USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Українцям компенсуватимуть 50% вартості газу

30 Вересня 2015 15:17
Тариф на газ для населення за споживання до 200 кубів в місяць знизять вдвічі, - інформує УНІАН.

Про це під час засідання уряду 30 вересня заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Гроші на газ ми накопичуємо, соціальну ціну ми сьогодні встановлюємо. Ще раз підкреслюю - це 50% від ринкової вартості газу. Ринкова вартість 7188 грн. На обсяг газу, який споживають домогосподарства, до 200 куб. м газу. Кабінет міністрів України сьогодні ухвалює рішення про зниження ціни, вдвічі менше - це 3600 грн», - сказав Яценюк.

«Кабінет міністрів відповідно до повноважень, наданих законом, приймає рішення щодо надання усім громадянам України соціальної норми обсягом 200 куб. м газу за ціною 3600 грн, що удвічі дешевше, ніж ринкова ціна природного газу», - додав Яценюк.

Зі слів прем'єр-міністра, уряд компенсує різницю у ціні на газ за рахунок коштів держбюджету.

Разом з тим, Яценюк уточнив, що соціальна норма на газ вводиться для домогосподарств, які використовують даний вид палива для опалення.

Як раніше повідомлялося, НКРЕКУ, у рамках виконання Меморандуму з ключовим кредитором країни - Міжнародним валютним фондом, підвищила з 1 квітня поточного року мінімальний тариф на газ для населення у 3,3 разу - до 3600 грн за тисячу кубометрів палива при споживанні до 200 куб. м газу. У період міжсезоння - з 1 травня по 30 вересня - вартість природного газу становить 7188 грн за тисячу кубометрів, незалежно від обсягів споживання.

Крім того, з 1 квітня підвищилися тариф на теплопостачання для населення - на 72%, до 537,2 грн за 1 Гкал. Також НКРЕКУ з 1 квітня 2015 року підвищила тарифи на електроенергію для населення в середньому на 19%.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 13
опа Показати IP 30 Вересня 2015 15:32
Скільки можна займатись окозамилюванням?! Яка кількість приватних осель використовує в зимовий період до 200 куб.м. газу?!
Віктор до опа Показати IP 30 Вересня 2015 17:01
Наскільки я вникав у питання - 200 перших кубів газу йтимуть по вартості 3600, а далі 7200 тобто, якщо ви у місяць спожили 500 кубів газу, то ви заплатите 0.2х3600+0.3х7200
опа до Віктор Показати IP 30 Вересня 2015 20:36
Згідно останніх договорів з Газпромом, ціна газу для України 236 дол.США або 5200 грн. А наш міністр заявляв, що російський газ найдорожчий. То якого милого ми по 7200 грн. платимо?! Щоб знижку на 200 кубів комусь в кишеню відбити?
Віктор до опа Показати IP 1 Жовтня 2015 09:14
У нас соціалізм кінчився. Хто тоді має заплатити за транспортування газу до вашої оселі (а ц грошей теж вартує), в що входить ремонти мереж, газороздаток, зарплати аварійних служб і т д. хочете газ по 5200 - то тоді вам з балоном до кордону з Росією бігати Чи у фокстроті ви теж претензії висуваєте типу "ви цей телевізор за 3000 купили... чого це я повинен вам 5 тисяч платити?"
Опля до опа Показати IP 30 Вересня 2015 17:17
норма 200 куб.м. - щоб ноги скоріше захолонули !!!!
лучани Показати IP 30 Вересня 2015 15:47
Знову блогодійність для всіх підряд. Будемо басейн та елітний будинок обігрівати пільговим газом. Нехай всі платники податків платтять багатіям за комфорт.
Мила Показати IP 30 Вересня 2015 15:48
20 кв.м хватит отопить. Где украинский газ? ГДЕ? Его объема как раз на население хватает. Где???
лучани до Мила Показати IP 30 Вересня 2015 16:51
Неправда. українського газу вистачає тільки на підігрів їжі, а на опалення йде імпортний газ за ціною варовки Тимошєнка.
Анонім Показати IP 30 Вересня 2015 16:44
Що цей "віщун" плете ? Яка компенсація ? А де газ власного видобутку по "сто п"ятдесять долярів", про який сам же і говорив ? Перед виборами ще не таке наслухаєтесь. Уряд ночами не спить ( згадайте розкладушку Тимошенко у Кабміні при Ющенкові), - все думає про покращення добробуту людей. Тільки чомусь все виходить у зворотню сторону. Погана, дуже погана пам"ять у нашого народу.
Андрій Показати IP 30 Вересня 2015 18:23
Чому Яйценюк рахує весь газ за ціною імпортного?Де газ власного видобутку?Скільтки можна знущатися з народу?Для того,щоб повна чаша розлилася, необхідна одна краплина...Своїми діями,вірніше бездіяльністю ,влада, семемильними кроками веде активну підготовку до третього Майдану,
Корінний лучанин Показати IP 30 Вересня 2015 19:46
Та в чому новизна цієї заяви? Про ці тарифи було відомо ще з весни!!! Тепер видають за чергове "досягнення" Уряду Яценюка. Одним словом, це просто насмішка над українцями.
Свідомий Показати IP 30 Вересня 2015 21:28
Українцями компенсують, а не українцям!!!
споживач Показати IP 1 Жовтня 2015 00:29
Яценюк і його чудо-реформи!!!..... ну що скажеш... будемо тепер їсти-пити-одягати - газ!!! Це просто винищення народу.....?!