USD 27.4 27.7
  • USD 27.4 27.7
  • EUR 31 31.4
  • PLN 7.1 7.22

Що передбачає «антикризовий пакет» Яценюка

Прем'єр Арсеній Яценюк сьогодні представив у парламенті програму реформ, які повинні врятувати країну від дефолту та фактичного банкрутства України, - повідомляє Espreso.tv.

Перші новації стосуються великого бізнесу

«Збільшиться вдвічі рента за користування корисними копалинами. Ми чудово усвідомлюємо, зараз буде піднятий крик, що будуть зникати робочі місця, закриватися підприємства. Тому, ми піднімаємо вдвічі і чітко заявляємо, що це не вплине на конкурентну спроможність гірничого комплексу, такі тарифи і на конкурентних виробництвах у тій же Росії», - заявив Яценюк.

Також він додав, що уряд піднімає плату за нафту і газовий конденсат. Водночас буде посилено контроль за відрахуваннями до бюджету з боку компаній, у яких державі належить контрольний пакет (50% + 1 акція). "Вони повинні поділитися з бюджетом, ресурсу у них вистачає, тож це не вплине на їх показники", - переконаний прем'єр.

Наступне - підвищення акцизів на "шкідливі звички"

Яценюк пояснив новацію практично "на пальцях". За його словами, внаслідок підвищення акцизних зборів пляшка пива, яка коштувала 8 гривень, коштуватиме 8,5 гривень, пачка цигарок, яка коштує 15 гривень, коштуватиме 16, а ціна пляшки горілки, що коштувала 32 гривень, зросте до 35 гривень. "Мало? Я буду аплодувати, якщо на більше піднімете акцизи", - зазначив прем'єр.

Уряд пропонує запровадити в Україні й прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб

Яценюк зазначив, що розглядалося декілька варiантiв введення такого податку, в тому числi податку на пасивний дохiд, тобто на доходи з банківських

депозитів. Однак у підсумку було вирішено в поточному році доходи з депозитів не оподатковувати.

Натомість пропонується ввести оподаткування відповідно до прогресивної шкали на доходи з громадян. За словами Яценюка, громадяни, які заробляють 300 тис. гривень, платитимуть 20% податку, ті хто заробляють більше 500 тис. гривень – 25%.

«Мова йде про 300 тис. громадян, які володіють 60% фінансових активів України. 1,7% багатих українців повинні заплатити податки, щоб 98% українців відчули, що в країні прийшов час соціальної справедливості», - зазначив Яценюк.

Разом з тим, Кабмiн пропонує підняти тарифи на природнiй газ та енегоносiї для населення і збільшує надання субсидій

За словами Яценюка, на сьогоднiшнiй день українцi платять $84 за тисячу кубометрів, тодi як у сусiднiй Росiї ця цiна складає $128 за тисячу кубометрів. При цьому населення у Вірменії сплачує за газ $380 за тис. кубів, Молдова - $470, Болгарія - $605. "В сьогоднiшнiх умовах ми зобовязанi підняти тарифи на енергоносiї, щоб не збанкротувала країна, щоб привести у відповідність навіть не до економічного обгрунтованого рiвня, а хоча б до рівня Росiї, - зазначив прем’єр. -

Росiйська цiна на 44 долари вища, нiж українська". Подібна ситуація і з оплатою за тепло: середній тариф по Україні складає $22,7, тоді як у Росії - $39,15.

Разом з тим, Яценюк зазначив, що в Українi буде започаткована амбiцiйна программа компенсування витрат на житлово-комунальнi послуги для соціально незахищених верств населення. За його даними, якщо раніше такi компенсації отримували лише приблизно 1,4 млн. домогосподарств (це приблизно 5 млн. осіб), то тепер ця цифра буде збільшена до 4 млн. домогосподарств, тобто соцiальнi компенсації отримають близько 30% населення України. "Кожна малозабезпечена сiм’я буде додатково отримувати до 500 гривень на оплату", - додав Яценюк.

Мінімальну зарплату та прожитковий мінімум протягом цього року уряд вирішив не змінювати

"Вони залишатимуться на тому рівні, що був встановлений на 1 січня цього року", - наголосив Яценюк. Настомість буде проводитися індексація на рівень інфляції пенсій для громадян України - це повинно хоча б компенсувати рівень цін.

Антикризовий план уряду включає і скорочення на 10% всієї чисельності органів державної влади, що "дасть можливість суттєво скоротити державні витрати".

Яценюк пропонує з 249 тис. чиновників скоротити 24 тис. осіб на І етапі. Після цього, за словами прем'єра, необхідно у стислі терміни провести Конституційну реформу, ліквідувати облдержадміністрації та створити виконкоми. Позбавивши центральну владу ряду функцій та передавши їх в регіони, можна буде згодом скоротити ще на 20% чисельність держапарату, зазначив Яценюк.

