USD 38.70 39.05
  • USD 38.70 39.05
  • EUR 38.70 39.05
  • PLN 9.80 9.97

Чи скасують в Україні пенсії за вислугу років

20 Серпня 2017 08:00
Яким чином відбуватимуться зміни у призначенні пенсій за вислугу років з наступного року пояснила директор департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Валентина Кудін.

Про це йшлося під час прес-конференції з актуальних питань щодо пенсійного реформування у Львівському прес-клубі 18 серпня.

У рамках змін до законодавчих актів з пенсійних питань планують скасувати призначення пенсій за вислугу років (за певними винятками). Як розповіла Валентина Кудін, з 1 січня 2018 року інститут пенсій за вислугу років припиняє існування. При цьому, для працівників галузей освіти, охорони здоров’я та соціального захисту фіксується, право на призначення такої пенсії. Йдеться про тих, хто за станом на 1 січня 2018 року матиме необхідну вислугу років, що становитиме 26 років. Пенсія за вислугу років призначається при звільненні. Решта, хто не матиме такої вислуги, не матиме змоги отримувати пенсію за вислугу років.

Урядовець відзначила, що основна ідея пенсійної реформи полягає у єдиних умовах призначення пенсій (як для держслужбовців, так і для інших професій, за виключенням тих, хто має шкідливі умови праці).

Під час прес-конференції також зауважили, що нині з 12 мільйонів пенсіонерів 8 мільйонів осіб отримують мізерну мінімальну пенсію у розмірі 1312 гривень. Ця сума становить приблизно 50% вартості «споживчого кошика» фактичного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Середній розмір пенсії становить лише 1888 гривень і це означає, що більшість пенсіонерів живуть за межею бідності.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
Дід Яків Показати IP 20 Серпня 2017 09:07
Маю стаж 47 років і пенсію 1400 грн. працюю далі щоб не здохнути. Молодь нікому не вірте втікайте з цієї проклятої Богом країни. Тут може жити тільки злодій
Ігор луцький до Дід Яків Показати IP 20 Серпня 2017 14:24
Пенсіонери опинилися в нагіршій ситуації.Приходиться вибирати:чи купити їсти,чи купити ліки,чи піти в стоматполіклініку.Вот вже 2 місяці і 3 тижні соцзабез не може порахувати мені субсидію.Знущаються над людми ,як тільки хочуть.І всім рот закривають своїм безвізом.
Скасують Показати IP 20 Серпня 2017 09:19
Всім ,крім учасників ато та членів їх сімей.
Бог Показати IP 20 Серпня 2017 12:50
я ні кого не прокляв просто всі гроші пенсіонерів ідуть мені з грошима в мене проблема я всесильний але гроші є гроші
Вихователь Показати IP 20 Серпня 2017 23:48
Весело,мені до тих 26 років не вистачатиме 5 місяців ...А деяким моїм колегам по 19-55 днів... Тепер нема смислу триматись за роботу вихователем..Всі підуть на пенсію в 60. Цікаво,а як реагуватимуть батьки,якщо їхнє чадо в садку доглядатиме людина похилого віку (а така буде в кожній групі,а то й дві) ?
Небайдужа до Вихователь Показати IP 21 Серпня 2017 14:59
А Ви помітили, що тут когось цікавить як хто і на що реагує? Дивитись як люди ходять по магазинах і шукають щось якомога найдешевше ( хай і протерміноване) як шукають секонд-хенд за 1,00 грн.? Люди до чого ми йдемо ? Це біль і страждання нашого народу.
Українка Показати IP 23 Серпня 2017 21:31
Дуже сумно за Україну. Працьовиті, розумні люди, але що ми маємо.....
Жора до Українка Показати IP 14 Вересня 2017 17:16
Нажаль, не зовсім розумні. Були б розумні - жили б краще, і не обирали б пок?дьків у владу.
Ольга Показати IP 29 Серпня 2017 23:15
Перечиталант весь проект - ніде не знайшла інформації,що можна піти на пенсію педагогу-вихователю зі стажем 26 років ...Покажіть, де це написано...