USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

У Луцьку підвищили вартість проїзду в маршрутках

18 Лютого 2015 09:51
Новий тариф у сумі 3 гривні вступить в силу, відповідно до рішення виконкому, з 20 лютого.

Питання вартості проїзду в автобусах, що працюють на міських маршрутах, розглядали під час засідання виконавчого комітету міськради 18 лютого.

Як повідомив заступник міського голови Тарас Яковлев, на адресу виконкому надійшли численні звернення від перевізників щодо підняття граничного тарифу проїзду у зв’язку зі змінами у вартості тарифу (що зумовлено подорожчанням паливно-мастильних матеріалів). З його слів, структуру тарифу перевірили, він включає в себе 5% рентабельності, відрахування на ремонт та амортизацію, з урахуванням вартості дизпалива на рівні 17 гривень. Відповідно до розрахунків, частково обстежили пасажиропотік, і показники перевізників здебільшого підтвердилися. Вартість проїзду для дітей віком від 6 до 14 років пропонували встановити на рівні 1 гривні, як це було раніше.

Член виконкому Богдан Климчук зауважив, що з 28 маршрутів кількість перевезених пасажирів порахували лише на 9, тож реальну ситуацію з перевезеннями у Луцьку, мовляв, влада досі не бачить. На його думку, приймати рішення про підвищення вартості проїзду в таких умовах було б окозамилюванням.

На це Тарас Яковлев відповів, що для того, аби обстежити всі маршрути, у місті недостатньо людського потенціалу (до 50 волонтерів на один маршрут), тож він готовий запросити до співпраці громадські організації. Він підкреслив, що навіть у разі дослідження всього пасажиропотоку навряд чи доведеться переглядати тарифи у бік зниження.

Заступник мера наголосив, що 3 гривні - тариф виживання, якого достатньо лише для того, щоб вивести автобуси на маршрут, тож найближчим часом перевізники можуть підняти питання про подальше підвищення тарифу. Він повідомив, що нещодавно до 3 гривень підвищили вартість проїзду в маршрутках Рівного, незабаром відповідне рішення приймуть у Тернополі. Луцьк лишається одним з останніх міст заходу України з вартістю проїзду у 2,5 гривні.

Голова обласної асоціації перевізників Ігор Семеніхін наголосив, що собівартість перевезень у Луцьку становить нині 75%, а тариф у 3 гривні розрахований для вартості пального у 17 гривень за літр. Насправді, зараз пальне вартує від 21 гривні, тож об’єктивним був би тариф у 4-5 гривень. Для того, щоб запобігти цьому, з його слів, потрібно зменшити кількість транспорту у Луцьку. Так, інтервал руху автобусів у Чернівцях становить 15 хвилин, в той час як у Луцьку – 3-5 хвилин.

Натомість, як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, міська влада обіцяє розширити парк електротранспорту впродовж 2015 року. Так, протягом року планують придбати 33 нових тролейбуси.

