USD 27.80 27.95
  • USD 27.80 27.95
  • EUR 33.10 33.44
  • PLN 7.25 7.34

10 фільмів про Майдан

21 Листопада 2014 23:52
До річниці Майдану ВВС-Україна склала список з десяти фільмів, які показують протест під різними кутами. Серед них – короткометражки, документальний телесеріал, портрети жінок-протестувальниць, журналістське розслідування розстрілів на Інститутській та соціальна драма, знята на тлі протестів.

Деякі фільми доступні для перегляду в інтернеті, а одну з цих картин – “Сильніше, ніж зброя” – мають показати в кінотеатрах України з 27 листопада. Про це повідомляє "Inspired: джерело натхнення".

1. “Усе палає” (All Things Ablaze).

Автори: Олександр Течинський, Олексій Солодунов і Дмитро Стойков.

“Цей фільм – не про революцію, яка цієї зими змінила Україну. Не зовсім про неї. Скоріше, він показує універсальний зразок особливого виду повстань – тих, які закінчуються кровопролиттям”, – пишуть про свою картину творці. Восени фільм отримав приз на німецькому кінофестивалі DOK Leipzig як “видатний східноєвропейський фільм”.

В описі картини на сайті фестивалю сказано: “Серцем фільму є сцена, тривалість якої наближається до меж терплячості, але яка, проте, робить символізм стрічки практично відчутним на дотик. Протестувальники радісно і тяжко зносять величезний бюст Леніна, фотографуючись як переможці, тоді як старий радянський типаж обіймає уламок свого улюбленого велетенського каменя і до останнього відмовляється відпустити його. Майдан як поле бою”.

Журі фестивалю заявило, що фільм – переконливий, послідовний і завжди в центрі подій, плече до плеча з головними героями. “Картина не намагається розмірковувати над змістом подій, а висвітлює боротьбу, яка пішла не туди і врешті-решт призвела до відчаю, безпомічності й смертей”, - зазначило журі.

2. “Зима, що нас змінила”.

Автор: “1+1″ і Вавилон’13.

Цикл з сімох документальних фільмів, прем’єра якого відбулася в квітні на “1+1″ – до сороковин за вбитими в центрі Києва. Перша серія під назвою “Небесна сотня” розповідає про загиблих у дні Майдану.

“Це історія про тих, хто загинув за свободу і за власну державу. Досі невідомо, скільки людей насправді входить до “Небесної сотні”… Це не тільки ті, кого вбили в центрі української столиці в кінці лютого. Це також і всі ті, хто виступив проти режиму в різних куточках країни, а потім пропав безвісти чи був замордований з самого початку Євромайдану”, – розповідають автори стрічки.

В інших серіях йдеться про бої на Грушевського, Автомайдан, резиденцію Януковича в Межигір’ї, Самооборону і пожежу в будинку Профспілок.3. “Молитва за Україну” (Pray for Ukraine).

Автори: режисер Євген Афінієвський, Pray for Ukraine Production (США), UkrStream.TV, SPN Production, Спільнобачення та ін.

“Молитва за Україну” – це культурний пам’ятник тим, хто ціною свого благополуччя, здоров’я і навіть життя відстоював свої права та права своїх дітей на гідне майбутнє у власній країні”, – каже режисер стрічки.

У фільмі, окрім іншого, є історія про хлопчика Ромку, який жив на Майдані і кидав коктейлі Молотова. Автори картини також знайшли відеозаписи розмови з Сергієм Нігояном – 21-річним дніпропетровцем, який став першою жертвою розстрілів.

“Я хочу, щоб цей фільм побачили якомога більше людей у світі, бо це є правда про сильний, незламний український народ”, – сказала після допрем’єрного показу стрічки дружина президента України Марина Порошенко.

Зі слів режисера Сергія Проскурні, “Молитва за Україну” – це колективний портрет неймовірно красивих людей. І тому він проб’ється в кожне серце. До кінця року організатори обіцяють показати фільм у Торонто, Нью-Йорку, Токіо, Варшаві, Лондоні, Колькатті й Абу-Дабі. Міжнародна прем’єра запланована на 2015 рік.

4. “Майдан. Мистецтво спротиву”.

Автор: режисер Антін Мухарський (Орест Лютий)

Енергійний фільм, знятий за всіма канонами західної телевізійної документалістики. Динамічний монтаж, багато закадрової музики, людських історій, розказаних від першої особи. Основну історію спротиву розповідає в кадрі сам режисер фільму – телеведучий, актор і письменник Антін Мухарський.

“Мало кому відомий, але доведений документально факт — вогонь української революції запалили митці. Саме вони 1-го грудня на Банковій кинули перші коктейлі Молотова, саме вони почали активну фазу протистояння на вулиці Грушевського 19 січня”, – пише автор фільму.

“Народження модерної української нації співпало з народженням нової естетики та нових форм мистецького буття”, – додають автори.5. Maidan Massacre (Бойня на Майдані).

Режисер: Джон Бек Гофман (США).

Один з небагатьох іноземних фільмів про Майдан, знятий американцем Джоном Беком Гофманом, який працював над фільмами для НАСА і National Geographic. У своїй стрічці, представленій як журналістське розслідування, автор пробує знайти відповідь на запитання, хто вбивав людей в центрі Києва 18 і 20 лютого.

Фільм містить кадри розстрілу Майдану, які супроводжуються інтерв’ю з міліціонером, депутатом-опозиціонером, протестувальниками, членом Правого сектору, юристом, спецназівцем і американським кримінальним експертом.

