USD 27.20 27.45
  • USD 27.20 27.45
  • EUR 29.15 29.60
  • PLN 6.11 6.45

Чим займаються і скільки отримують консультанти Волинської ОДА

Від червня 2015 року в Україні впроваджується проект «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», який спрямований на модернізацію системи охорони здоров’я. На Волині охорону здоров’я модернізовують у рамках субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області», у якому працює до десятка консультантів. За рік роботи консультантам виплатили понад три мільйони гривень – 3 498 289, 78 гривні.

Про це повідомили у Волинській ОДА у відповідь на запит Четвертої влади.

Ще в березні минулого року Україна та Міжнародний банк реконструкції та розвитку підписали угоду про позику на фінансування проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей». За цією угодою Україна отримала 214 729 837 доларів США, а Волинь – 30 мільйонів доларів США.

Для реалізації проекту на Волині за розпорядженням голови ОДА Володимира Гунчика створили комісію з відбору консультантів, товарів, робіт та неконсультаційних послуг.

До цієї комісії увійшли чиновники ОДА та підпорядкованих їй структур:
Хто консультує?

Для консультаційної підтримки у впровадженні субпроекту на Волині комісія відібрала консультантів. Про набір на посади консультантів оголошувало Управління охорони здоров’я ОДА. Сьогодні консультантами працюють не лише волиняни, але й люди із Харкова та Києва. Заробітні плати консультантів нараховуються у доларах і є високими для волинського регіону:
Консультант з управління субпроектом Марія Адамчук є президентом благодійного фонду «СТОПРАК», який опікується хворими на онкологію.

Босак Віталій Миронович менш відомий у волинському громадському житті. У 2010 році він балотувався у депутати Волинської обласної ради від партії Єдиний центр. У біографії на сайті партії вказує, що працює підприємцем із 2003 року.

Нестеренко Ігор Вікторович за даними ЄДР зареєстрований підприємцем у Харкові з 2007 року та займається консультуванням з питань комерційної діяльності та наданням інформаційних послуг. В даному проекті він займається координацією закупівель.

Булковська Ольга Петрівна зареєстрована підприємцем у квітні 2016 року. У проекті вона займається комунікаційним напрямком. На Волині також відома як редактор інтернет-видання Волинський інформаційний портал.

Гичук Оксана Олегівна зареєстрована підприємцем у Луцьку із 2014 року. Основний вид діяльності – діяльність у сфері права. Також серед видів діяльності є консультування з питань комерційної діяльності, діяльність у сфері зв’язків з громадськістю та інші.

Киращук Дмитро Дмитрович зареєстрований підприємцем у Києві з квітня 2016 року. Займається діяльністю у сфері інформаційних технологій, консультуванням з питань комерційної діяльності, компютерним програмуванням та іншими видами діяльності.

Осмоловський Олександр Михайлович теж зареєстрований підприємцем у Києві з 2003 року. Осносний вид діяльності – консультування з питань комерційної діяльності. Крім цього займається діяльністю у сфері архітектури, інжинірингу, геології, технічного консультування, науковою та технічною діяльністю.

Перекладач Дерев’янчук Юлія Михайлівна зареєстрована підприємцем у Луцьку із кінця 2015 року. Основний вид діяльності – надання послуг перекладу.
На фото справа наліво: голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, консультант з управління субпроектом Марія Адамчук, начальник УОЗ Волинської ОДА Ігор Ващенюк, зліва – керівник програм Світового банку з питань охорони здоров’я Фон Зао. Фото із сайту Волинської ОДА.

Зарплати під контролем банку

Голова групи управління субпроетом Сергій Кошарук, який водночас є заступником голови ОДА, каже що такі заробітні плати для консультантів запропоновані та погоджені представниками Світового банку.

«Рівень гонорару Консультантів ГУС решти регіонів залежить від вартості Субпроекту, переліку робіт та тривалості Субпроекту, проте, в середньому, вони на однаковому рівні. Світовий Банк перевіряв кваліфікацію кожного кандидата, а також запитував порівняльний аналіз усіх кандидатів, які подавали своє резюме. З кожним кандидатом, який переміг у конкурсних торгах, Комісією з відбору були проведені передконтрактні переговори. Без погодження Світового Банку неможливо підписати та розірвати контракти з наступними консультантами: Консультант з управління Субпроектом, Консультант з закупівель, Консультант з фінансового управління. Щодо цих позицій діє вимога «попередній розгляд Банку», – йдеться у відповіді пана Кошарука.

Також в ОДА повідомили, що консультанти з інших регіонів, які працюють у цьому проекті, працюють у Луцьку на повну зайнятість та орендують житло за власний кошт.

Щодо конкретних обов’язків та обсягу робіт консультантів, то чиновник стверджує, що це було чітко прописано в технічних завданнях на їх посади. А технічні завдання були невід’ємною частиною оголошення на проведення конкурсних торгів на Консультантів ГУС і попередньо були перевірені та погоджені Світовим банком.

