USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Доступне розмитнення, а не «грабіж»: у Луцьку – автопробіг

25 Травня 2017 21:07
Близько двох десятків автомобілів на іноземній реєстрації проїхали Луцьком у складі колони, вимагаючи адекватної та доступної вартості розмитнення автомобілів, привезених з-за кордону.

Сьогодні стало відомо про те, що депутати Верховної Ради хочуть запровадити плату за кожен день перебування іноземного автомобіля в Україні на рівні 2 євро за добу. Якщо нардепи проголосують за цей закон, то ставка єдиного збору за проїзд автомобільними дорогами України автомобілями, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3,5 тонни, а кількість сидячих місць не більше дев’яти, що зареєстровані за межами України, встановлюються у таких розмірах: 1 день – 2 євро, 7 днів – 7 євро, один місяць – 33,8 євро, три місяці – 95,6 євро, пів року – 108 євро, а за рік перебування в Україні на автомобілі іноземної реєстрації доведеться сплатити 342,2 євро.

Тим часом, Президент України Петро Порошенко, перебуваючи з візитом на Волині вчора, 24 травня, наголосив, що схеми безмитного ввозу автомобілів та пересування ними по Україні на іноземній реєстрації будуть ліквідовуватися.
Проте, як розповідає представник ініціативної групи «ЄвроВолинь», яка об’єднує власників авто на іноземній реєстрації, Радим Романюк це далеко не єдина загроза, яку несе законопроект. Без уваги громадськості залишився той факт, що додаткову щоразову плату за оформлення в розмірі 10 доларів мають сплачувати щоразу перетинаючи кордон вантажівки; також нараховуватиметься плата в розмірі 4 центів (близько 1 гривні) за кожен кілометр пробігу по Україні. Додаткові побори стягуватимуть і з рейсових автобусів, які рухаються міжнародними маршрутами.
«Це призведе до подорожчання квитків, дуже подорожчає вартість доставки товарів з-за кордону, її вартість включатимуть в кінцеву ціну, за яку українці купуватимуть той чи інший продукт. Цей законопроект стосується не лише авто на іноземній реєстрації, але й кожного українця, адже ціни зростуть для всіх. Тому по Україні організували такі автопробіги, аби привернути увагу до проблеми. В Києві наші колеги на деякий час заблокували вулицю Грушевського», - каже активіст.

Голова ГО «Автомайдан Волині» Сергій Поха каже, що водії, першою чергою, вимагають не легалізації автомобілів на польських чи литовських номерах, а, першою чергою, доступної для українців вартості розмитнення автомобілів. Адже Україна, будучи найбіднішою державою Європи, встановлює найвищі тарифи.

А закон, який дозволив розмитнювати в Україні автомобілі, не старіші 2010 року випуску і зі стандартом екології Євро-5 та вище, для звичайного українця не доступний. Адже вартість таких авто починається від 8 тисяч доларів за кордоном.

«Держава дурить нас, кажучи, що в Європу не можна ввозити авто, стандартом нижчі за Євро-5. Насправді, їх не можна виготовляти, а ввозити – запросто! Це нещодавно довів Микола Запорожець», - кажуть активісти, маючи на увазі історію, коли українці вирішили довести владі, що вона обманює людей. Старий ЗАЗ з України завезли в Польщу, де розмитнили за 300 доларів. Проте, щоб ввести його назад в Україну, їм треба сплатити за його розмитнення не 300, як у Європі, а 3000 доларів.
До слова, у рамках всеукраїнської акції її організатори – партія «УКРОП» та Громадська організація «ЗАВТРА» привезуть «Миколу» і до Луцька.

У рамках пробігу Луцьком водії заїхали на парковку, поблизу будівлі Волинської облради. Там їх помітив голова Волинської облради Ігор Палиця, який поспілкувався з присутніми.
В результаті вирішили написати проект звернення до Верховної Ради, Кабміну та Президента України з вимогою скасувати обмеження Євро-5 та дозволивши українцям розмитнювати авто за адекватні кошти та їздити законно, з українською реєстрацією.