Передбачений і широкий наступ на різноманітні нецільові видатки та чиновницькі блага

Так, Яценюк анонсував скорочення капітальних видатків. За його словами досі вони йшли на будівництво та ремонт приміщень для органів прокуратури, міліції тощо. Тобто, не мали жодного відношення до росту економіки.

Водночас, планується продати 50% усього автопарку органів державної влади.

Також уряд планує приватизувати усіх об'єктів державної власності, які перебувають у віданні Державного управління справами і не пов'язані безпосередньо з виконанням функцій державного управління. "Ми оголошуємо про приватизацію всіх об'єктів державної власності, які перебувають у так званому державному управлінні справами, - дачі, заводи і інша нерухомість, яка не потрібна державі, має бути продана і ми не повинні фінансувати з кишень платників податків утримання колишніх чиновників", - заявив Яценюк.

Вiн також наголосив, що цього року завершується "раз і назавжди" фінансування "резервацій", зокрема, Конча–Заспи, та Пущі-Водицi. "І звертаємося з тим, що той, хто там проживає: будь ласка, за власні гроші утримуйте охорону, платiть за житлово-комунальні послуги і за свої кошти викуповуйте земельні ділянки під цими об'єктами за ринковою ціною", - заявив прем’єр.

Яценюк виступив і проти надвисоких пенсій окремих категорій громадян. З його слів, пенсії, які перевищують 10 тисяч гривень, потрібно оподатковувати.

Переглядається і підхід до державної підтримки шахтарів

Зі слів Яценюка, з 13 мільярдів гривень державних дотацій працівникам вугільної галузі – 10 мільярдів розкрадають.

"Якщо цю статтю скоротити – виведуть шахтарів. Тому з 13 млрд. ми залишаєм 12 млрд. підтримки шахт. При цьому, у випадку закриття всіх державних шахти і звільнення усіх працівників - сказати їм: «просто сидіть вдома» – то тоді на 1 шахтаря 80 тис. грн. на рік припадає з цієї допомоги. Ці 12 млрд. поки буде як резерв. Поїду в Донецьк – покажу там цифри, обговоримо там. Тоді повернусь і скажу, скільки на підтримку, а скільки на розвиток депресивних регіонів з цих коштів піде", - зазначив прем'єр.

У сфері АПК уряд пропонує прислухатись до пропозиції асоціацій та підприємців і запровадити ПДВ на експорт зерна. "Це ті 20%, які експортери зерна не сплачували в бюджет", - зазначив Яценюк. Натомість усю галузь АПК на загальний порядок нарахування ПДВ вирішено не переводити.

Разом з тим, уряд пропонує повертати борги з ПДВ (не відшкодовано на сьогодні 21,6 мільярда гривень) видачею облігацій внутрішньої державної позики.

«Ми виступаємо проти схеми, розробленої Міністерством доходів і зборів протягом останніх років, зокрема, видачі казначейських векселів "під столом". Ми ліквідовуємо цей інструмент. Уряд пропонує видавати не векселі, а гарантовані державою облігації внутрішньої державної позики, під які підприємці отримають довгострокові дешеві кредити», - сказав Яценюк.

