USD 25 25.2
  • USD 25 25.2
  • EUR 27.6 27.95
  • PLN 6.3 6.4

Борги луцьких комунальних підприємств, про які - мовчок

Луцькі комунальні підприємства закінчили фінансове півріччя із збитками 28 мільйонів гривень. Плани у чиновників були втричі оптимістичнішими: завершити першу половину 2015 року збиралися із «мінусом» у 10 мільйонів гривень. Про це пише «Комунальний патруль».

«ДВІЄЧНИКИ»

Понад 80% загального «комунального» боргу забезпечило ДКП «Луцьктепло». За перше півріччя витрати на підприємстві перевищили доходи на 22,7 мільйона гривень.

Загалом підприємство заробило чимало – 125 мільйонів гривень, з яких 68,4 мільйона гривень – за надані послуги фізичним особам, 56,5 мільйона гривень – юридичним особам та 15,4 мільйона гривень отримало із держбюджету як компенсацію за пільги та субсидії.

У планах на звітний період була суттєво більша цифра – 165 мільйонів гривень доходів. Найбільше «підкачали» фірми, установи та організації – вони недоплатили «Луцьктеплу» більш як 31 мільйон гривень від запланованого, прості мешканці «недодали» 8,4 мільйона гривень, а от із бюджету повернули навіть більше, ніж збиралися: підприємство планувало, що отримає за субсидії на 4 мільйони гривень менше.

Витратило за півроку «Луцьктепло» 166, 9 мільйона гривень. Основна сума – собівартість реалізованих послуг (149 мільйонів гривень).

Цікавим може видатися аналіз адміністративних витрат. На оплату праці пішло трохи більш як 2 мільйонів гривень, тим часом на пальне для службових автомобілів – 236,6 тис. грн, а на послуги зв’язку – понад 100 тисяч гривень. Та більш загадковими видаються інші суми: 3,5 млн грн у графі «інші адміністративні витрати» та 2 мільйони гривень – «інші операційні витрати». До «інших адміністративних витрат» може належати закупівля канцелярії, різних бланків, банківське обслуговування, винагорода за професійні послуги – юридичні, аудиторські, а також сторожова охорона, а така, до речі, є в адмінприміщенні «Луцьктепла». До «інших операційних витрат» зараховують витрати на різноманітні дослідження, а також – втрати від зміни курсу валюти і різноманітну безнадійну дебіторську заборгованість, штрафи, пеню.

Серед інших комунальних підприємств, витрати яких перевищили прибутки, – КП «Луцькводоканал» (на 5,2 мільйона гривень), «Луцьке підприємство електротранспорту» (на 1,5 мільйона гривень), ЛЕП «Луцьксвітло» (на 300 тисяч гривень), КП «Парки та сквери» (на 127 тисяч гривень) та КУ «Трудовий архів» (на 25 тисяч гривень).

До слова, нещодавно стало відомо про те, що керівник «Луцькводоканалу» обікрав підприємство на 1,7 мільйона гривень. Ці гроші, отримані від держави, підприємство нібито сплатило за послуги, які надані не були. Договори з київськими фірмами укладав, власне, очільник КП Іван Корчук.

«ВІДМІННИКИ»

Із найкращим фінансовим результатом півріччя закінчило ЖКП № 3. Підприємство за цей період заробило 7,5 мільйона гривень, а витратило – 6,6 мільйона гривень, отримавши чистий прибуток у розмірі 913 тисяч гривень.

До речі, окрім поточних витрат, цей «жек» сплачує реструктуризовані податкові борги. Незрозуміло, чому при таких позитивних показниках підприємство просило додаткових коштів із міського бюджету: наприкінці травня статут «жеку» поповнили на 245 тисяч гривень.

Непоганий результат показав ще один міський «жек»: за підсумками півріччя ЖКП № 7 заробило на 450 тисяч гривень більше, аніж витратило. Із суттєво нижчими, проте теж «плюсовими» показниками фінансові півроку завершили ЖКП № 2 (99,1 тисячі гривеньн), КП «Луцький зоопарк» (98 тисяч гривень), «Луцькспецкомунтранс» (73 тисяч гривень), КП «Луцькреклама» (61,6 тисячі гривень).

Загалом два десятки комунальних підприємств та установ сплатили за півроку 38,7 мільйона гривень податків

(див. графік нижче).

ПРОХАЧІ

Попри власну господарську діяльність, якою комунальні господарства заробляють собі «на хліб», фактично кожне із них знає ще один спосіб «вийти в плюси». Полягає він у тому, щоб звернутися до своїх засновників, тобто Луцької міської ради, за поповненням статутного фонду. Вислухавши аргументи прохачів, депутати рішенням сесії міської ради вносять кошти із бюджету до статутного фонду підприємства.

У 2015 році щонайменше чотири комунальні підприємства отримали «статутні» вливання. Найбільшу суму – 2 мільйони – отримало ДКП «Луцьктепло» наприкінці квітня (відтоді статутний фонд підприємства становить 51,3 мільйона гривень).

По півмільйона до своїх статутів отримали КП «Ласка» (на спорудження паркана зі звукоізоляцією та електропідстанції) та «Луцькспецкомунтранс» (на закупівлю техніки).

Також 245 тисяч гривень із міської казни виділили «жеку» № 3 для повернення податкових боргів.

