНТЬОР... х..їв...
Ігнатій до Анонім Показати IP 11 Лютого 2015 18:36
Ну ясно... з одного корита нахлебався, тепер і до іншого підсів.
Дончанин до дідо Показати IP 11 Лютого 2015 19:04
коментар було видалено
Анонім Показати IP 11 Лютого 2015 17:35
Нема слів, тільки мати...............
Анонім до Анонім Показати IP 11 Лютого 2015 17:43
Грабіж грошей вилазить наповерхню.
соляра Показати IP 11 Лютого 2015 17:40
Григорій Павлович, і додає: «Тепер ОБЛРАДА нам винна 15 тонн солярки . Борги треба забирати. А нас просто взяли і кинули під потяг». Павлович, ну до чого тут облрада, запам"ятай раз і назавжди ще є і "Обласна державна адміністрація", скорочено "облдержадміністрація"!
Оля Показати IP 11 Лютого 2015 17:53
Шановні працівники всіх ЗМІ Волинської області! Ви щопонеділка ходите на нараду до голови ОДА, от і задайте йому це питання. І взагалі, ви йдете на нараду і слухаєте Гунчика, що він розказує і зразу про це пишете, а ви провіряєте чи відповідає це дійсності? Ніхто не проводить аналізу, перевірці сказаного, а просто переповідають. А наші владці далі брешуть і розказують як багато зробили для області і простих людей, а насправді це просто слова.
Олі Показати IP 11 Лютого 2015 18:04
А зараз ще взяли плоскоголову, некомунікабельну Головачук, то зараз взагалі там нічого не можна добитись. Все більше і більше лайна зявляється в стінах ОДА.
Іван Показати IP 11 Лютого 2015 18:24
противні брихливі морди...
Анонім до Іван Показати IP 11 Лютого 2015 18:34
Гроші почали проходити не через державне контролювання а віддали на рахунок громоргпнізацій ось вам і результат.
КУЗЬМА Показати IP 11 Лютого 2015 18:33
Голова ОДА БРЕХУН.Годі щопонеділка розказувати байки.Збрехав на фронт із керівництвом своім.
ІВАННА Показати IP 11 Лютого 2015 19:27
Правільно брехунів на війну в кожній райдержадміністраціі іх вистачае.А щодо голови він людей непомічае.На преставлені нового голови Луцького району він переймався тим де сидітиме голова.І зомсім непомітив що два десятка людей стоять біля цнапу.Не барське це діло.Потрібно задуматись нам шановно громадо чи це наш лідер.
Володимир Показати IP 11 Лютого 2015 19:34
Одні достойні інших!
777 Показати IP 11 Лютого 2015 19:38
що ви хочете вiд партийно комсомольскоi номенклатури коли вони працювали на громаду нема вигоди собi нiчого не буде брехня лапша окозамилювання це стиль роботи гунчика сбушниками себе окружити щоб все iвсих слухати адалi ще буде
Мирон Показати IP 11 Лютого 2015 19:52
Не партесь, пальне стибрив Дубняк-він як не вкраде, то деньдаремно пройшов, Гунчик бреше, а Дубняк краде, і діло йде-в АТО їх, нема чого тут просижувати свої достоїнства!
Службовець Показати IP 11 Лютого 2015 20:32
Цей Дубняк то ТУПе створіння,а Гунчик не розбирається в кадрах.
стб Показати IP 11 Лютого 2015 20:50
а Рижкова чому не було на прес-конференції? Можливо він розповів би щось цікавого про диз. паливо...
Анонім до стб Показати IP 11 Лютого 2015 20:55
він в магазині ... торгу є берцями.... на які люди по копійці скидались....
Юрій Показати IP 11 Лютого 2015 20:57
Гунчик брехун і, що тут ще сказати.....
чесно Показати IP 11 Лютого 2015 21:32
волинский батальйон мажор син романюка два сини гунчика плюс зятi племiники сини братiв сестер ще можна добрати оце приклад для всiх а не розказувати байки на нарадах особистий приклад понад усе а то охороняють карабас барабас i закликати громдски органiзацii показуватиприклад
АГА Показати IP 11 Лютого 2015 21:35
Данильчук не волонтер! Інші працюють, але багато займаються "стрибками в сторону". Приємно, коли є просто волонтери, котрі не займаються здирництвом, а просто допомагають військовим, а головне - владу, яку зневажають - ігнорують!
Ігор Показати IP 11 Лютого 2015 21:52
данильчук такий волонтер як гузь космонавт)
Напевне бондарук Показати IP 11 Лютого 2015 21:54
забрав собі пальне і нікому не розуазує)
??? Показати IP 11 Лютого 2015 22:47
А може це екс голови РДА тиронули і за це він іх нагнав . Забрехався голова , ганьба
Люструвати Показати IP 12 Лютого 2015 08:27
коментар було видалено
Хочу знати Показати IP 12 Лютого 2015 09:06
А Укрпетроль це випадком не володириського друга янучара добродія Ковальчука??? Пальне від нього???
Ігор Показати IP 16 Лютого 2015 00:19
відколи це данильчук став волонтером???))))))))))
Порошенко!!! Показати IP 18 Лютого 2015 19:14
Гунчика ***** під суд!!!