USD 24.65 24.85
  • USD 24.65 24.85
  • EUR 27.2 27.46
  • PLN 6.25 6.33

Сучасна молодь загартована духом та більш патріотична

У Луцьку до свята Покрови Пресвятої Богородиці, яке традиційно вважають Днем УПА в Україні, привітали колишніх повстанців. Так, теплу зустріч розпочали із виконання неофіційного гімну УПА «Ой у лузі червона калина», який усі присутні у залі слухали стоячи.
Захід також приурочили й до Дня українського козацтва. Його відвідав Луцький міський голова Микола Романюк, який після урочистої промови вручив відзнаки ветеранам УПА Марії Ткачук та Ользі Лавренчук за вагомий внесок у патріотичному вихованні молоді та заслуги перед країною.
Жінки гордо прийняли нагороди зі словами «Служу Україні!».
«Кожен із вас - це людина-історія. Але усіх вас об’єднує те, що ви поклали життя за волю і незалежність України. Саме ви описали своїм здоров’ям, життям та кров’ю сторінки історії», - зазначив міський очільник і наголосив, мовляв, недаремно у гімні УПА співають: «А ми тую червону калину підіймемо, а ми тую славну Україну, гей-гей, розвеселимо», адже справжніх патріотів не повинна покидати віра у те, що Україна, врешті-решт, підніметься з колін.
До слова, завтра, 14 жовтня, о 14:30 на Замковій площі міста відбудеться громадська панахида за загиблими борцями за рідну державу. Після того усі охочі зможуть поклонитися пам’яті полеглих за Україну, взявши участь в урочистій ході, що стартуватиме від Луцького замку до Театрального майдану, де відбудеться посвята у ліцеїсти, й через вулицю Винниченка завершиться біля могили волинського Героя Майдану Василя Мойсея на меморіальному комплексі «Вічна Слава».

Декілька слів про буремні роки у лавах повстанців Інформаційному агентству Волинські Новини розповіла ветеран УПА Євгенія Лісова. Так, сімнадцятилітньою, практично зі шкільної парти, вирішила вона підтримати повстанський рух та допомагати «хлопцям із лісу»:
«Збирала селом, хто що дав, і заносила хлопцям. Хтось же повинен був це робити. Молодь боролась за незалежність держави. З тих пір згадується й хороше, й погане, однак, якби мені дали можливість прожити життя спочатку, зробила б усе так само. Ми товаришували між собою й поважали одне одного», - розповіла патріотка й зауважила, що за участь у повстанському русі свого часу її засудили на 15 років вислання.

Утім, на думку пані Євгенії, тішить те, що сучасна молодь дуже загартована духом та більш патріотично вихована.
Загрузка...
Коментарів: 14
я Показати IP 13 Жовтня 2014 18:24
А В Кушнір, колишній комуняка, парторг тепер голова братства УПА, не блюзнірство!!!!
УПА Показати IP 13 Жовтня 2014 20:27
Хто документально підтвердить,що УПА зародилась саме 14-го жовтня? Якщо ні,то хто приурочив до Свята Святої Покрови?До вояків УПА ставлюсь з найчистішою, найсердечнішою шаною.СПАСИБІ ВАМ, ЗА ВАШУ САМОВІДДАНУ БОРОТЬБУ,ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ НАШОЇ БАТЬКІВЩИНИ-УКРАЇНИ! Але це СВЯТО повинне бути узаконене якимись документами,а не просто призначене невідомо ким.
Володимир Показати IP 14 Жовтня 2014 03:58
УПА "Поліська січ" на Волині організоване влітку 1941 року Тарасом Бульбою за ініціативою тодішнього прем’єра Уряду УНР у вигнані (екзилі) А.Лівицького. Весною 1943 року після відхилення Бульбою вимоги підпорядкуватися ОУН(р) дружини українських націоналістів захопили штаб Бульби в лісництві на Рівненщині, хто відмовився перейти в підпорядкування бандерівців, були розстріляні, Свої загони Бульба перейменував в УНРА, значна частина яких після визволення Волині в польових військоматах перейшла в ряди Червоної Армії. Прийнято відзначати день УПА на Покрову за ініціативою головнокомандувача УПА Р.Шухевича, а чому з 1942 року - невідомо.
Лучанин до Володимир Показати IP 14 Жовтня 2014 08:23
УПА Бульби - це була нормальна організація і сам Бульба був видно адекватною людиною, бо не захотів робити етнічних чисток на Волині, якими керував Шухевич. Потрібно взагалі розрізняти УПА Бульби і ОУН-УПА: одні адекватні борці за незалежність, а інші - організатори етнічних чисток.
Ая Показати IP 14 Жовтня 2014 07:49
УПА була створена 14 жовтня 1942 року за рішенням політичного проводу ОУН для захисту мирного населення України від знущань Німецької окупаційної влади. Головнокомандуючим УПА, з 1943р. по 1950р. був Роман Шухевич, псевдонім Тарас Чупринка. Маючи визначні здібності, він створив дієздатну, багаточисельну військову силу, котра потужно протистояла Німецьким і Радянським каральним військам.
Лучанин до Ая Показати IP 14 Жовтня 2014 08:25
"... котра потужно протистояла Німецьким і Радянським каральним військам. " і активно проводила етнічні чистки. Навіщо вибирати таких людей, як приклад для виховання молоді? Чому Бульба-Боровець, який не захотів крові невинних людей взагалі ніде не згадується?
Ая до Лучанин Показати IP 14 Жовтня 2014 16:13
Лучанин: ....."і активно проводила етнічні чистки.".....конкретні докази де?
Имя Показати IP 14 Жовтня 2014 07:59
коментар було видалено
Анонім до Имя Показати IP 14 Жовтня 2014 08:13
Вот-вот.За глаза это даже мягко сказано.Если уж быть прямолинейным,то увсех волчьи взгляды.
Лучанин до Имя Показати IP 14 Жовтня 2014 08:29
Мабуть, такі самі обличчя будуть у представників різних добровольчих загонів, які беруть участь у військових діях на Сході і яких міжнародні організації звинувачують у злочинам проти мирного населення.
Лучанин Показати IP 14 Жовтня 2014 08:28
Запитання до редакції: Ви можете пояснити значення терміну Покрова Пресвятої Богородиці? Краще або Покрова - це народна назва свята або Покров Пресвятої Богородиці.
Лучанин Показати IP 14 Жовтня 2014 08:31
Пам"ятаю як у школу приходили ветерани ВВВ. Обличчя в них були світлі і життєрадісні: хоча вже й роки були похилі.
який Показати IP 14 Жовтня 2014 08:50
позор
Микола Показати IP 14 Жовтня 2014 14:10
Молодці шана і вдячність Вам за це!!!!!