БОРЖНИКИ

Більшість комунальних підприємств за підсумками півріччя мають борги із виплати заробітної плати та сплати податків. Загалом луцькі КП боргують своїм працівникам 6,5 мільйона гривень.

Найбільші суми завинили «Луцьке підприємство електротранспорту» – 2,4 мільйона гривень, «Луцькводоканал» – 1,8 мільйона гривень, «Луцьктепло» – 1,7 мільйона гривень та «жек» № 3 – 0,5 мільйона гривень. На порядок менші борги мають «Луцьксвітло» (51 тисяча гривень), «Луцькреклама» (16,7 тисячі гривень), «Їдальня № 26» (14,7 тисячі гривень) та «Трудовий архів» (5,6 тисячі гривень).

Найвищу середньомісячну зарплату мають працівники «Луцькреклами» – 3819 гривень, «Луцькводоканалу» – 3548 гривень, «Луцьктепла» – 3437 гривень і «Спецкомбінату побутового обслуговування» (ритуальні послуги та поховання) – 3360 гривень.

Найнижчий рівень оплати праці на КП «Ласка» (притулок для бездомних тварин) – 1859 гривень та КП «Луцький зоопарк» – 1937 гривень.

Зростання заробітної плати порівняно із 2014 роком відбулося на всіх комунальних підприємствах міста. Найсуттєвіше заробітна плата зросла у КП «Луцькреклама» – на 690 гривень, КП «АвтоПаркСервіс» – на 634 гривні, КП «Луцькводоканал» – на 575 гривень, «Луцькому підприємстві електротранспорту» – на 483 гривні, Комбінаті шкільного та студентського харчування – на 466 гривень, КП «ЛЕП «Луцьксвітло» – на 401 гривню.

Щодо кількості працівників, лідером є ДКП «Луцьктепло»: тут працює 866 працівників (із минулого року штат скоротили на вісім осіб). Чисельними є колективи на «Луцькводоканалі» (607 осіб), «Луцькому підприємстві електротранспорту» (415 осіб ). До речі, на цьому підприємстві за півроку відбулося найбільш масове скорочення (на 49 осіб).

Понад сто працівників також мають усі міські «жеки» (№ 2 – 126 осіб, № 3 – 210 осіб, № 7 – 129 осіб, № 11 – 116 осіб), «Луцькспецкомунтранс» (195 осіб), Комбінат шкільного і студентського харчування (122 осіб).

Найменший колектив з усіх комунальних підприємств міста має «Центр туристичної інформації та послуг» – лише троє працівників.

Найбільше розширення штату цьогоріч відбулося на КП «Парки і сквери»: із 14 працівників на кінець минулого року він збільшився до 54. Така ситуація пов’язана із ліквідацією іншого профільного КП «Зелене господарство» і передачею всіх обов’язків «Паркам та скверам».

ПЛАНУВАЛЬНИКИ

Звітуючись про піврічну роботу на виконкомі Луцької міської ради, комунальні підприємства міста продемонстрували позитивну динаміку. Як їм це вдалося при загальних збитках в 28 мільйонів гривень? Річ у тому, що звітуючись, КП розповідають не про реальні цифри, а про відносні величини щодо інших відносних сум. Простіше кажучи, у кожного підприємства є фінансовий план, і у звіті подаються відсотки виконання цього плану: скільки виконав, перевиконав, недовиконав.

Як пояснили у відділі фінансового контролю та аудиту Луцької міськради, такі плани – це ініціатива самих підприємств. Які планові показники КП запропонує, до таких надалі й буде рівняти реально зароблене та витрачене.

Відтак, якщо на підприємстві працює економіст і бухгалтер із досвідом, вони здатні організувати планування таким чином, що оприлюднений звіт буде переповнений перевиконанням планів, які в гривнях можуть означати нулі й мінуси.

Проте владу, як завжди, хвилює лише «гарна картинка». Тому звіти комунальних підприємств пишуть такою мовою, аби провокувати журналістські повідомлення типу «за підсумками першого півріччя спрацювали прибутково та за фактом перевищили запланований рівень прибутків».

Ярослава ЛИПНЮКДоходи комунальних підприємств Луцька

перше півріччя 2015р. 248 716,2 тис. грн.

2014р. 504 106,3 тис. грн.

2013р 436 491,8 тис. грн.

Витрати комунальних підприємств Луцька

перше півріччя 2015р. 276 755,2 тис. грн.

2014р. 442 060,6 тис. грн.

201р. 472 653,8 тис. грн.
Загрузка...
Коментарів: 6
вк Показати IP 8 Жовтня 2015 18:12
Не турбуе міську владу, економістів міськоі ради,що видатки комунальних підприемств більші, ніж доходи?!
лучанин Показати IP 8 Жовтня 2015 20:52
на луцьктеплі заборгованість за три місяці і становить 2млн600тис. середня зарплата набагато нижча. Не пишіть БРЕХНЮ
Анонім до лучанин Показати IP 11 Жовтня 2015 01:10
А ти враховуєш те, що на руки видається тільки третина заробітної платні?
працівник луцьктепло Показати IP 8 Жовтня 2015 21:53
В деректора 100000 в робочих по 1000 чесні журналісти вішають лапшу про середню зарплату 3500
Анонім Показати IP 8 Жовтня 2015 23:10
Звідки цифри. Інформація перевірена на 100%????????
до працівника луцькт Показати IP 11 Жовтня 2015 13:30
то йди директором працювати, в чому проблема?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.