Від волинян не мають права вимагати завірених документів про реєстрацію речових прав
![](/resize/450x284/r/files/news/2016/03-18/182784/registracia_prav_sobstvenosti.png)
В рамках реформування Міністерства юстиції, функції реєстраторів отримали органи місцевого самоврядування та приватні нотаріуси. За декілька місяців реєстратори місцевих управлінь Мін’юсту припинять свої повноваження. А ось самі поняття як свідоцтво про право власності на нерухоме майно та державний акт – скасовані. Їх замінили електронні документи.
По це стало відомо під час прес-конференції у Головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області з приводу реформування структури, 17 березня.
Голова Волинського відділення нотаріальної палати України, нотаріус Наталія Курта пояснила деякі нововведення, які стосуються нотаріальних дій. Вона пояснила, що реформа Мін’юсту покликана максимально вивести з обігу паперові документи.
Віднедавна усі нотаріуси (приватні та державні) мають право і можливість зареєструвати речові права незалежно від місця знаходження заявників, але в межах області. А ось вчиняти нотаріальні дії (реєстрація юридичної особи, приміром) - в межах України.
Крім того, чинним законодавством не передбачено засвідчення інформаційних довідок підписами та печатками нотаріусів.
«Вилучені з обігу поняття «свідоцтво про право власності на нерухоме майно», немає поняття «державного акту». Відтепер є лише державна реєстрація і надання інформації через електронні сервіси. Все, що може отримати клієнт - це інформаційна довідка, яка містить підтверджуючу інформацію про реєстрацію на право власності. На ній не передбачено ні печатки, ні підпису державного реєстратора», - пояснила Наталія Курта.
Власне, цю інформаційну довідку може отримати будь-який громадянин через кабінет електронних сервісів на сайті Міністерства юстиції. Або ж у майбутніх бюро надання правової допомоги.
«Відтепер встановлений електронний документообіг. Якщо у громадян службовці вимагатимуть оригінали документів з печаткою і підписом реєстратора, то ці дії можна кваліфікувати як неправомірні. Будь-який службовець, який хоче перевірити інформацію та наявність речових прав може скористатися реєстром», - пояснює нотаріус.
Адміністративний збір за реєстрацію речових прав, як для державних так і для приватних реєстраторів встановлений чинним законодавством. Фактично, адміністративний збір залежить від виду послуг та від строків надання цих послуг. Єдина різниця полягає в тому, що адмінзбір, сплачений за дії, вчинені державним нотаріусом, в повному обсязі надходять до держбюджету. А ось для приватних нотаріусів встановлений розподіл: 40% адмінзбору надходитиме до до держбюджету, а 60% - приватному нотаріусу.
Інформацію про дії, вчинені нотаріусом, клієнти можуть отримати як в електронному так і в паперовому вигляді. Перевірити дії нотаріуса та реєстратора можна в тому ж таки Кабінеті електронних сервісів, але за це треба буде заплатити 17 гривень.
Подати заяву на реєстрацію можна безпосередньо у реєстратора, через фронт-офіс Мін’юсту або ж через кабінет електронних сервісів.
Нагадаємо, з 2 березня цього року Луцьке міське управління юстиції та Луцьке районне управління юстиції ліквідовані. Ці повноваження отримали Луцька міська рада та Луцька РДА. Зареєструвати майно чи бізнес тепер можна в місцевих ЦНАПах, нині триває процес передачі повноважень. І ще 7 райдержадміністрацій Волині готові прийняти повноваження державних реєстраторів. Процес передачі повноважень триватиме до 30 квітня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
По це стало відомо під час прес-конференції у Головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області з приводу реформування структури, 17 березня.
Голова Волинського відділення нотаріальної палати України, нотаріус Наталія Курта пояснила деякі нововведення, які стосуються нотаріальних дій. Вона пояснила, що реформа Мін’юсту покликана максимально вивести з обігу паперові документи.
Віднедавна усі нотаріуси (приватні та державні) мають право і можливість зареєструвати речові права незалежно від місця знаходження заявників, але в межах області. А ось вчиняти нотаріальні дії (реєстрація юридичної особи, приміром) - в межах України.
Крім того, чинним законодавством не передбачено засвідчення інформаційних довідок підписами та печатками нотаріусів.
«Вилучені з обігу поняття «свідоцтво про право власності на нерухоме майно», немає поняття «державного акту». Відтепер є лише державна реєстрація і надання інформації через електронні сервіси. Все, що може отримати клієнт - це інформаційна довідка, яка містить підтверджуючу інформацію про реєстрацію на право власності. На ній не передбачено ні печатки, ні підпису державного реєстратора», - пояснила Наталія Курта.
Власне, цю інформаційну довідку може отримати будь-який громадянин через кабінет електронних сервісів на сайті Міністерства юстиції. Або ж у майбутніх бюро надання правової допомоги.
«Відтепер встановлений електронний документообіг. Якщо у громадян службовці вимагатимуть оригінали документів з печаткою і підписом реєстратора, то ці дії можна кваліфікувати як неправомірні. Будь-який службовець, який хоче перевірити інформацію та наявність речових прав може скористатися реєстром», - пояснює нотаріус.
Адміністративний збір за реєстрацію речових прав, як для державних так і для приватних реєстраторів встановлений чинним законодавством. Фактично, адміністративний збір залежить від виду послуг та від строків надання цих послуг. Єдина різниця полягає в тому, що адмінзбір, сплачений за дії, вчинені державним нотаріусом, в повному обсязі надходять до держбюджету. А ось для приватних нотаріусів встановлений розподіл: 40% адмінзбору надходитиме до до держбюджету, а 60% - приватному нотаріусу.
Інформацію про дії, вчинені нотаріусом, клієнти можуть отримати як в електронному так і в паперовому вигляді. Перевірити дії нотаріуса та реєстратора можна в тому ж таки Кабінеті електронних сервісів, але за це треба буде заплатити 17 гривень.
Подати заяву на реєстрацію можна безпосередньо у реєстратора, через фронт-офіс Мін’юсту або ж через кабінет електронних сервісів.
Нагадаємо, з 2 березня цього року Луцьке міське управління юстиції та Луцьке районне управління юстиції ліквідовані. Ці повноваження отримали Луцька міська рада та Луцька РДА. Зареєструвати майно чи бізнес тепер можна в місцевих ЦНАПах, нині триває процес передачі повноважень. І ще 7 райдержадміністрацій Волині готові прийняти повноваження державних реєстраторів. Процес передачі повноважень триватиме до 30 квітня.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Замало еротики: учені з'ясували, чому на Олімпійських іграх давніх греків не було плавання
Сьогодні 00:33
Сьогодні 00:33
27 липня: свята, події, факти. День медичного працівника в Україні, а в Америці продано перший гамбургер![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
У Бразилії вперше у світі зафіксована смерть людини від вірусу, що передається мошками
26 Липня 2024 23:45
26 Липня 2024 23:45
До історичного музею на Волині передали піддужні дзвіночки XIX – XX століть
26 Липня 2024 23:27
26 Липня 2024 23:27
Лучанин, який убив знайомого перед очима в його дитини, сяде на 10 років
26 Липня 2024 23:08
26 Липня 2024 23:08
Працюють майже 60%: в Естонії зросла зайнятість українців з тимчасовим захистом
26 Липня 2024 22:49
26 Липня 2024 22:49
Волинські поліцейські розшукали наркоторговця, який втік у Польщу
26 Липня 2024 22:31
26 Липня 2024 22:31
Британія розроблятиме далекобійні ракети для протидії ядерній зброї Росії, – The Times
26 Липня 2024 22:12
26 Липня 2024 22:12
Їхав на злочин на чужій машині: у луцькому суді намагалися зняти арешт транспортного засобу
26 Липня 2024 21:54
![](/public/images/logo.png)
26 Липня 2024 21:54
Допомагав загарбникам «зомбувати» жителів Куп’янська: СБУ затримала колаборанта
26 Липня 2024 21:36
26 Липня 2024 21:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.