Проект звернення активісти озвучать під час позачергової сесії облради завтра, 26 травня.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 51
сусід Показати IP 25 Травня 2017 21:21
гопота і папіроснікі.....
Анонім до сусід Показати IP 25 Травня 2017 21:55
це ти про СБУ чи про кого ?
про тих до Анонім Показати IP 25 Травня 2017 22:35
хто до них вийшов
Wix до сусід Показати IP 25 Травня 2017 22:17
Не гопота і папіроснікі, а люди, що борються за свої права!
Я до Wix Показати IP 26 Травня 2017 16:52
І стараються вижити Хто людей довів до цього?
фак до сусід Показати IP 26 Травня 2017 03:26
коментар було видалено
Alex Показати IP 25 Травня 2017 21:32
Давно пора прикривати цю схему з іноземними номерами, так же як і зняття не зрозумілого акцизу на ввезене авто!!!
Wix до Alex Показати IP 25 Травня 2017 22:19
схема утворилася як логічна відповідь на д*більні мита, що косять бабло з повітря. Де це бабло брати українцеві - незрозуміло
дпл до Wix Показати IP 26 Травня 2017 00:03
Дибільне мито з 90-х тягнеться а ви тільки прокинулися?)))
Wix до дпл Показати IP 26 Травня 2017 00:59
Якщо воно тягнеться з 90-х, то треба щоб і далі так було? Бо логіка Ваша незрозуміла
FLk до Wix Показати IP 26 Травня 2017 09:22
Давно потрібно було страйкувати!!!! логіка їхня контрабандна-безкарність!!!
Анонім Показати IP 25 Травня 2017 21:36
Вся власть народу!!! Заводы рабочим!!! Земля крестьянам!! Давай революцию 2017 !!!
Луцьк Показати IP 25 Травня 2017 21:42
Щирі люди... Хочуть дешево розмитнювати автомобілі, але не для себе, а для нас... І коли прийдемо на авторинок - то вартість таких автомобілів буде не зовсім "справедливою". Але їм буде по-барабану, бо ж це для нас "стараються"...
Волинь до Луцьк Показати IP 25 Травня 2017 22:25
а ти для себе старайся. Чи ти привик що влада все дасть на тарілочці. Фіг тобі.
Фіма до Луцьк Показати IP 25 Травня 2017 22:31
400 баксів на рік- шо то вже такий бєспрєдєл за 3 роки по наших дорогах вгробиш по любому заплатив 1200 $ іживи спокійно....
Джек Показати IP 25 Травня 2017 21:56
Ви адекватні???давайте ше придумаєм схему не платити за газ,чи податки чи за світло,бо нам дорого?шо за брєд
Радік до Джек Показати IP 26 Травня 2017 00:04
Анархія "мать" порядка!!!!
777 Показати IP 25 Травня 2017 22:05
Хай вартівці заганяють цих хитрожопих в рамки закону. Або нам - украінономерним- вимагати повернення митних зборів і хай ці гроші повертають родичі- пенсіонери цих нищебродів
Анонім Показати IP 25 Травня 2017 22:06
Луцький автозавод робочим!!! Чи Порошенку???
Анонім Показати IP 25 Травня 2017 22:08
Латвія, Польща, Украіна - це Европа чи що?
Анонім Показати IP 25 Травня 2017 22:16
Всі схемщікі по пригоду авто з Литви і Польщі в зборі))))
Анонім Показати IP 25 Травня 2017 22:17
Чому цукерки рошен ідуть без розтаможки в европу?
Патріот до Анонім Показати IP 25 Травня 2017 22:36
А тому що власник Рошену-Порошенко!
111 до Анонім Показати IP 26 Травня 2017 06:59
Тому що на експорт розмитнення не передбачене.... Ви гарно розбираєтесь в законодавстві. В Вас закон "стада", як головний баран бекнув так ви і бекаєте далі....
Європа Показати IP 25 Травня 2017 22:29
У нас ставки дешеві. Тому платіть як у нас а не за Вашими українськими митними законами де гроші ідуть невідомо куди.Теперішнє українське розмитнення це знущання над українським народом. Ми плануємо вступити до Євросоюзу? Зробіть всі норми євросоюзу. Почніть із зарплат простих громадян, а не з себе і розмитнення.
саша Показати IP 25 Травня 2017 22:34
