USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

«Райські документи»: податкові лазівки Єлизавети ІІ та людей Трампа

6 Листопада 2017 07:40
Міжнародне розслідування під назвою Paradise Papers (Папери райських островів) виявило, що клієнтами офшорних компаній були королева Великої Британії, люди з адміністрації Трампа та транснаціональні компанії, такі як Apple та Nike, пише Громадське.

Фонд королеви Єлизавети II опинився серед клієнтів юридичної фірми Appleby, що займається реєстрацією офшорів, а також надають послуги з податкового планування та корпоративного управління.

Із розслідування також випливає, що юристи Appleby з острову Мен відмовилися мати справу з юристами української фірми «Авеллум», яка представляє інтереси президента Петра Порошенка, для створення офшорної структури корпорації «Рошен», вважаючи співпрацю з президентом України ризикованою.

Стало відомо також, що на початку 2016 року на острові Мен для українського топ-менеджера «Нафтогазу» Сергія Олексієнка була заснована офшорна компанія для виведення валюти за кордон всупереч валютним обмеженням, що діяли в Україні.

Водночас один з колишніх соратників екс-президента України Віктора Януковича Антон Пригодський через офшорну мальтійську компанію замовив 37-метрову яхту Santa Maria T вартістю у понад 13 мільйонів євро.

Серед оприлюднених імен опинився і міністр торгівлі США Уілбур Росс, який, як виявилося, має частку у транспортній судноплавній компанії, що отримує мільйони доларів на рік від фірми, одними із ключових власників якої є зять російського президента Володимира Путіна та магнат, на якого США наклала санкції як на представника близького оточення Путіна.

Компанія отримала від росіян понад 68 мільйонів доларів, починаючи з 2014 року.

Дві російські державні інституції, що мають тісні зв'язки з Володимиром Путіним, фінансували значні інвестиції у Твіттер та Фейсбук через ділового партнера Джареда Кушнера, старшого радника та за сумнісництвом зятя президента США Дональда Трампа.

Інвестиції були втілені через російського магната Юрія Мілнера, який володіє часткою у компанії, співвласником якої є Кушнер.

Це може спричинити нові поштовхи у справі про втручання Росії у президентські вибори у США.

Витік документів також виявив, що Уеслі Кларк, генерал армії США у відставці, колишній командувач військ НАТО у Європі був директором компанії, що займалася азартними онлайн-іграми та мала дочірні структури в офшорах.

Великі компанії зменшували свої податки, створюючи офшорні номінальні компанії аби володіти нематеріальними активами.

Зокрема, понад 100 мультинаціональних компаній, включаючи Nike та Apple були клієнтами офшорних компаній.

Фандрайзер та близький радник канадського прем’єр-міністра Джастіна Трюдо Стівен Бронфмен був залучений до переміщення багатомільйонного капіталу до офшорних територій.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus