USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

З 1 квітня ціна газ може злетіти до 10 гривень за кубометр

15 Березня 2016 14:15
Якщо до 1 квітня Кабінет Міністрів не прийме постанову про 2 етапі підвищення цін на газ по меморандуму з МВФ, для населення ціна буде автоматично збільшена до ринкового рівня, який сягає близько 10 гривень за метр кубічний.

Про це повідомляють «Українські новини».

Наразі ціни на газ для населення регулюються постановою КМУ №758 від 1 жовтня 2015 року про покладення "спеціальних зобов'язань" на НАК "Нафтогаз України" щодо забезпечення газом населення і становлять 7,188 гривні/метр кубічний (верхня ціна) і 3,6 гривні/метр кубічний (нижня ціна, так звана "соціальна").

Термін його дії закінчується 1 квітня.

З слів джерела в Секретаріаті Кабінеті Міністрів, остаточний проект постанови про затвердження регульованих цін на газ для населення на період після 1 квітня поки що не розроблений.

Підписаний в минулому році меморандум з МВФ передбачає, що 1 квітня уряд повинен встановити нові ціни на газ, піднявши так звану "соціальну ціну" до 75% від рівня імпортного паритету (імовірно 5,5 гривень/метр кубічний).

В умовах політичної кризи уряд Арсенія Яценюка може вчасно не затвердити ціни на газ для побутових споживачів і з 1 квітня населення буде змушене платити за ринковими цінами.

У разі, якщо уряд не встановить нових цінових лімітів, "Нафтогаз" зможе реалізовувати газ населенню як постачальник "останньої надії".

Як випливає з інформаційного повідомлення на сайті "Нафтогаз України", поставки в рамках "останньої надії" у лютому здійснювалися за ціною 6 943,48 гривні за тисячу кубометрів без урахування ПДВ, тарифів на транспортування магістральними та розподільними трубопроводами.

Отже, це означає, що кінцева ціна газу для побутових споживачів складе близько 9,89 гривні за 1 метр кубічний.

Раніше Голова правління Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк прогнозував, зниження максимальної ціни на газ для населення на 10% і збільшення соціальної ціни на 50% з квітня 2016 року.

Вовк припустив, що після збільшення ціни на газ для ТКЕ до 75% рівня імпортного паритету, НКРЕКП збільшить ціну на централізоване опалення в середньому на 80%.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
питання Показати IP 15 Березня 2016 14:30
А наш уряд не підписував, часом, з МВФ меморандум про збільшення зарплат і пенсій у 10 разів і про непривязку усіх цін до курсу долара? Чи такі дрібниці, як рівень добробуту населення у програму дій "уряду" не входять?
Їжак Показати IP 15 Березня 2016 14:36
це абсурд...куди вже далі так піднімати тарифи і перераховувати ціни на світло, газ опалення???????????
віталій Показати IP 15 Березня 2016 14:44
ціну формує попит ,але не в нас .дограються скотиняки
вова Показати IP 15 Березня 2016 14:53
хай вже сами злітають людям всерівно нічим оплачувати
АСЯ Показати IP 15 Березня 2016 14:54
то получеться миску підсунуть на метр , а цепа обріжуть на два метри . ОЙ ЖДОГРАЇТЕСЬ ДО ГАЗОВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ.....Х*Й ХТО БУДЕ ПЛАТИТИ ...
Вона Показати IP 15 Березня 2016 15:10
Мінімалка 1 квітня буде 10000 грн.
лучани Показати IP 15 Березня 2016 15:50
Всі повинні "дякувати" Тімашєнці, яка підмахнула газову кабалу з Путлєром.
волиняни до лучани Показати IP 15 Березня 2016 18:49
Обізатєльно ше треба подякувати всім хто купився на полумянореволюційні слова кулявлоба і завів "Народний фейк" в парламент, низький вам уклін громадяни.
123 Показати IP 15 Березня 2016 15:51
І це тільки цвіточки, а як при янику "погано" жилося?
Ковель до 123 Показати IP 15 Березня 2016 19:58
А при сталіні вообше була красота
Zarobitchanyn Показати IP 15 Березня 2016 16:03
коментар було видалено
маєте що хотіли... Показати IP 15 Березня 2016 16:07
Не дали хлопцям в перші дні звільнити Донбас, голосували за шоколадних, яйценюхів і юльок. Проявили толерантність до сепарів, домовились? Ну то тепер нема чого ображатися. Але і це все вас не навчить, бо шоколадного життя спробували, тепер восени будете жити "по-грузинські", бо не вмієте робити власні висновки , а їсте що подасть зомбоящик.
любопитний фінансист Показати IP 15 Березня 2016 17:12
Були в Грузії два роки тому, місцеві жителі розповідали, що вони в міських квартирах ставили буржуйки, а в нас Саакашвілі на престол рветься.
Робітник заводу Показати IP 15 Березня 2016 18:14
Це спланований геноцид, проти власного народу нашою народно обраною ....Чую великий шухер до нас наближається !
Кан Показати IP 15 Березня 2016 19:12
Це не шухер а п**дец приходить
Ковель Показати IP 15 Березня 2016 19:55
Не скиглити... беріть лопати і годуйте сім'ю - саджайте капусту та картоплю!
Кіт Показати IP 16 Березня 2016 19:31
А яка гарна назва "революція гідності"а як придивитись державний переворот і захоплення влади з подальшою здачею тереторіі,і фізичним знищенням населення.