За його словами, загалом уряд напрацював близько 20 ініціатив, про котрі можна буде говорити дещо пізніше.
Загрузка...
Коментарів: 17
Волинь Показати IP 27 Березня 2014 16:20
Хай жидівська морда позбирає награбоване і поверне від себе і таких як сам.
бюджет Показати IP 27 Березня 2014 16:21
От що він передбачає: "Не виключено, що вже сьогодні уряд піде у відставку - джерело" http://www.unn.com.ua/uk/news/1322913-ne-viklyucheno-scho-vzhe-sogodni-uryad-pide-u-vidstavku-dzherelo
йося моргенштерн Показати IP 27 Березня 2014 16:49
Рівняємо з рашою??? То нехай кролик порівняє зарплату та пенсії з тією самою рашою!!! (в своїй національній масонській валюті)
ОЛЬГА Показати IP 27 Березня 2014 17:01
ЦЕ ВИХІД З РЕАЛІЇ, ПЕРШ ЧИМ СТАЄ КРАЩЕ, ЗАВЖДИ СТАЄ ЩЕ ГІРШЕ. БРАВО ЯЦЕНЮК ТАК ТРИМАТИ
рома до ОЛЬГА Показати IP 27 Березня 2014 20:13
Шановна, це "гірше",як ви висловились, зробили вони - так чому ж робити "краще" повинні за наш рахунок? Хай повернуть в державну власність за копійки приватизовані підприємства. «Мова йде про 300 тис. громадян, які володіють 60% фінансових активів України. 1,7% багатих українців повинні заплатити податки, щоб 98% українців відчули, що в країні прийшов час соціальної справедливості», - зазначив Яценюк. 1,7% виродків володіють 60% фінансових активів - про яку взагалі соціальну справедливість може мова йти? Податки їм повисять...Так вони ціни підвищать чи в інший спосіб врешті -решт все одно на нас перекладуть свої видатки. А вони ще й тарифи на комуналку підвищують - вкрай знахабніли. Революція повинна продовжуватись!
Анонім Показати IP 27 Березня 2014 17:03
пенсії взагалі не повинні бути більші ніж 10тис грн.Хай ще скажуть,хто такі пенсії отримує і скільки їх в Україні.
щодо пенсій до Анонім Показати IP 27 Березня 2014 17:37
більше 10 тисяч отримують прокурори, судді і народні депутати. їх приблизно 0,05% від загальної кількості пенсіонерів. згідна що їх не повинно бути, але великої економії на жаль це не дасть
Спасибо Майдан Показати IP 27 Березня 2014 17:26
Спасибо, Майдан... Боролися та вибороли... Слава вам...
911 до Спасибо Майдан Показати IP 27 Березня 2014 17:39
Майданівські лідери "вибороли" звільнення Тимошенко.Щоб було кому консультувати як вкрасти та побільше і щоб народ не зміг найти кінців. Ось і все. А народ - він якось виживе, не подохне, українці терплячі та живучі. Шкода лише молодих хлопців "Небесної сотні" та їх матерів. Але кара прийде рано чи пізно. Але краще щоб раніше.
Хома до 911 Показати IP 27 Березня 2014 17:52
дурнів ніколи не шкода, а шкодувати їх то знущатись над рештою громадян України. Що вони вибороли ? Долар по 11, газ по 400,бютовських злодіїв в регіональних кріслах, втрачений назавжди Крим. І за таке шкодувати ?????
Петро Показати IP 27 Березня 2014 17:31
Для бюджетників та людей які отримують соціальні виплати на мою думку це нормально в даних умовах, а всі інші коментарі які проти, це думки олігархів, бандитів і людей які вносять розбрат в середині України.
555 до Петро Показати IP 27 Березня 2014 19:17
В мене зарплата 1100 грн. Це нормально?? А іншої нема і не буде. Це я то олігарх? Мовчи і терпи далі, а такі, як я, не будуть.
ШОК Показати IP 27 Березня 2014 19:38
все нормально. але як можна підняти тарифи на газ, не піднімаючи заробітну плату? та й взагалі, як ще ті українці виживають ??? хто з можновладців пробував пожити на мінімалку?????????????
ще раз ШОК Показати IP 27 Березня 2014 19:40
а якщо продати Межигіря та "іже з ним", може ми жили б як нафтове королівство?
Анонім Показати IP 27 Березня 2014 20:08
ПАКЕТ ПРЕДСТАВЛЯЄ СОБОЮ ДЕФОЛТ В Україні і повну дупу всім.Домайданились придурки
ковельчанка Показати IP 27 Березня 2014 20:56
Що то полішуки -одні боти засумували за бандитами крадіями? НАпевно всі крім Петра були біля державного корита? або всі бевзі телепні хохли
БОГДАН Показати IP 29 Березня 2014 11:35
Заробітна плата у державному секторі ,включаючи силові структури, вже скоротилась майже вдвічі(ліквідовані надбавки, премії,лікувальні і т.п) .Передбачаються масові скорочення державних службовців,ніби то на 10%,але фактично можуть бути ще більшими.За другу і третю дитину виплати складатимуть лише по 40 тис.гр.,а не 60 та 90 тис ,як зараз Складніше буде оформляти пенсію,будуть вимагати 15 років безперервного стажуЦіни на газ не обмежаться 50% підняттям,восени уряд обіцяє знову підняти ціну на газ на 50%. І це ще не кінець, в песпективі ціну на газ знову потрібно буде піднімати вдвічі.Багато втратить середній клас,який найбільше піідтримував Майдан Вводиться прогресивна шкала оподаткування на доходи,фактично ліківідовується повернення ПД.Зменшуються дотації шахтарям(як це відіб"ється на нововолинських шахтарях?),і головне, Україна може зіткнутись з падінням ВВП та зростанням безробітя.На даний час у скрутному становищі опинились власники барів,ресторанів,туристичних агентств,магазинів по продажу одягу ,взуття ,тощо,У приватному секторі очікується зменшення заробітних плат та великі зкорочення ..Урізано фінансування регіонів,областей,скорочені видатки на капітальне будівництво,Заморожена заробітна плата,і все це на фоні обвалу гривні,різкому подорожчанні бензину ,очікуваній інфляції та рості цін на продовольчі та промислові товари Причина глибокої економічної кризи не лише у пограбуванні України=бандою Януковича=,але й популізм народних депутатів,небажання ними приймати непопулярні закони,переведення грошей олігархами в офшори,і не лише,які належали до =Сім"ї=,але й тими ,які прийшли зараз до влади-Коломойським,Порошенком,Ахметовим,Пінчуком ,тігіпком .Все це називається= шокова терапія=,намагання вийти з кризи за рахунок народу.І не факт,що драконівська антикризова програма Яценюка допоможе Україні вийти з кризи.Можливо прийдеться продавати транснаціональним кампаніям українську землю,порти ,атомну енергетику та газотранспотну систему.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.