правильне діло роблять. чому в польщі запрожець розмитнили за 300 доларів а в нас розмитнення 3000 це шо ми багатші поляків? там можна використовувати старі авто а в нас ні!!! чи в нас атмосферна границя між європою і викиди з їх авто не впливають на загал? яке євро 5? а з 2018 євро 6 (тобто за піп року) це авто 2014 року. хто купуватиме?
я Показати IP 25 Травня 2017 22:37
ніхто той збір сплачувати не буде бо в нас не дороги а напрямок ха-ха
Анонім Показати IP 25 Травня 2017 22:44
Ті хто заплатив розтаможку до входу в ЕС, допобачення
Анонім Показати IP 25 Травня 2017 22:54
При Советах давали квартири бесплатно, теж може згадаем, заплатіть зараз по риночній вартості, смішно, так що живіть як е
225255 Показати IP 25 Травня 2017 22:58
Всіх кого вигнали з ДАІ - в активісти, до Радіма Романюка. Був дурнем в ДАІ, а зараз активіст.
Проходив поруч... Показати IP 25 Травня 2017 23:18
Понти для бідних. Продав дідусевого жигуля, пригнав німця - і вже фраєр.... Ідіть заробіть грошей і придбайте авто на українській реєстрації, срані борці за справедливість. Чому більшість людей змогли собі заробити на нормальну іномарку на українських номерах, а купка хитродупих фраєрів вирішили, щоб під них закони мігяли? Поліції разом з митниками позабирати ті корчі на штрафмайданчики, за порушення законодавства, і штрафи повпаювати.
Wix до Проходив поруч... Показати IP 26 Травня 2017 00:56
Це ти ср*ний, а не люди, що виборюють право їздити на машині за доступною ціною!
фак до Проходив поруч... Показати IP 26 Травня 2017 03:33
видно що ти д*рак! прид**рок подивись що в нас на дорогах їздить
Вова до Проходив поруч... Показати IP 26 Травня 2017 06:26
100%відсотків згоден.Щеб вони за ПДР так боролись як у Європі.
Пройшов до Проходив поруч... Показати IP 27 Травня 2017 10:52
А кому треба купувати авто за такі кошти. Правильно люди кажуть. Дідусь з села не буде їздити на старому москвичі а купить гольфа в універсалі. Якщо вже йдемо у європу то хай і ціни і зарплати і авто роблять так як у наших сусідів. А ти кажеш збирати? Ти в відсотках скажи скільки людей в наш час можуть купити собі таке авто? І я говорю про працюючих які вдень і вночі працюють щоб прокормити сім'ю. Мінімалка 150 доларів скільки з них відкладеш? і скільки часу треба збирати?
Проходив поруч... Показати IP 25 Травня 2017 23:24
Населення Луцька 200 тисяч. Зібралось аж 20 авто. НАРОД мітингує! На місці Палиці навіть не виходив би до купки клоунів.
Теж перехожий до Проходив поруч... Показати IP 26 Травня 2017 01:04
Кажете більшість людей змогли заробити на нормальну іномарку на укр реєстрації ? Небільше 10 відсотків населення мають НОРМАЛЬНІ іномарки.І я не говорю про якісь супер авта.
Проходив поруч... Показати IP 25 Травня 2017 23:29
І на рахунок ЗАЗу. Розмитнити можна все що завгодно, тільки от яким чином той ЗАЗ пройде обовязковий техогляд і хто йому там без техогляду дозволить пересуватись своїм ходом. Пускаєте людям пилюку в очі....
Олег Показати IP 25 Травня 2017 23:40
Гнилякi на шрот, мiсце готуеться вже.
User Показати IP 26 Травня 2017 00:19
Дивлюся тут фотки із корчами на бляхах і тихо офігеваю. Кажете, люди купують нерозмитнені авто, бо бідні і не можуть заплатити розмитнення? Грошей немає? Розкажіть про це жлобу на Jeep Grand Cherokee, розхід пального якого 15-20л/100км, а щоб "перевзутися" на зиму у щось більш-менш нормальне, то готуй $600 як мінімум, не кажу вже про недешеві запчастини ітд. Бехи і мерси по цінах теж недалеко пішли. Дійсно, одні бідолахи зібралися, голодні і холодні. Дали би номер картки в Приватбанку, чи що, ми би їм скинулися всім світом, хто скільки може.
123 Показати IP 26 Травня 2017 07:21
за два блока сигарет вкупили авто права також а ви мозолями заробіть то і аварій менше буде
пуха до 123 Показати IP 26 Травня 2017 10:02
Мені по барабану будете платити не залежно, що патрон Г-чик скаже! Пофік чи це буде заїджати іноземець, чи це буде наш Українець.
Водій Показати IP 26 Травня 2017 09:07
2 євро в день за нерозмитнену і це правильно. І нех.. "шастать".Катаються туди -сюди,"роботяги".Аж висохли від праці,так їм тяжко.А бензину спалюють на тисячі.
Проходив поруч... до Показати IP 26 Травня 2017 09:45
Людям, що виборюють право їздити на машині ща доступною ціною - звідки гроші на мерседес, чи на гранд черокіі??? Ви спочатку право виборіть, а не по лєвій схемі понаганяли корит на рік на дядю білоруса.
Проходив поруч... до Показати IP 26 Травня 2017 09:51
То хай піднімуть д*пи і ідуть гроші заробляють, а не сидять на мінімалці і моляться, що їм держава нічого не дає. Чому хтось може собі заробити - а комусь тільки соплі жувати.
Проходив поруч... до Показати IP 26 Травня 2017 10:02
Фраєри тіпа тебе крім обізватись нінащо більше і не взмозі. Їдь перевези ще пару блоків цигарок, грошей заробиш - може мізків собі купиш. Їздять люди та й їздять - ніхто чомусь не мітингує і не плаче. А вас купка хитродупих схему придумали - і давай права качати. В Україні більше 40 мільйонів населення - вас на ваших псевдоакціях протесту аж 20-30 машин назбиралося - а роздуваєте цю новину, ніби половина України протестує. Не позортеся, клоуни. Їздили собі тихенько - їздіть далі, не робіть шуму.
Льоня Показати IP 26 Травня 2017 10:47
Чого в коментах стільки злоби та образ? Кожен повинен мати змогу купити авто по рівню своіх дозодів, для того гарант, дбаючих про співгромадян, мав би дати доручення відмінити євро-5 та пятирічний вік машин що ввозяться в Украіну: 1. Законодавство( в т ч нормативне) буде відповідати європейському 2. Громадяни Украіни не будуть ущемлені в своіх правах вибору авто по своіх статках 3. Зникнуть схеми та корупція повязані з ними 4. Буде здорова кокуренція на ринку авто в державі, без лобізму і протекціонізму так званого украінського автопрому 5. Наповнюватиметься бюддет держави Ніби все було б добре, але є одна умова: тоеба думати про громадян Украіни, про іх потреби та створювати умови для іх кращого життя, однак......
Українець Показати IP 26 Травня 2017 12:13
Всі озлоблені, це походу ті, що важко працювали своїми ручками та за довгі роки накопили грошенят і купили собі "ланоса" і "чесно" тепер їздять на "правильній" реєстрації, а насправді просто жаба давить, що за ті гроші міг нормальну автівку пригнати, а проте, що всіх податками та акцизами, доречі значно вищими, ніж у Європі обклали, то то нічого, нормально, тихо голову схилимо і будемо миритися.
Лодырь до Українець Показати IP 27 Травня 2017 15:38
Что-то тоже такое впечатление от некоторых комментаторов. Но тут есть одно но.. Они на ланосы не сами зарабатывали. Вспомни как в 2007 массово на улицах появились каены, после каенов - лансеры, после лансеров - ланосы. Скоро пешком начнут ходить. Откуда у них деньги на каены? Так в 2005-2008 годах были мутки с землёй под мараторием + спадок. Эти честные и работающие продали, все на что их отцы жизнь положили и купили себе понтов. Но понты нужно обслуживать, а денех нет) Вот теперь у них бомбит и печет, что они про.бали большие деньги, а тут те самые понты за копейки массово хотят сделать. Менталитет полишуков, лишь бы у соседа хуже было и т.д.
Українець Показати IP 26 Травня 2017 14:55
В цивілізованих країнах авто це не розкіш а необхідність, і мова тут про те, щоб цю необхідність зробити доступною для людей.
ветеран Показати IP 26 Травня 2017 17:19
тра тих лайдаків загнати до плуга у комуну. Таким смаркачам личить чистити хліва а не авто ганяти. А ті корита шо наприганяли в село пасти овець.