Чиновник також надав основні правила відбору консультантів:

1. Відбір індивідуальних консультантів здійснюється згідно правил та вимог Світового Банку (стаття 6, ЗУ «Про публічні закупівлі»);

2. Світовий Банк здійснює нагляд над відбором індивідуальних консультантів (п. 1.16 «Керівництва з відбору та найму консультантів позичальниками Всесвітнього Банку по позикам МБРР та кредитам і грантам МАР»);

3. Критерії відбору індивідуальних консультантів базуються виключно на досвіді та кваліфікації (п. 5.2 «Керівництва з відбору та найму консультантів позичальниками Всесвітнього Банку по позикам МБРР та кредитам і грантам МАР»);

4. Відбір індивідуальних консультантів здійснюється із врахуванням їх відповідного досвіду, кваліфікації та здатності виконати конкретне завдання (п. 5.3 «Керівництва з відбору та найму консультантів позичальниками Всесвітнього Банку по позикам МБРР та кредитам і грантам МАР»).

Що робитимуть і хто за це платить

Загалом реалізація цього проекту на Волині передбачає:

реконструкцію та капітальний ремонт 86 об’єктів під амбулаторії загальної практики сімейної медицини;

закупівлю сотні автомобілів для усіх амбулаторій загальної практики сімейної медицини;

закупівлю обладнання для медзакладів первинного, вторинного і третинного рівнів;

створення реєстру хворих на серцеві недуги.

А також семінари, науково-практичні конференції та навчання за кордоном для середнього медичного персоналу, сімейних лікарів та лікарів-кардіологів.

Справа потрібна, але гляньмо хто за це платить.

За вирішення таких насущних потреб нашої медицини та роботу консультантів, на що держава позичила гроші у Світовому банку, українцям доведеться повертати позику з вітсотками вже із 2020 року. Це передбачено підписаною угодою:
Тобто високі як для Волині зарплати консультантів проекту зрештою оплатять українські платники податків. Мабуть воно буде того варте і відібрали справді фахівців, адже великого розголосу щодо пошуку кандидатур консультантів не було.
Реклама
Loading...
Коментарів: 10
він Показати IP 21 Грудня 2016 22:45
Мав там бути і волинянин будівельник з великим досвідом роботи і який володіє інформацією про стан обєктів по програмі, але потім виявилось що киянинзначно краще володіє ситуацією у будівельних справах на волині та станом обєктів медицини.
хайнц Показати IP 21 Грудня 2016 23:13
це пісець повний. Все шито-крито, як води в рот понабирали. Ще б вони такі зарплати реальними справами відпрацьовували б!!!!
Анонім Показати IP 21 Грудня 2016 23:44
виродки на чолі з гунчиком, вчора був у хірурга , зоставив 200 гривень так називаємоі взятки , але дивлячися на тих лікарів таким словом таке дійство назвати важко при тій зарплаті що отримують вони , і подивіться на гроші які ці ............ розділили між своіми "консультантами" хоча від того якість медицини не міняється а тільки погіршується, тому що якість залежить від спеціалістів , а спеціалісти помалу тікають з цієі краіни і як приклад ви не побачите зараз в лікарнях хороших молодих хірургів, більше того в тій самій польщі діють різні програми які направлені на вивід розумних дітей до іхньоі краіни, а в нас міняються батько(бувший працівник рда, прокуратури,суда і т.д.)-син(дебіл, або алкаш)внук (2плюс 2 це теорема)
іван Показати IP 21 Грудня 2016 23:49
коли того очкастого КРОТА вже посадять , за бурштин , ліс , хабарі ,це вже набридло читати , ви або його зовсім не згадуйте , або пишіть про якісь хутори села куда ще він не добрався
патріот Показати IP 22 Грудня 2016 08:48
А що ж можна "наконсультувати" на такі зарплати? :) Ті "грантоїди" і мають вигоду але ніяк не прості люди! Дійсно - ця нація не виліковна :(
знаю Показати IP 22 Грудня 2016 08:50
повний піпець, марія ще 10 років ккеруватиме і нічого не робитиме
Кот Показати IP 22 Грудня 2016 09:08
Жесть. Такие раздутые зарплаты - в 3-4 раза.
Медик Показати IP 22 Грудня 2016 10:49
А, що Булочка шарить в медицині.... З нормальної, адекватної журналістки, за наші гроші, перетворилася в штучну бізнес-вуменшу із високо задраним носом. В місті часом навіть не вітається, бачить тільки себе "любимую". Дай людині гроші та посаду і побачиш справжнє єство!!!
Теремно Показати IP 22 Грудня 2016 19:46
А що зробила ця група за рік? Можливо час заслухати їх звіт?
789 до Теремно Показати IP 23 Грудня 2016 11:42
да не***, скоро грошей не вистачить....

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.