Після дискусії рішення про підвищення вартості проїзду в маршрутках Луцька підтримало 10 членів виконкому. Таким чином, з 20 лютого вартість проїзду становитиме 3 гривні.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 37
ооо Показати IP 18 Лютого 2015 09:53
Яких 3-5 хвилин? Ви взагалі маршрутками їздите хто це пише ? А 9А з яким інтервалом їздить? 25-30 хвилин. Поки 9А дочекаєшся то три чотири 9 проїде. І останній рейс, якщо в центрі сідаєш то 21.25. Так має бути?
пасажир Показати IP 18 Лютого 2015 09:58
А тепер пасажирів буде ще менше. Вчора їхала тролейбусом, то пасажирів було повний тролейбус! Отак, всі скоро сядуть на громадський транспорт. І маршрутчики зароблять менше, ніж до подорожчання!
123 до пасажир Показати IP 18 Лютого 2015 10:10
супер будемо їздити на тролейбусах, еколочіний транспорт та щей квитки дають, а в маршрутках "ліві" доходи бо не обліковуються квиточки...
Еко до пасажир Показати IP 18 Лютого 2015 19:32
Я принципово на тролейбус пересяду. Нехай маршрутчики і далі підвищують - самі будуть себе возити
Анонім Показати IP 18 Лютого 2015 10:00
Поверніть Україну!!! Долар по 8!!! Бензин по 7!!! Що наробили???
софа до Анонім Показати IP 18 Лютого 2015 10:11
забудьте....як сон.....
Анонім до Анонім Показати IP 18 Лютого 2015 10:44
"Що наробили???" - Наскакали за печенюшки.
Дід Панас до Анонім Показати IP 18 Лютого 2015 11:01
скачемо ми гарно й високо, що ще треба?
бабай до Анонім Показати IP 18 Лютого 2015 13:34
бери раніше.. долар по 2 грн
тітка до Анонім Показати IP 18 Лютого 2015 16:32
При совкові взагалі 1:1 було) правда, долара ніхто (майже) в очі не бачив))) давай повернем совок)
лучанин Показати IP 18 Лютого 2015 10:41
а тепер про нашу рентабельність: 2012 рік зарплата 1200 (100 дол.), 2013 рік зарплата 1200 грн.(80 дол.), 2014 рік зарплата 1200 грн. (80 дол.) 2015 рік зарплата 1500 грн. (60 дол.) Як вам таке?і це при тому,шо ціни виросли більш як вдвічі!!!!!!
ростік Показати IP 18 Лютого 2015 10:54
перед тим як піднімати тарифи треба провести незалежний моніторинг пасажиропотоку та вирахувати реальні витрати, а тоді можливо і вийдемо на тариф у 2,5 грн. Ніхто не хоче рахувати всім тільки давай піднімати тарифи бо маршучики вимагають, але ніхто не зважає на те що це міський громадський транспорт а не над прибутковий бізнес. Хочете заробляти робіть комфортні умови перевезення і перехотьте на міжміські маршути де є прибуток та конкуренція. А то привикли купити 10 іржавих автобусів, скрипи яких чути на дві зупинки вперед, і заробити на пасажирах які отримують зп 1200 грн 900 з яких витрачають сьогодні на комуналку. Шановні чиновники, які приймають рішення поверніться до людей передом, бо скоро вам запхають щось в те місце яким до нас повернуті.
Анонім до ростік Показати IP 18 Лютого 2015 11:20
Знайомий маршрутчик жаліється, що доходи впали. Помимо каси, це крім зарплати, до подорожання проїзду, додому брав щодень 200-300 грн. Зараз, каже, 100-150 не виходить витягти, бо хазяїн каже давай план. Жде, коли вже студенти політеху вийдуть, дохід має бути більшим.
я до ростік Показати IP 18 Лютого 2015 16:02
Шановний!!! Коли людина отримує 900-1500 грн то вона буде користуватися соцтранспортом . а не маршр.ТАКСІ. Різницю вловлюєте???
ростік до я Показати IP 19 Лютого 2015 10:33
а що таке соцтранспорт? тролейбус, а що робити тим людям, які не можуть дістатися до роботи де не ходить соцтранспорт, наприклад вересневе, вишків та ін.. ті, багато людей живуть за межами міста і працюють в луцьку (я не кажу про тих, які побудували великі будинки і їздять на авто).
Жопа Показати IP 18 Лютого 2015 11:37
Ж**а...В на спенсія вже 30 євро з копейками, типу 900 грн мінімальна...Дожились
о-па до Жопа Показати IP 18 Лютого 2015 12:04
А головне що тиша і на Майдан ніхто не виходить, пожаліються трохи в неті і все...
Дід Панас до о-па Показати IP 18 Лютого 2015 14:00
і причин вийти набагато більше ніж рік тому, але... " за що їхати? хто оплатить?"
Анонім до о-па Показати IP 18 Лютого 2015 14:04
коментар було видалено
13,10,77 до о-па Показати IP 20 Лютого 2015 09:34
Причин для майдану більше ніж рік назад ,а комунальні послуги як виросли
до громадськості Показати IP 18 Лютого 2015 12:32
касові апарати в кожну маршрутку
Анонім до до громадськості Показати IP 18 Лютого 2015 14:40
Підтримую! І тролейбуси хай закуплюють, а маршрутки скорочують!
Юлія до до громадськості Показати IP 18 Лютого 2015 14:51
Правильно, давно пора привчати людей заходити на передні двері, оплачувати проїзд, виходити на задні. Проїзні квитки на день, на тиждень, на місяць. І у водія руки будуть вільні і використовуватимуться по призначенню (крутити баранку). Їздять як хочуть, графіку не дотримуються. 25 маршрут чекала 40 хв, (має бути з інтервалом 15 хв), притому ще водій і кинувся на мене як собака (інакше не назвеш), коли спитала про інтервал між маршрутками.
Олександр Показати IP 18 Лютого 2015 14:38
Не знаю - не знаю... Казав один маршрутчик знайомий, що біля двох тисяч гривень із 47-го, здається, назбирується в день. Зрозуміло - пальне, амортизація, зарплати, податки... Однак - хіба мало??? Чи ще я маю сотий раз сказати: були бу збитках - не їздили б. КАСОВІ АПАРАТИ дайош!!!!!!!
,baba iaga до Олександр Показати IP 18 Лютого 2015 19:27
моніторинг діяльності маршруток!!!!!!!!!!!!!!! талони, жетони чище щось!!! звільнити руки водія від грошей!!!!!!!!!!!!! і тоді побачимо яка собівартість проїзду. а де служби, які перевіряють технічний та санітарний стан автомобілів,що виходять на маршрут? ті маршрутки зроду не мились
Жанна до ,baba iaga Показати IP 3 Березня 2015 16:21
все і всі куплено ще до нас)))
Лучанин Показати IP 18 Лютого 2015 16:03
Якби тролейбусів із 30ть штук додатково пустити на лінії... тоді дійсно був би толк...
Z Показати IP 18 Лютого 2015 20:39
Запитуєте де Україна? А вона в таких дебілів як Данильчук і Гусь і тому подібні.Всі дякуйте їм. З 20 лютого всі пересідаєм на тролейбуси ми ж можем доказати цим перевізникам що вони сво.......
13,10,77 до Z Показати IP 20 Лютого 2015 09:38
Хотіли в євросоюз ціни європейські ,а зарплати Українські
Джулія Показати IP 18 Лютого 2015 22:04
3-5 хвилин інтервал? Буває і таке, але не в години пік.
Віктор Показати IP 21 Лютого 2015 06:34
Ви олухі тупі, йдіть на заправку і там кричіть чого солярка по 22 грн/літр. Скоро всі маршрутки поставлять хазяї і будете пішки лазити бо в тролейбус всі не влізуть. Чого не кричите за газ на 280% і 66% опалення? А потім електроенергію піднімуть на 200% і зроблять проїзд 5грн. Вже на майдані докричалися, було погано - отримуйте те за шо кричали. І за маршутки докричитеся!!!! Не влаштовує ціна - не заходь в автобус і не псуй настрій водіям, не водії встановлюють вартість проїзду а Ваша влада, яку Ви олухі вибирали. Це все ваш майдан добився от і терпіть. Це ще тільки початок!!!
вова Показати IP 22 Лютого 2015 17:45
чим більша вартість пального - тим більший буде проїзд. Автобус не на воді їде! Добийтесь вартість солярки 10грн тоді й проїзд буде 2грн. При чому тут маршрутчики, не вони ціни регулюють на заправках. Якшо заробіток не покриватиме витрати на пальне, то забудете про маршрутки. Вони просто стануть і чекатимуть кращих часів. З свого кармана ні хазяїн ні водій заправляти не будуть, ше й по посвідченнях возити це стадо. На заправці посвідчення не помагає і по посвідченню ніхто не заправить. Перед тим як сідати в маршрутку, дивіться ватрість дизпалива на таблоїдах заправок, бо зайдете в автобус, а тут проїзд вже 4 або 5грн. І це все ще буде, до цього нас ведуть не маршрутчики а влада.
Я до вова Показати IP 3 Березня 2015 16:28
Держава хіба не вертає власникам маршруток за стадо, як ви виразились? Я Слава Богу в це стадо не входжу, дай Бог і Вам не входити...а може навпаки? щоб Ви відчули...
про Показати IP 22 Лютого 2015 17:57
Високі ціни, а шо ви очікували? ЄВРОПЕЙСЬКІ! ахахаха-хаха. Скоро будете так часто заходити в маршрутку - як в ресторан. ахаха-хаха. Шоб їздити в маршрутці - треба не лежати на дивані а працювати тяжко. Маршрутка розрахована на середній клас людей, а для лузерів і тралік сойдет! ахахаха. тепер це розкіш. Будете маршруткою їздити тільки по великих святах. ахахаха. Знайте, шановні пасажири, до уваги збільшення вартості проїзду також береться кількість людей, які їздять по посвідченню. Тобто, якшо зайшла ропуха і їде по посвідченню, бо вона якоби сліпа чи дитина війни - то частинку вартості проїзду за неї сплачує кожен пасажир автобуса. Тобто якшо їде один пільговик, то вартість його білета розділяється на всіх пасажирів. Частично за такою схемою це робиться. Коли з 10 людей платить 4, то скоро буде проїзд і по 5грн. Бо якби кожен оплачував за себе чесно, то можливо і не піднялися б ціни саме зараз. А так вартість пального + кількість пільговиків = 3грн. Побачите шо в травні буде.
сосок Показати IP 22 Лютого 2015 18:06
Будемо калбасити цих лжепільговиків. Халява закінчилась. Це де ж стільки цих "дітей війни" набралося за останній час? Підмаже, зробить ксіву і катається куди не лінь кілька разів на день. Хліб - 10грн, проїзд - 5грн, во як буде і це все з 1 травня. Чекайте, вже не довго лишилось. Сушіть сухарі і купляйте велосипеди., поки ті не коштують як авто і поки не треба реєструвати чи розмитнювати. А шо? Європа катає на веліках і щасливо живе))))))))))
вап Показати IP 22 Лютого 2015 18:09
Яника верніть, все таки була стабільність довгий час. Долар 8.5, проїзд 2грн і все інше. А шо тепер? Війна, вже й голод йде сюди, це в країні, яка славиться урожаями зернових культур хліб має бути 10 грн? Це нонсенс.
Жанна Показати IP 3 Березня 2015 16:33
в кого і з 20 підвищили,а 47-мі вже 19 лютого..і то як класно - в 16,20 їхала -2,50, в 19,00 - 3,00!)) на рахунок тих,хто каже - на тролейбус всі пересядемо...добре,що у вас тролейбус біля будинку їде чи навіть 15хв пройтися до зупинки...а якщо ні? а якщо діти шкільного віку? легко сказати...розумію,що підвищення неминуче,звичайно...але я сильно сумніваюсь,що дасть Бог все буде добре і долар піде вниз, що ціни вернуть назад...