Автор наводить різні версії того, хто стоїть за вбивствами, не стаючи на бік жодної з них. Фільм також ставить під сумнів ефективність офіційного розслідування вбивств на Майдані. Картина закінчується кадрами, на яких протестувальники жорстоко б’ють міліціонерів. У цей час голос за кадром, який належить представниці Державного департаменту США Вікторії Нуланд, розповідає про мирний протест і молитву мітингарів за мир в Україні.6. “Майдан” (Maidan).

Автор: Сергій Лозниця.

Один з перших фільмів про Майдан, світова прем’єра якого відбулася ще 21 травня на Каннському кінофестивалі. Фільм, щоправда, не виграв там ніяких нагород.

Майже вся картина знята статичною камерою зі штатива і тому дещо нагадує зйомки з камер спостереження. Про те, що відбувається на екрані, глядач дізнається зі скупих написів між частинами фільму. Закадрової розповіді про події немає.

“Професійні критики можуть говорити багато приємних речей на адресу “Майдану”, але вони не скажуть вам, наскільки нудний цей фільм. Я ходив на цей фільм разом з людьми, не обізнаними з тими подіями, і вони були знуджені й роздратовані відсутністю контексту. Приміром, я можу й не знати слів українського національного гімну, який нас змушують прослухати повністю, всі три хвилини. Вибачте, але “Майдан”, на думку звичайного глядача, – це втрачена можливість", - зазначив один з глядачів стрічки.

Інший англомовний глядач з Монреалю солідарний з попереднім і називає фільм “великим розчаруванням”.7. "Жіночі обличчя революції".

Автор: 1+1, Sister’s Production.

Ще один документальний фільм виробництва “1+1″, який розповідає про жінок Майдану.

В анонсі фільму сказано: “Дружина, яка стояла на лінії вогню пліч-о-пліч зі своїм чоловіком. Дівчина, яка закохалася в простого хлопця, а втратила героя. Жінка, яка перетворилася на воїна. Мати, яка опинилася зі своїм сином по різні боки барикад. Та мати, яка виховувала свідомого сина, а виховала героя. Героя “Небесної сотні”… Кожна із них зазирнула в очі смерті, але знайшла в собі сили, щоб жити далі. Майдан змінив їхні життя назавжди”.8. “Сильніше, ніж зброя” (Stronger than Arms).

Автори: Вавилон’13.

Повнометражний документальний фільм, який має вийти в кінотеатрах 27 листопада. Щоправда, поки що його в афішах немає.

“Сильніше, ніж зброя” – це наша з вами історія, яка обпалює серця. Вона згадує події та людей, які з часів Євромайдану до війни на Сході будують нову Україну”, – пишуть автори фільму.9. “Євромайдан. Чорновий монтаж” (Euromaidan. Rough Cut).

Автори: Роман Бондарчук, Володимир Тихий, Катерина Горностай, Андрій Литвиненко та інші.

Збірка короткометражок від молодих українських режисерів, представлена невдовзі після Майдану на фестивалі Docudays UA. У фільмах показано як буденне життя на Майдані, так і найгарячіші моменти спротиву.

“Це фільм про три місяці революції, від обуреного протесту до народного єднання, від каструль на голові до кийків і бронежилетів”, – пишуть автори картини.

За останні місяці картину показали у Будапешті, Вільнюсі, Тбілісі та Їглаві (Чехія). Планують також показати в Амстердамі і Москві. На кінофестивалі у Їглаві журі нагородило “Євромайдан” спеціальною відзнакою “Срібне око”.

10. “Якось в Україні” (Once Upon A Time In Ukraine).

Автор: Ігор Парфьонов.

Фільм цікавий тим, що це перша з відомих нині художня картина про Євромайдан. Соціальну драму “Якось в Україні” представили на німецькому фестивалі Cottbus на початку листопада.

Згідно з сюжетом головна героїня Ніна приїжджає до Києва з рідного Криму в пошуках справедливості. Її подругу вбили, а саму Ніну зґвалтував міліціонер. У Києві вона знаходить нових “друзів по революції”.

Автори кажуть, що у фільмі немає декорацій і що всі сцени було знято на тлі реальних подій.

“Поруч з документальними кадрами глядач стежить за грою акторів. Більшість з них – не професіонали”, – сказано в описі стрічки.

Любительську гру акторів помітно навіть з трейлера.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 3
екскурсовод Показати IP 22 Листопада 2014 00:02
навіть якщо мені платити будуть, всеодно дивитись не буду, хватає реального "кіно" нашої влади!
Анонім Показати IP 22 Листопада 2014 06:58
коментар було видалено
Анонім Показати IP 22 Листопада 2014 09:11
Еду с дачи. Рядом усаживается очень добродушный пан. Разговорились. Сам пан с тернопольщины, к нам пожаловал посмотреть на места, на людей. Сынок на АТО - земельку обещали, вот рачительный папенька и озаботился. Когда то тут служил - понравилось. И вообще на Украине все надо менять. Донбасских всех вывести - толку от них не будет, тут в центральной Украине - надо посмотреть. Мало тут настоящих украинцев и настоящих патриотов. Вот когда эти земли заселят настоящие украинцы с Галиции, вот тогда будет порядок. Свое видение будущего он излагал мне всю дорогу. Правда под конец обрадовал, подарил надежду, вселил бодрость - пообещал, что мне и моим детям (при обязательном условии - истинные украинцы) работа найдется. Благодетель. Естественно, что таких мало. Естественно, что даже для нацистской, до предела "освидомленной" Галичины это самый-самый патриотизм. Но такие есть. И такие будут карабкаться во власть, к богатству, к недвижимому и движимому имуществу вместе со своими сыночками из АТО изо всех сил. А у сыночков оружие. А на Центральной Украине ещё много недостаточно патриотичных украинцев, которые будут обязаны помочь по-настоящему патриотичным украинцам из Галичины.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus